anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamknięcie firmy i DG - co z kontem firmowym?

MAMY ROZWIĄZANIE!
damianson_2004
#9 Pomysłodawca#

Mam zamiar zamknąć DG i zastanawiam się co z kontem firmowym? Nie chcę go likwidować, ponieważ będę musiał wyprzedać jeszcze towar już po zamknięciu DG - oczywiście już bez paragonów i FV.

Czy konto firmowe można przerobić na indywidualne prywatne?

Mam nadzieje, że się nie mylę, ale chyba mam 2 lata na sprzedanie tego co zostanie po zamknięciu?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
serwis-texas
#19 Nestor#
oznacz moderatorów
damianson_2004
#9 Pomysłodawca#

Dobre:

w sumie: można przekształcić

w sumie: nie można!!!

Allegro jest boskie 🙂

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@damianson_2004, niestety Twoje konto jest już zweryfikowane jako firmowe i nie można zmienić go na zwykłe. Nie przewidujemy tu wyjątków. Pozostaje Ci wystawienie ofert od nowa na koncie prywatnym.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
agus38
#12 Orędownik#

@damianson_2004  możesz sobie sprzedawać dalej, Allegro nie będzie w to ingerować, do czasu, aż się trafi klient który będzie chciał fakturę a ty mu jej nie wystawisz i poda Cię do US oczywiście anonimowo jako osobę która prowadzi nielegalną działalność gospodarczą.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@agus38 e tam - a reklamacje?

@damianson_2004 dowiedz się lepiej jak w tym temacie funkcjonować po zamknięciu DG

 

oznacz moderatorów
damianson_2004
#9 Pomysłodawca#

reklamacje - jak na zwykłym koncie.

oznacz moderatorów
damianson_2004
#9 Pomysłodawca#

Nie do końca: bo prowadząc konto już prywatne, nie będę miał opcji wystawiania faktur. Tu nie chodzi o nielegalną działalność - tak jak pisałem mam prawo wyprzedać towar (chyba przez 2 lata). Ten towar jest już opodatkowany, bo na zamknięciu trzeba zrobić spis i od tego zapłacić podatek.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie do końca to prawda, było ostatnio kilka kont firmowych zmienionych na zwykle.🤗

oznacz moderatorów
damianson_2004
#9 Pomysłodawca#

Też tak widziałem, Stąd moje pytanie, ale kilka postów wyżej mr_oma pisze, że nie ma wyjątków. Trzeba zamknąć konto, otworzyć nowe i tam wystawić!

oznacz moderatorów
damianson_2004
#9 Pomysłodawca#

dzięki, a była kiedyś taka możliwość? Przecież to jest DG jednoosobowa? Czemu nie można przebranżowić na zwykłe konto?

Ze zwykłego konta na firmowe można, tak? A w drugą stronę już nie.

oznacz moderatorów
agus38
#12 Orędownik#

@damianson_2004 była, ale została zlikwidowana jakoś tak na początku roku. Teraz masz tylko opcję ze zwykłego na firmowe, a w drugą stronę już nie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Są wyjątki, czytałem tu ma forum o co najmniej dwóch takich przypadkach.😐

oznacz moderatorów
damianson_2004
#9 Pomysłodawca#

Będę próbował znaleźć taki wyjątek 🙂

oznacz moderatorów
damianson_2004
#9 Pomysłodawca#

No to trudno.... wyłączę konto i przejdę na inny portal. Szkoda lat pracy na tym koncie, ale dziś taki problem to nie problem. Szkoda tylko, że serwis na to wszystko ma wyrąbane. Ewidentnie nie zależy im na kliencie prywatnym na którym kiedyś zbudowali swoją markę - zapomnieli dzięki komu zaistnieli!!!

oznacz moderatorów