anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapowiedź zmian na Allegro dla Sprzedających od 1 września

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

1 września wprowadzimy kolejne narzędzia, usługi i zmiany, dzięki którym realizacja wysyłek i zarządzanie sprzedażą będzie znacznie łatwiejsze. 

Wysyłam z Allegro: nowe narzędzie, które ułatwi Wam nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro

Uruchomimy Wysyłam z Allegro – nowe, bezpłatne narzędzie, które ułatwi Wam nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro. Utworzycie w nim i wydrukujecie etykiety oraz zamówicie odbiór paczek przez przewoźników ze wskazanego przez Was adresu. Wasi klienci szybko dostaną numery przesyłek – zaimportujemy je automatycznie do zakładki Kupione.

Jeśli posiadacie konto firmowe, wystarczy, że udostępnicie poniższe metody w swoich ofertach i skorzystacie z Wysyłam z Allegro. Nie musicie zawierać  dodatkowych umów z przewoźnikami. Dotyczy to metod dostawy, za które rozliczacie bezpośrednio z nami:

  • Allegro Kurier UPS (nowa metoda, dostępna od 1 września)
  • Allegro Kurier DPD
  • metody Poczty Polskiej: Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch oraz Allegro Przesyłka Polecona.

Na początek bez umowy z przewoźnikiem nadacie zamówienia opłacone z góry. W październiku dodamy również obsługę pobrań.

Do Wysyłam z Allegro łatwo dodacie swoje umowy z przewoźnikami, dzięki czemu w jednym miejscu będziecie zarządzać nadaniem przesyłek, które obecnie nadajecie z formularzy różnych przewoźników. Dla Waszych umów, które dodajecie do Wysyłam z Allegro, także przesyłki pobraniowe nadacie już od 1 września. Wysyłam z Allegro będzie dostępne zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i przez API.

Dlaczego warto korzystać z Wysyłam z Allegro?

  • będzie zarządzać nadaniami przesyłek bezpośrednio z konta Allegro lub przez API
  • skorzystacie z jednego narzędzia zamiast z wielu
  • Wasi klienci dostaną automatycznie numer przesyłki
  • nie musicie zawierać umów z przewoźnikami, jeśli korzystacie z metod dostawy, za które rozliczacie się bezpośrednio z nami.

Więcej informacji o Wysyłam z Allegro przekażemy  wkrótce.

Allegro Kurier UPS: nowa metoda dostawy dla przesyłek do 10 kg – przygotuj je w narzędziu Wysyłam z Allegro i rozlicz bezpośrednio z nami

Nową metodę dostawy możecie udostępnić w swoich ofertach, jeśli sprzedajecie na koncie firmowym. Jest ona dostępna w ramach Usługi Dostawy, co oznacza, że rozliczycie się za nią bezpośrednio z nami, a nie z przewoźnikiem. Koszty przesyłek Allegro Kurier UPS znajdziecie w rozliczeniach na Waszym koncie Allegro i zapłacicie za nie na podstawie faktury od nas.Metodę Allegro Kurier UPS możecie udostępnić w ramach Allegro Smart!

Przesyłki z dostawą Allegro Kurier UPS przygotujecie wyłącznie w nowym narzędziu Wysyłam z Allegro. Nie musicie zawierać umowy z UPS. Wystarczy, że udostępnicie Allegro Kurier UPS w swoich ofertach i skorzystacie z Wysyłam z Allegro.

Sprawdź ceny:

Waga przesyłki
Kwota za przesyłkę poza Allegro Smart!
 Kwota za przesyłkę Allegro Smart!
Max. cena ustawiona w
cennikach
do 5 kg
10,99 zł brutto
3,99 zł brutto
12,99 zł brutto
od 5 kg do 10 kg
12,99 zł brutto (10,99 zł + 2 zł dopłaty)
3,99 zł brutto
12,99 zł brutto

W przypadku przesyłek powyżej 10 kg naliczymy opłaty:

Waga przesyłki
Kwota za przesyłkę poza Allegro Smart!
Kwota za przesyłkę Allegro Smart! (do 30 kg)
od 10 kg do 30 kg
19,99 zł brutto (10,99 zł + 9 zł dopłaty)
12,99 zł brutto (3,99 zł + 9 zł dopłaty)

Oprócz tego możecie skorzystać z usług dodatkowych.

Allegro Smart!: wyższa cena maksymalna dla metody X-press Couriers

Zmienimy maksymalną cenę, jaką możecie ustawić w cenniku dla dostawy X-press Couriers na 14,99 zł brutto. Obecnie maksymalna cena tej metody, która kwalifikuje do oznaczenia Allegro Smart! to 12,99 zł.

Akcja promocyjna dotycząca przesyłek poza Allegro Smart!

Od 1 września do 31 grudnia wznawiamy akcję promocyjną dla przesyłek poza Allegro Smart!, dzięki której zaoszczędzicie na kosztach dostawy. Możecie z niej skorzystać, jeśli macie konto firmowe i udostępniacie co najmniej jedną z metod dostawy, za które rozliczacie się bezpośrednio z Allegro:

  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DPD pobranie
  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
  • Allegro Przesyłka polecona
  • Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
  • Allegro Punkty Poczta pobranie
  • Allegro Kurier UPS.

Jeśli chcielibyście skorzystać z promocji, wystarczy potwierdzić swój udział w Centrum Zniżek. Można to zrobić  od 1 września, czyli od startu promocji. Rabaty zaczniemy naliczać od miesiąca, w którym potwierdzicie swój udział.

Szczegóły akcji promocyjnej możecie sprawdzić pod aktywnym linkiem. 

Możliwość powiązania kont Allegro, na których prowadzicie działalność

Zgodnie z zapowiedzią, będziecie mogli powiązać swoje konta Allegro i dzięki temu łatwiej skorzystacie z formularza wystawiania oraz zakładek Moje oferty i Zamówienia. Możliwość przełączania się między kontami nie wymaga konieczności logowania.

Funkcja będzie również dostępna w ramach abonamentu podstawowego. Powiązanie ustawicie w nowej zakładce w Moje Allegro – na koncie, na którym macie abonament. Nie będzie możliwe natomiast powiązanie konta, na którym korzystacie z Menedżera Sprzedaży.

Zmiany porządkowe w regulaminie"
  • Uwzględnimy w regulaminie, że przy neutralnym i wyższym poziomie jakości sprzedaży rabat transakcyjny (zwrot prowizji) dostajecie automatycznie.
  • W ofertach z kategorii Mleka początkowe nie będzie możliwości włączenia opcji promowania. Oferty te nie będą też dostępne w ramach Allegro Smart! Wynika to z prawa unijnego opartego na zaleceniach, aby karmić piersią do 6 miesiąca życia.
  • W ofertach z materiałami pirotechnicznymi możliwe będzie udostępnienie metody dostawy tylko tych przewoźników, którzy gwarantują bezpieczny transport takich przedmiotów. Oznacza to, że nie będzie możliwości dostawy takich materiałów za pośrednictwem: GEIS, Poczta Polska, Pocztex, DB Schenker, DHL, X-press, DPD. Ponadto Usługa Allegro Smart! nie będzie dostępna w kategorii Fajerwerki, a Jednocześnie do listy towarów zakazanych dodamy petardy hukowe.

Opis wszystkich zapowiadanych zmian znajdziecie tradycyjnie w naszych aktualnościach oraz w wiadomościach mailowych. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Od 1 września konta firmowe nie będą musiały podpisywać umowy z Pocztą Polską żeby skorzystać z dostawy z przedrostkiem Allegro. Na pewno spore ułatwienie, ale szczerze mówiąc mam mieszane uczucia.

Nowinki tutaj :

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-1-wrzesnia-MRqMYkyKzh4?utm_source=notifica...

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W tej sytuacji Allegro nadal będzie twierdzić, że nie jest przewoźnikiem? 🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie widzę tu jakiejś poprawy i czegoś co by mi ułatwiło pracę i zmniejszyło koszty obsługi .kolejny pomysł typu "na dwoje babka wróżyła" nic pewnego .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety   Miałam bardziej na myśli ułatwienie dla tych, którzy nie mają jeszcze umowy. Swoją finalizowałam półtora miesiąca zaledwie. A cała reszta zapewne jak zawsze 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Zobaczymy co to będzie i jak się przyjmie ja póki co nic z pocztą ani z żadnym kurierem nie podpisałem.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety  To żałuj. W przypadku PP moc wrażeń mamy nieustannie 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Korzystam ale bez umowy zresztą sporą część wysyłek pocztą mam poza kraj a tam panują inne cenniki niż te które wybrało sobie allegro.A wrażenia są chociaż poczta już co najmniej rok mi nic nie zgubiła a kiedyś bywało że musiałem często wypisywać reklamację.

oznacz moderatorów

ASORIS
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za wiadomość.

oznacz moderatorów