anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady wyświetlania "Kup do x dostawa jutro"

RecessionShop_ie
#7 Wielbiciel#
Dzisiaj wszystkie swoje oferty widziałem, że są opisane jako dostawa we wtorek, mimo tego, że było jeszcze 3 godziny do godziny 0 (deklaracji wysyłki w ten sam dzień) wg informacji allegro na stronie "wysyłka tego samego dnia..." trzeba mieć minimum 95% zamówień wysłanych tego samego dnia a ja mam 100% i nie informowało klienta przy ofertach  “Kup do 16:00 - w poniedziałek u Ciebie" tylko informowało o wtorku. Dlaczego tak jest, że spełniam wszystkie wymagania a mimo to pokazuje o jeden dzień więcej?

Czy czas dostawy też ma tutaj znaczenie ? Jeżeli tak to jaki % wysyłek trzeba mieć "następny dzień" aby przy ofertach informacja zmieniła się na dostawa w poniedziałek czy też jutro ?


czas dostawy 1.pngczas dostawy 2.pngczas dostawy allegro.png
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

zak_pr
#10 Popularyzator#

Bo ktoś sobie wymyślił że musisz mieć tajną* ilość przesyłek wysłanych tego samego dnia aby był wyświetlany parametr  Kup do x dostawa jutro. 

*jest tajny bo nie został opisany w artykule ani regulaminie. Poznasz go po wysłaniu ~~8 zgłoszeń i wymianie ~~15 e-maili z różnymi osobami z allegro.kontakt

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RecessionShop_ie prawdopodobnie po to, żebyś nie dostał bonusu, bo przesyłki nie trafią w sobotę do paczkomatu odbiorcy 😁

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/zyskaj-bonus-za-dostaw%C4%99-nast%C4%99...

oznacz moderatorów

RecessionShop_ie
#7 Wielbiciel#

Ja mam 100% wysyłek wysłanych w deklarowanym terminie 100% dodanych listów w terminie i 100% wysyłek tego samego dnia, a mimo tego informacja o dostawie dolicza mi jede dzień, wygląda na to, że biorą pod uwagę również czas dostawy, jakie trzeba mieć czasy dostawy aby wyświetlała się informacja o tym że dostawa jutro ?

Pytanie nie dotyczy bonusów, wiem dokładnie jak są naliczane.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RecessionShop_ie ty możesz ustawić tylko czas wysyłki. Czas dostawy dodaje do oferty Allegro. Czas dostawy jest czystą abstrakcją wyciągniętą z kapelusza i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. 

oznacz moderatorów

RecessionShop_ie
#7 Wielbiciel#

Czas dostawy jest jak najbardziej podawany prawidłowo sprawdzałem to.
Czas dostawy jest liczony od chwili zapłaty do chwili pierwszej próby dostawy, oznacza to, liczą się dni kalendarzowe a nie robocze. Oznacza to że przykładowo zamówienia z piątki z godziny 23:00 nadane w poniedziałek mają 4 dni dostawy.
A zamówione w poniedziałek o godzinie 02:00 wysłane w poniedziałek dostarczone we wtorek będą miały czas dostawy 1 dzień. Zamówienia zamówione w poniedziałek o godzinie 23:00 wysłane we wtorek dostarczone w środe będą miały 2 dni dostawy. Nierozsądne ale tak to działa, i nie jest wyjmowany z kapelusza, mam nadzieję, że to zrozumiałeś. Pytanie teraz ile % musimy mieć czas dostawy na następny dzień aby przy ofercie pojawiałą się informacja zamów do x dostawa jutro?

 

oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

@RecessionShop_ie 

Chodzi o to, że czas dostawy, który podaje allegro jest liczony podobno na podstawie średniego czasu dostawy z przeszłości. Ponadto jeśli masz nastawione (tak było przynajmniej w moim przypadku) różne godziny dla różnych dostawców to pod uwagę bierze tylko tą najwcześniejszą godzinę, np. Pocztę masz do 13 a paczkomaty do 16 to tylko do 13 będzie ci pokazywać że dostawa na drugi dzień a po 13 już nie.

oznacz moderatorów

RecessionShop_ie
#7 Wielbiciel#

Ja to rozumiem tylko chciałbym wiedzieć jaki trzeba mieć % dostaw na kolejny dzień aby przy aukcji wyświetliła się informacja z dostawą na jutro jeżeli zamówienie złoże do godziny zero.

 

oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

Według Allegro wystarczy spełnić warunki podane w artykule "Wysyłka tego samego dnia dla wybranych przez Ciebie...."

Jak się zagłębisz to zauważysz, że spełniasz wszystkie warunki. ALE pomimo spełnienia ich (np. minimum 95% zamówień, które klienci złożyli i opłacili do godziny podanej w zakładce, wysyłasz tego samego dnia,") dalej nie będzie wyświetlała Ci się informacja  o dostawie na następny dzień przy "warunku kup do godziny xx:xx". BO istnieje jeszcze jeden tajny wskaźnik ilości zrealizowanych przesyłek od którego pojawia się ta informacja. (dlaczego nie ma o nim mowy w artykule nie wiem) .

oznacz moderatorów