anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszone konto potrzebuje pomocy !

INTTER-LED
#7 Wielbiciel#

Witam

Znalazłem się w totalnie dramatycznej i absurdalnej sytuacji po prawie  tygodniach sprzedaży zablokowali mi konto z powodu powiązania z jakimś innym kontem nie znanej mi firmy byłem w totalnym szoku bo nie wiedziałem o co chodzi myślałem że to jakaś pomyłka , po rozmowie z pracownikami okazała się że jedna z dziewczyn zalogowała się na konto firmy w której kiedyś pracowała było to konto z którym zostałem powiązany.Mimo wytłumaczenia sytuacji dział bezpieczeństwa podtrzymuje swoją decyzje nie można z nikim telefonicznie porozmawiać ani nic zrobić . Jestem zdesperowany sprzedaje lampki choinkowe i ozdoby świąteczne każdy dzień jest dla mnie ważny w magazynie mam towar za ponad 300 tyś terminy do spłaty faktur . Nie mieści mi się w głowie dlaczego mam odpowiadać za jakąś obcą firmę . Był ktoś w takiej sytuacji ? czy można gdzieś zwrócić się o pomoc ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Wielokrotnie opisywano tu takie przypadki. Zawsze chodzi o pieniądze. Gdy ta druga firma zapłaci dług, odblokują Ci konto. Kontaktuj się z Allegro, tylko z nimi możesz to wyjaśnić i problem rozwiązać. Nie ma innej pomocy.

oznacz moderatorów

INTTER-LED
#7 Wielbiciel#

Kontaktowałem się z nimi ale za każdym razem odpisuje ktoś inny nie piszą o co dokładnie chodzi z tamtą firmą . Dla mnie to jest jakaś paranoja że mam ponosić konsekwencje za jakiegoś innego człowieka

oznacz moderatorów

INTTER-LED
#7 Wielbiciel#

problem w tym że ja nie mam pojęcia o co chodzi z  tamta firma oni nic nie wyjaśnili nie wiem nawet na jakiej podstawie zrobili to powiązanie firm uzyskać jakiekolwiek informacje konktetne to jakiś dramat

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@INTTER-LED Jeśli chcesz (szybko) to załatwić, to chyba najlepiej będzie zrobić to przez prawnika, bo w ten sposób, w jaki robisz to obecnie, może to potrwać i kilka tygodni (a przynajmniej tak wynika z przypadków wcześniej tu opisywanych). No chyba że któryś z moderatorów na poważnie pochyli się nad problemem i wyjaśni osobom zajmującym się Twoim przypadkiem, że czasem warto kierować się logiką, a nie tylko regulaminami.
Powinieneś też wyjaśnić pracownikom, że z komputerów firmowych nie mają prawa logować się na inne niż firmowe konta allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

INTTER-LED
#7 Wielbiciel#

niestety brak wiedzy wychodzi chciałem zacząć handel z allegro nie znam się na ich regulaminie czuje się oszukany nikt mnie nie ostrzegł nie napisał nic

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@INTTER-LED Niestety płacisz frycowe, pierwsza zasada : żaden pracownik nie może logować się z tej sieci/ip/komputera na inne  konta niż służbowe. Teraz już za późno.prawdopodobnie na tamtym koncie sa jakies zaleglosci. Nawet jak nie masz z nim nic wspolnego musisz to wyjasnic, Ta dziewczyna sie logowała? to niech teraz wyasnia.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

INTTER-LED
#7 Wielbiciel#

ooo teraz to już do końca życia zapamiętam to !!!! nigdy wcześniej nie sprzedawałem na allegro stąd brak wiedzy no i zaufanie do ludzi dla mnie to ogromny dramat !!!

czy jest tu jakiś moderator który może mi pomóc????

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@INTTER-LED Nikt tu, na AG ci nie pomoże, trudna sytuacja, możliwe tylko tak, jak  napisał @Knowhere pójść do prawnika, skoro w grę wchodzą takie straty.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Do prawnika, dobre sobie. Tylko dodatkowe koszty poniesie.

oznacz moderatorów

INTTER-LED
#7 Wielbiciel#

na tą chwile nie stać mnie na prawnika i sprawy w sądzie , magazyn pełen towaru który muszę spłacić

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Składaj oficjalną reklamację do allegro

powołaj sie na regulamin allegro i przepisy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zwalczanie-nieuczciwej-konkurencji-16795259/art-15

a dziewczynę zwolnij i wyrzuć z roboty bo to jest sabotaż logować w innej pracy na konto, które może być powiązane z jakimiś kryminalnymi sprawami

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

szukaj opcji sprzedaży w alternatywnych portalach jak twarzoksiązką sprzedajemy i itp

oznacz moderatorów

INTTER-LED
#7 Wielbiciel#

szukam niee mam wyjścia tylko wiadome jest to ze tylko allegro ma tak duża sprzeedaz

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Mała aktualizacja. Mam nadzieję, że fakt blokady nie jest dla nikogo zdziwieniem - powiązania znaleźliśmy pomiędzy całkiem świeżym kontem a kontami, które w zeszłym sezonie świątecznym zostały zablokowane za poważne problemy transakcyjne, w związku ze sprzedażą dokładnie tego samego asortymentu. Przyjęliśmy jednak wyjaśnienia, jakie właściciel nowego konta nam przesłał, i podjęliśmy decyzję o jego odblokowaniu, stało się to 12 listopada.

Takie blokady nie są nigdy nakładane wyłącznie z powodu czyjegoś pojedynczego (czy nawet wielokrotnego) logowania. Chociaż oczywiście można zadać sobie pytanie, po co w nowym miejscu pracy logować się na "prywatne" konta, które dłuższego czasu są zablokowane...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów