anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszone konto

MAMY ROZWIĄZANIE!
suseupl
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie,


Zakładam temat ponieważ pierwszy raz znalazłem się w takiej dosyć dziwnej sytuacji. Mianowicie w dniu dzisiejszym zostało zawieszone moje konto firmowe. Powód? Powodem jak dostałem z informacji Działu Bezpieczeństwa transakcji jest: "Nasza weryfikacja wykazała, iż na powiązanym koncie, którego login to: *****- pozostają niewyjaśnione sankcje.".

Oczywiście znam właściciela tego konta ponieważ jakiś czas temu pracowałem w tej firmie. Stąd domniemam, że IP logowań mogą się pokrywać, bo mogłem na swoje prywatne konto zalogować się w firmie, lub na firmowe w domu (w tym czasie). Nie mniej jednak już od sporego czasu nie pracuję w tej firmie i nie mam z nikim stamtąd żadnego kontaktu. Nie współpracujemy również.

Czy teraz do końca uczestnictwa w społeczności Allegro będę również odpowiadał za błędy i winy swojego byłego pracodawcy? Założyłem własną działalność i chcę w spokoju prowadzić sprzedaż.

"Tylko 3% sprzedawców na Allegro radzi sobie lepiej od Ciebie."

100% pozytywnych komentarzy

terminowe płatności

 

Czy coś przemawia za tym, żebym odpowiadał za czyjeś błędy? Jak proponujecie to ogarnąć? Po kontakcie z działem Allegro stwierdzili, że odrzucają mój wniosek o zdjęcie blokady do czasu wyjaśnienia sankcji na koncie mojego byłego pracodawcy.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

suseupl

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
suseupl
#9 Pomysłodawca#

Sprawa staje się coraz ciekawsza. Moje konto nadal pozostaje zawieszone, współpracuję obecnie z kancelarią prawną z Poznania (ponoszę dodatkowe koszty), udało mi się skontaktować z byłym pracodawcą i ten zapłacił należne sankcje tej sprawy. Ale... konto dalej jest zawieszone? Dział bezpieczeństwa twierdzi, że sprawa jest nadal w tym samym miejscu.

 

TAK, wysłałem potwierdzenie przelewu za ten POK, który otrzymałem na e-mail od byłego pracodawcy.

 

@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@suseupl Nie widzę, aby Dział Bezpieczeństwa udzielił Ci odpowiedzi na Twoje dzisiejsze wiadomości i odwołanie od decyzji pracownika, więc proszę jeszcze o cierpliwość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
suseupl
#9 Pomysłodawca#

Wiem, wiem. Oczekuję na odpowiedź. Mam nadzieję, że teraz się uda...

oznacz moderatorów
suseupl
#9 Pomysłodawca#

Nadal brak odpowiedzi. Z tego co udało mi się dowiedzieć to konto mojego byłego pracodawcy zostało odblokowane. Moje konta nadal pozostają zablokowane. Allegro sugerowało aby wyjaśnić to z nim... wyjaśnione i co teraz?

oznacz moderatorów
SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

@suseupl czy mógłbyś podesłać namiar na te kancelarie?Szukam i nie mogę znaleźć kancelarii która by się  sprawa.Mozesz napisać czy pisma spałeś do właściciela powiązanego konta czy do Allegro?

oznacz moderatorów
ACCURON
#13 Ambasador#

to jest dramat

oznacz moderatorów
suseupl
#9 Pomysłodawca#

Odezwij się do mnie przez Allegro to prześlę namiar do kancelarii. Niestety nie zostałem upoważniony do umieszczania takich informacji publicznie.

oznacz moderatorów
suseupl
#9 Pomysłodawca#

Czy udało się uzyskać jakieś informacje w tej sprawie?

Ja ze swojej strony skontaktowałem się z byłym pracodawcą, który oznajmił, że nie ma zamiaru regulować tych sankcji.

Pozostaję uziemiony na nieokreślony czas...

oznacz moderatorów
SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

Witam.Msm podobny problem.poczytaj mnie.tyle że moje firmowe konto zablokowali przez działalność mojego brata i matki j ich znajomych.ja nieświadoma będąc na wakacyjnym wyjeździe u rodziców logowalam się na ich komputerze ale na swoim koncie i po jakimś czasie mnie zablokowali.I Nie wiem co mam z tym zrobić.

oznacz moderatorów
SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

@suseupl część.czy jeśli się tobie coś zdziałać?Długo czekałem na odpowiedź na odwołanie?Tez złożyłam odwołanie.ja mam już kilka lat zablokowane firmowe konto..

oznacz moderatorów
suseupl
#9 Pomysłodawca#

Moje odwołania są bezskuteczne. Sytuacja bez zmian.

oznacz moderatorów
Codemy2
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry @suseupl, @SklepikMarysi, @cloudcloud

jestem w podobnej sytuacji. Prowadzać działalność na allegro, utrzymując z miesiąca na miesiąc WYSOKA JAKOŚĆ SPRZEDAŻY, status SUPER SPRZEDAWCY pewnego dnia dostaje od allegro strzał w plecy - zawieszenie sprzedaży. Okazuje się ze zawieszenie ma związek z powiązaniem mojego konta z zawieszonymi kontami. Po uzyskaniu loginów tych kont szczeka mi opadła ponieważ nigdy w życiu nie widziałem ich na oczy. Zacząłem się zastanawiać: jaki cudem, jak to się stało,

oczywiście allegro jest "głuche" na moje wyjaśnienia, na fakty które przeczą same sobie:

 PO CO ktoś kto prowadzi zarejestrowana działalność, od ponad pol roku uzyskując wysokie oceny, wysoka jakość obsługi miałby mieć cos wspólnego z szemranymi loginami.

Po złożeniu reklamacji  otrzymałem kopiuj/wklej wiadomość co Ty @suseupl cytuje "

Dzień dobry.

Zapoznałam się dokładnie ze sprawą Pańskiego konta, jak również prowadzoną z Panem korespondencją.


Decyzja o zawieszeniu Pańskiego konta ma swoje oparcie w artykule 2.13 oraz 8.7 zaakceptowanego przez Pana Regulaminu Allegro. Pragnę zdecydowanie podkreślić, że w swoich działaniach kierujemy się wyłącznie troską dotyczącą bezpieczeństwa Kupujących oraz zawieranych transakcji. Ponieważ weryfikacja Pańskiego konta wypadła niepomyślnie,  jestem zmuszona podtrzymać przedstawioną Panu przez pracownika decyzję o bezterminowym ograniczeniu Pana  konta.

Dokonaliśmy ponownej weryfikacji kont i zauważyliśmy pomiędzy nimi liczne powiązania oraz wzajemne udostępnienia.

Poprzez udostępnienie nie mam na myśli jedynie fizycznego przekazania danych do swojego konta. Najczęściej występujące sytuacje to:
- przekazanie konta innej osobie,
- współdzielenie konta,
- prowadzenie w porozumieniu z inną osobą sprzedaży należącego do niej towaru,
- chwilowe użyczenie.

Konieczne jest zatem wyjaśnienie od Pana na czym polega współpraca z użytkownikiem kont G*** oraz A***

"

Nie wiem dlaczego Allegro powołuje się na bezpieczeństwo transakcji gdzie wyraźnie po historii mojego konta widać ŻE NIE MA MOWY o zagrożeniu  powołując się na kartę: JAKOŚĆ MOJEJ SPRZEDAŻY.

W odpowiedzi nadal próbowałem wytłumaczyć ze konta nie są moje, ze to ja jestem ofiara w całej tej sytuacji, że najwidoczniej to ALLEGRO PROCEDURY zawiodły w tym wypadku.  Otrzymałem dziś odpowiedź, cytuję:

"Dzień dobry.

Negatywne decyzja reklamacyjna została Panu przedstawiona w dniu 25 lipca.

Dalsze droga postępowanie jest obecnie możliwa jedynie w postępowaniu sądowym. Na wniosek sądu ujawnimy wszelkie informację dotyczące powstałych naruszeń i powiązań z wcześniej wskazanym kontem.
Jednocześnie infomuje że zgodnie z art. 8.4 Regulaminu Allegro, brak wyjaśnienia ograniczeń na kontach G**** oraz A*** i w świetle Pana oświadczenia o braku odpowiedzialności, Pana konta zostaną całkowicie zawieszone w terminie do 7 dni."

 

Wydzwaniałem już po całej rodzinie aby upewnić się że nikt nie jest właścicielem kont. Sprawy nie pozostawię bez rozwiązania, nie pozostaje mi nic innego jak udanie się jutro do radcy prawnego i sporządzenie odpowiednich pism sądowych.

I tu pojawia się pytanie czy ktoś już miał przyjemność konfrontować się z allegro na drodze sądowej i jakie są jego/jej doświadczenia ?

oznacz moderatorów
suseupl
#9 Pomysłodawca#

Masz zawieszone konto? Przecież Twoje aukcje nadal są widoczne?

Jeśli chodzi o konfrontację na drodze sądowej to dla mnie totalny absurd. Robić komuś dobrze, płacić wysokie prowizje, a następnie sądzić się z nim. Jakby nie było jesteśmy ludźmi, więc powinniśmy się jakoś uczciwie dogadać...

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@suseupl   Niestety nie masz racji,  Allegro  to nie  sąsiad, nie podejdzie do płota,  nie  załatwisz  z nim   sprawy.

Taką  czy inną  decyzję w Twojej sprawie podejmuje  konkretny  pracownik  i  nie może tej decyzji  zmienić  bo  odpowiada za to  przed swoimi przełożonymi.  Jest  związany  procedurami, zależnościami służbowymi itd...

Teoretycznie decyzję  pracownika mógłby zmienić jego przełożony, ale  w  systemie jaki  tam obowiązuje  jest  to nierealne  a nawet absurdalne.

Natomiast  wyrok sądowy  rozwiązuje  problem, odpowiedzialność  za  decyzję  przejmuje sąd,  wszyscy  są  w porządku,  procedury są zachowane.

Decyzja należy do  Ciebie,  jeżeli jesteś pewien  swych  racji  i  bardzo  Ci  zależy  to  życzę powodzenia.

oznacz moderatorów
SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

@Codemy2  jakie oświadczenie o braku odpowiedzialności przesłałem że zmienili zawieszenie konta z bezterminowo na Do 7 dni??Po tygodniu tobie publikują?

oznacz moderatorów
suseupl
#9 Pomysłodawca#

Moje konto zostało odblokowane. Decydujące było rozwiązanie sankcji finansowych przez byłego pracodawcę.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@suseupl Nie mogli od razu Ci tego napisać?😂

Swoją drogą ciekawa ta odpowiedzialność zbiorowa - ktoś zalega ze spłatą zobowiązań wobec allegro, więc allegro blokuje konto kogoś, kto nie ma na to kompletnie żadnego wpływu i jednocześnie uzależnia odblokowanie konta tej osobie od spłaty zobowiązań przez dłużnika.
To mniej więcej tak, jakby Iksiński miał kolegę, który przestał spłacać kredyt hipoteczny w banku, za co bank wjeżdża Iksińskiemu na hipotekę, bo kolega Iksińskiego kiedyś wpadł do niego na weekend na parapetówkę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

@suseupl "Moje konto zostało odblokowane. Decydujące było rozwiązanie sankcji finansowych przez byłego pracodawcę."

Ale to nadal nie w porządku ze strony allegro. Obarczyli cię odpowiedzialnością za cudze długi i doprowadzili do tego że poniosłeś straty. Poszkodowanych w ten sposób osób jest więcej. Allegro w ten sposób strzela sobie w stopę. Należy życzyć allegro by trafiła kosa na kamień, żeby ludzie i firmy wytaczali im procesy o odszkodowanie i wygrywali. Jak allegro dostanie po kieszeni to może się zastanowi. 
Bardzo źle że nie ma dla nich znaczącej konkurencji, bo rozbestwili się ponad miarę i pozwalają sobie na coraz więcej. 

oznacz moderatorów
Client:43570439
#7 Wielbiciel#

Konkurencją miał być swistak ( juz rozwiazany) , eBay.pl - słabo reklamowany i źle wdrozony.

Ale szykuję się Amazon i tutaj coś się może zmienić 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:43570439 "Ale szykuję się **piiip** i tutaj coś się może zmienić" - owszem, zmieni się na tyle, że ci którzy uciekną do ąmazona, zostaną jego magazynierami😁

Myślisz, że ąmazon nie ma nic za uszami?😏
https://www.dobreprogramy.pl/Ujawniono-maile-Jeffa-Bezosa-i-innych-z-wielkiej-czworki.-To-kopalnia-c...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów