anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za 7 dni stracisz możliwość wypłacania pieniędzy z Allegro Finanse, czy to wiadomość od Allegro?

Macka40
#7 Wielbiciel#

czy ktoś to jeszcze dostał

oznacz moderatorów
182 ODPOWIEDZI 182

chessmasters1
#8 Zapaleniec#

" Ze względu na brak weryfikacji konta w wyznaczonym czasie, zablokowaliśmy możliwość wypłaty na Twoim koncie. Przejdź do weryfikacji i wyślij dokumenty weryfikacyjne, aby odblokować wypłaty. "

Przesłałem dokumenty weryfikacyjne umowę spółki cywilnej, dokumenty personalne. Spółka ma wyodrębnione 2 pod spółki. Czy ktoś mógłby na to zerknąć. Gdzie ewentualnie mogę się zgłosić aby sprawę wyjaśnić. W podanym linku w zakładce nie mam żadnej opcji weryfikacji.
Jedynie oznaczenie, iż dane firmy są w weryfikacji i mam czekać tyle, że czekam już dosyć długo bez rezultatu a saldo rośnie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@chessmasters1 Rozumiem, dziękuję za doprecyzowanie. Skontaktuję się w Twojej sprawie z operatorami płatności i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@chessmasters1 Napisaliśmy do Ciebie wiadomość mejlową w tej sprawie (korespondencja numer 28799475)

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

haze68
#9 Pomysłodawca#

Żadne przesyłanie skanu dowodu nie jest bezpieczne, dlatego bardzo się zdziwiłem iż Payu żąda czegoś takiego! Dla mnie to szok. Jest wiele sposobów by potwierdzić swoją tożsamość.

Osoby chcąc wysłać skan na własną odpowiedzialność odsyłam do lektury na necie i tv pt. "złodzieje"

Właśnie wczoraj był odcinek na temat wysyłania skanu dowodu. Teraz jest taka technika że nie ma rzeczy nie możliwych. 

Haker występujący w programie dał ogłoszenie znanej firmy na które gość odpowiedział. Następnie do niego zadzwonił czy jest nadal zainteresowany i by z nim zawrzeć umowę musi mieć skan dowodu by sprawdzić czy nie był karalny. Gość bardzo szybko wysłał skan i tu miał szczęście że trafił na prowadzących ten program bo pewnie by na jakiś chwilówkach popłyną. Dziwię się iż ludzie są tacy naiwni i sami się pakują w kłopoty.

Ja zamknąłem konto i otworzyłem nowe i nie mam takiego problemu czy wysłać skan czy nie.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

To jest właśnie dziwne - nowi nie muszą przesyłać skanu dowodu tylko weryfikują się przelewem z banku, a starzy użytkownicy są zmuszani do podania skanu dowodu. A że na alledno jest możliwość tworzenia multikont to wystarczy otworzyć nowe na którym nie trzeba wysyłać skanu dowodu. Ustawa na którą powołuje się alledno: prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu - mówi: "identyfikację klienta oraz weryfikację jego tożsamości" i przelew z swojego konta w banku jest taką weryfikacją, a więc po co skan dowodu ? 

oznacz moderatorów

eplecak-com-pl
#10 Popularyzator#

Cześć,

proszę o weryfikację tego e-maila: Customer Care PayU Poland <allegro@payu.pl> @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Czy jest to email od was? Chodzi o weryfikację z dowodem osobistym. Załączam screena wiadomości; wolę się upewnić nim komuś wyśle skan dowodu. aaaaaaa.jpg

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eplecak-com-pl tak, PayU może poprosić o przesłanie tych dokumentów, a adres e-mail jest poprawny, jednak aby mieć pewność najlepiej abyś skontaktował się z PayU. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eplecak-com-pl
#10 Popularyzator#

@la_nika w jaki sposób mam się skontaktować z payu? odpowiedź na tego samego emaila nie da mi potwierdzenia; że nie jest to żadne oszustwo(wyłudzenie danych) bo przecież ktoś może być podpięty pod ten email... 

Na jaki adres email najlepiej się kontaktować w tej sprawie ? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eplecak-com-pl formularz kontaktowy znajdziesz  tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

To od Was bo na każde konto mi przychodzi?czyje.JPG

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@COMTER wysyłamy takie wiadomości i powtórne weryfikacje ze względów prawnych mogą być wymagane. Abym mogła odpowiedzieć z całą pewnością czy to wiadomość od nas, prześlij ją proszę za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres spolecznosc@allegro.pl 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@COMTER mam już potwierdzenie, że jest to wiadomość od nas i możesz bez obaw przesłać dokumenty tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kasjopeja_com_pl tak, to wiadomość od nas, a operator jest zobowiązany wykonywać taką weryfikację na podstawie podanej ustawy.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TARTMedical
#9 Pomysłodawca#

Proszę o informacje kontretnie z jakiego powodu muszę wysyłać zdjęcie dowodu tożamości ze zdjęciem. 

Który paragraf przywoływanej ustawy poniżej o tym mówi? 

ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Co co allegro zdjecie moich dokuentów? Jeśli już to przelewy są wykonywane przez innych operatowów np payu. 

Sprzedaję różne towary i chcę za nie dostać należne mi pieniądze. 

 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TARTMedical Cześć. 🙂 Rozumiem Twoje obawy przed przesłaniem zdjęcia dowodu. Zależy nam na ochronie Twoich danych, stąd ta prośba. Taki dokument jest usuwany natychmiast po zweryfikowaniu danych.

Prośba o przesłanie dokumentów została wysłana w imieniu i na rzecz operatorów usług płatniczych (PayU i Przelewy24), ponieważ są to tzw. instytucje zobowiązane w rozumieniu ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Jest to standardowe działanie operatora płatności, które wynika z przepisów prawa (ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu). 
 
Potwierdzenie danych do wypłat jest dla operatora płatności niezbędne, inaczej Twoje konto do wypłat nie zostanie aktywowane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

TOBI421
#11 Animator#

A od kiedy to można w nowych dowodach osobistych zweryfikować dane adresowe.

oznacz moderatorów

BEZPIECZNEZAMKI
#9 Pomysłodawca#

witam,  w jaki sposób są usuwane skany dowodów po przesłaniu ich do operatora płatności?

jakie macie systemy zabezpieczające sieć?

 

 

oznacz moderatorów

TARTMedical
#9 Pomysłodawca#

No nie wiem czy takie tam nieroby. Chyba się trzeba było trochę wysilić żeby ponaginać to i tamto i zażądać skanu dowodów od użytkowników w imieniu PayU i P24 blokując im środki na koncie, niby z powodu zapisów w ustawie, ktore nie dotyczą Allegro. Wdrożenie procesu też coś pewnie kosztowało. A Allegro wcale nie musiało tego robić. 

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

no widzisz, to proste / istnieje możliwość że sam nie potrafisz ochronić swoich danych, allegro zrobi to za Ciebie , tacy są fajni / przecie mógłbyś wyprać kasę i sfinansować złych terrorystów, ale nic z tego, Allegro uchroni Cię od tego i uratuje świat 

oznacz moderatorów