anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za 7 dni stracisz możliwość wypłacania pieniędzy z Allegro Finanse, czy to wiadomość od Allegro?

Macka40
#7 Wielbiciel#

czy ktoś to jeszcze dostał

oznacz moderatorów
182 ODPOWIEDZI 182

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@starling_shop ja obstawiam, że zostanę spławiony do w/w firm, żeby do nich (na)pisać 😮

oznacz moderatorów

TARTMedical
#9 Pomysłodawca#

 

Nie można zgodnie z prawem żądać przesłania tych dokumentów ze zdjęciem. Następnym razem mogą sobie zażyczyć mojego zdjęcia z kaktusem na głowie? To że moge sobie sprzedawać gdzie indziej to inna sprawa, a jeszcze inna jest taka że nie mogę wypłacić swoich pieniędzy

Trzecia sprawa - allegro robi to w imieniu innych podmiotów - rzekomo.

Czwarta - nie ma żadnego regulaminu, procesu w jaki sposób zdjęcia naszych dokumentów będą przesyłane dalej, kto za co odpowiada i kiedy są usuwane. 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Nie oczekuj, że allegro odpowie - zamknie sprawę bo jest niewygodna - oni tak rozwiązują tutaj tematy. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@TARTMedical  napisał(a):

mojego zdjęcia z kaktusem


Lepiej nie pytaj jak faktycznie przeczytałem ten pogrubiony wyraz 😛
(a moze co chcialem przeczytac i przeczytalem 😮 )

oznacz moderatorów

TARTMedical
#9 Pomysłodawca#

Procesem weryfikacji zajmują się bezpośrednio operatorzy płatności.

A gdzie to jest napisane oprócz tego forum? Co to znaczy 'bezpośrednio do operatorów'   skoro dokumenty przesyłane są do Allegro? Jacy to są kontretnie operatorzy? Może również firmy z Grupy Allegro - Allegro Pay, Allegro Finanse, Ceneo.pl - skąd wiadomo że tam akutat nic nie trafia ? 

 

Allegro nie jest instytucją finansową, dlatego dokumenty trafiają bezpośrednio do uprawnionych pracowników operatorów płatności.  

Z tego właśnie wynika że  przedmiotowe działanie jest bezprawne. Nie jesteście instytucją finansową i nie możecie tego robić. Bezpośrdnio to znaczy jak? Gołąb zanosi? Gdzieś to jest opisane? Gdzie dane są przechowywane - na serwerach Allegro, payU, P24, czy może we wszystkich na raz? Blik? 

 

 

Doradcy Allegro nie mają wglądu do dołączanych dokumentów.

A szeregowi pracownicy Allegro: dział IT, HR, mareting, księgowość mają ten dostęp? Albo zewnętrzne firmy informatyczne od serwerów czy szkoleń BHP? To też nie są to przecież Doradcy Allegro....  Jest gdzieś napisane kontretniej kto ma dostęp a kto nie do tych danych?

oznacz moderatorów

znaczkiznaczki02
#8 Zapaleniec#

To wszystko lipa, bo dlaczego te bzdury nie dotyczą największego państwowego operatora - poczty polskiej. Idziesz na pocztę wypełniasz druczek na przelew i nikt nie sprawdza podanych w nim danych, nie żąda żadnych dokumentów, a pieniądze następnego dnia są już u odbiorcy, czy też na podanym bankowym koncie

oznacz moderatorów

znaczkiznaczki02
#8 Zapaleniec#

Ciekawy jestem czy jest jakiś limit finansowy od którego podlega sprawdzenie o pranie brudnych pieniędzy czy finansowanie terroryzmu np. przelew 50 zł, a może 500 zł, a może jakaś kwota miesięczna lub roczna. Jeśli nie ma wyznaczonych kwot, od których zaczyna się kontrolę to jest to po prostu bezprawna inwigilacja wszystkich użytkowników, o czym nawet nie śniło się komuchom czy też nazistom, którzy mieli zamiar mieć wszystko pod kontrolą ! Jakie to finansowanie terroryzmu lub pralnia pieniędzy przy wpłacie 200 czy 500 zł. To inwigilacja pod płaszczykiem ustawy

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

tak działa świat / zawsze władza że mieć władzę, oczywiście w imię dobra ogółu / każda władza jej zdaniem jest lepsza od poprzedniej i każda robi to samo co poprzednia

oznacz moderatorów

BEZPIECZNEZAMKI
#9 Pomysłodawca#

witam, w jaki sposób są usuwane skany dowodów po przesłaniu ich do operatora płatności? jakie macie systemy zabezpieczające sieć? 

prosze o odpowiedź

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@BEZPIECZNEZAMKI Przykro mi, ale nie możemy odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie informujemy o tym jakich systemów używamy w codziennej pracy, ani o tym jak wyglądają u nas procedury bezpieczeństwa. Gdybyśmy udzielali takich informacji, przestałoby to spełniać swoją rolę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TARTMedical
#9 Pomysłodawca#

A ja tak zapytam z ciekawości. Jaki status mają Pani odpowiedzi _HolaOla_?

Jest Pani pracownikiem Allegro? Ma Pani upoważnienie żeby pisać w imieniu allegro teksty typu "nie możemy odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie informujemy o tym jakich systemów używamy w codziennej pracy". Tzn. wie Pani jakich systemów używa allego i nie może powiedzieć, czy tak tylko Pani pisze, bo np. za to Pani płacą?

A może niech napisze ktoś z imienia i nazwiska z Allegro, coś w sprawie podnoszonej na w tym temacie? Np. kontretnie dlaczego potrzebne są zdjęcia dowodu osobistego, albo że to jest potem usuwane.  Najlepiej ktoś z KRS albo upoważnieniem, prokurent (najczęściej prawnik). 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TARTMedical Pod moim nickiem znajdziesz informację "moderatorka" a obok ikonę Allegro, co oznacza, że jestem pracownikiem Allegro i wiem jakich systemów używamy w codziennej pracy. Loginy wszystkich osób z ramienia Allegro, które można tutaj spotkać na Allegro Gadane na co dzień znajdziesz tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TARTMedical
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  napisał(a):

@TARTMedical Pod moim nickiem znajdziesz informację "moderatorka" a obok ikonę Allegro, co oznacza, że jestem pracownikiem Allegro i wiem jakich systemów używamy w codziennej pracy. Loginy wszystkich osób z ramienia Allegro, które można tutaj spotkać na Allegro Gadane na co dzień znajdziesz tutaj.


No OK, dla mnie moderator zajmuje się moderowaniem treści. Czyli np. bym oczekiwał że Pani jako moderator poprosi np. dział prawny żeby wydał jakąś oficjalną opinię np. w naszym temacie, albo chociaż napisał post. 

A wychodzi na to że Pani jako moderator generuje treści i odpowiada w imieniu Allegro. W zwiazku z tym pytanie, na ile Pani odpowiedzi są wiążące? Ma Pani upoważnienie do reprezentowania Allegro na forum?  

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@TARTMedical wszystkie osoby, które na Gadane mają przy loginie oznaczenie "Moderator" lub podobne, mają upoważnienie do występowania w imieniu Allegro (na podstawie punktu 5.2 załącznika 15 do Regulaminu Allegro).

Co do istoty tego wątku, wszystkie konieczne informacje zostały tutaj przekazane, szczególnie polecam ten wpis. Rozumiem tych, którym ta procedura nie odpowiada, jednak nie mam informacji, aby była planowana jej zmiana. W przypadku dalszych pytań, zachęcam do kontaktu bezpośrednio z operatorami płatności, natomiast jeżeli chodzi o przetwarzanie danych przez Allegro, do zapoznania się z załącznikiem 5 do Regulaminu Allegro.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

TARTMedical
#9 Pomysłodawca#

Co do istoty tego wątku, wszystkie konieczne informacje zostały tutaj przekazane, szczególnie polecam ten wpis

Wg mnie nie zostały  - mianowicie nie zostało wyjaśnione co ma Ustawa Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 1 marca 2018 roku (podstawa prawna:https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180000723) , która dotyczy operatorów płatności np. payU/P24/Blik do Allegro- na jakiej podstawie to Allegro występuje o weryfikację tożsamości występując w imieniu payU i P24:

a) czy jest to prawnie uzasadnione, jako że Ustawa nie dotyczy Allegro

b) czy jest jakiś dokument z payU i P24 upoważniający Allegro do weryfikacji - przecież teoretycznie musi coś być i raczej nie powinno to być tajne

c) gdzie jest opisany proces weryfikacji tych danych, kto się tym zajmuje i kto usuwa dane.  

 

Zakładając że wszyscy działamy w dobrej wierze i w związku z tym nie macie Państwo nic do ukrycia to te pytania nie są przecież skomplikowane i nie wymagamy nie wiadomo czego. 

 

oznacz moderatorów

TARTMedical
#9 Pomysłodawca#

Dla zainteresowanych poniżej wspomniany pkt. 5.2:

Artykuł 5. Rola i uprawnienia Spółki

5.1 Podstawową rolą Spółki jest nadzorowanie i moderowanie treści umieszczanych przez Użytkowników Społeczności.

5.2 W celu skutecznego zarządzania Społecznością, Spółka wyznaczy swoich pracowników lub inne osoby, które będą pełnić rolę moderatorów, menedżerów lub administratorów Społeczności. Osoby te zostaną wyróżnione dodatkowym oznaczeniem „Moderator Allegro” (lub podobnym). Spółka nie ponosi odpowiedzialności za Posty lub inne treści zamieszczane przez osoby, które nie zostały wyznaczone do pełnienia ww. funkcji.

Nie wiem czy wiele z tego zapisu wynika, np. na ile wiążące są informacje od moderatorów w jakimkolwiek zakresie oprócz 'skutecznego zarządzenia Społecznością' (cokowlwiek to znaczy).

oznacz moderatorów

BEZPIECZNEZAMKI
#9 Pomysłodawca#

Szanowny Panie Administratorze, nic nie zostało wyjaśnione, ponieważ, jako Allegro powtarzacie cały czas tą samą wersję, nie odpowiadając na wszystkie nasze pytania. 

1. Na jakiej podstawie Wy jako firma która nie jest instytucją finansową żądacie naszych skanów dowodów?  - pokażcie dowód, upoważnienie, cokolwiek

2. w jaki sposób usuwacie nasze skany dokumentów? - konkretnie! 

3. dlaczego bezprawnie wstrzymujecie wypłatę pieniędzy należącą do każdego z osobna (użytkowników Allegro) ( wymóg weryfikacji, jest wymyślony tylko do starych użytkowników, a każdy stary użytkownik był weryfikowany, ja np. przez konto bankowe - to chyba sa wiarygodne dane? )

4. Jesteście wielką firmą, gdzie Wasz prawnik? Sytuacja obecna, rodzi wiele problemów i "szeregowy" pracownik Allegro który dziś pracuję a jutro może już nie będzie, nie rozwiąże naszego problemu. 

oznacz moderatorów

BEZPIECZNEZAMKI
#9 Pomysłodawca#

dzień dobry,

czy z nowym rokiem wyjaśniło się coś lub są udostępnione inne możliwości weryfikacji konta niż wysyłka dowodu osobistego?

z góry dziękuję

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Zakładasz nowe konto i weryfikujesz się przelewem z swojego konta bankowego bez skanu dowodu osobistego, jesteś dłużej na allegro = zostajesz posądzony o terroryzm i pranie brudnych pieniędzy więc musisz wysyłać skan dowodu świadczący, że Twoje domniemanie niewiności jest zasadne.

oznacz moderatorów

TARTMedical
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że lipa. Ja dokonuję większość płatności przez BLIK, a akurat o tym operatorze nikt nie pisze. A jakby ktoś był ciekawy niech sprawdzi kto jest właścicielelem payU.pl. 

oznacz moderatorów