anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zero reakcji od kupujących 2

konto zamknięte
Nie dotyczy

Wiecie co, to jest dziwne.. Sprzedaję laptopa, dość leciwego, ale jednak.

Kupujący (nie klient, nie jestem sklepem) #1: zero reakcji, wysłane 3 SMSy, co tam, lepiej mieć sprzedawcę w żopie, pokazać swoje brak kultury, nie odpisać na żaden, ani na maila, nic, co by przyspieszyło anulację.

Kupujący #2, to samo, czekam, czekam, nic.. Choć cenę początkową (od K#1) podbił z 10 na 36zł. Rozumiem, można nie zauważyć jednego maila, można nie zauważyć SMSa, ale po 2-3 dniach poleciał następny SMS.

Teraz mam Kupującego #3, we wtorek minie znów 7 dni od wygranej licytacji.. wyraźnie snajperskiej (00:02 sek przed końcem aukcji), mimo ustawionej ceny minimalnej, będącej skutkiem braku kontaku #1 i #2. Znow 2 SMSy.

Nie rozumiem jednej sprawy, czy tak trudno odpisać na wiadomość od Allegro, albo na SMS w stylu: Przepraszam, ale rezygnuję z wylicytowanego przedmiotu, albo przed końcem poprosić o zdjęcie jego oferty.

Oczywiście wszyscy już są na czarnej liście, bo tam lądują ludzie, których mam tak samo w poważaniu jak oni mnie. Tak samo, wiadomo, prowizje zwrócone, ale to bezsens i tak, powinno być zabierane po opłaceniu, nie przed.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja 😞 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Tylko taka sytuacja to nie jest wyjątek od reguły, raczej smutny standard.

oznacz moderatorów

Krio1988
#9 Pomysłodawca#

Są ludzie i ludziska - co poradzisz:(

Czasami może się zdarzyć każdemu (nie wiem, modem padł i nie ma dostępu do Internetu, a mieszka w Bieszczadach:)

Skoro NFZ zamyśla wprowadzić "czarną listę" dla pacjentów co umawiają się do lekarza a potem nie przychodzą na wizyty (gdy się na niej znajdą, będą mieli jakieś utrudnienia w ponownym dostaniu się do lekarza), to może i tu warto o tym pomyśleć? Np limit takich odmówień na miesiąc/kwartał/rok- szczególnie w kategorii licytacja.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Krio1988, przy licytacjach powinno być poprostu wiadomość email jak i SMS, a po tygodniu od braku reakcji, braku opłaty, konto zawieszone, ludzie muszą dostawać kary, inaczej wychodzi bezstresowe wychowanie 😕

oznacz moderatorów

Krio1988
#9 Pomysłodawca#

Domyślam się że jesteś wkurzony tą sytuacją, ale ban na konto za TYLKO JEDNE wycofanie się a aukcji, to lekka przesada. Kary tak, ale stopniowe - wtedy wykosi się tych co z takich zachowań uczynili swoje "principium".

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Krio1988, jakie wycofanie? Jakby mi ktoś napisał, że rezygnuje, albo prosi o wycofanie jego oferty, spoko, wygra poprzedni. Ale tutaj żadnej reakcji ani na email nie ma ani na SMSy. Za brak reakcji powinno być zawieszone konto, tak jak sprzedającego za brak reakcji na dyskusję.

oznacz moderatorów

Krio1988
#9 Pomysłodawca#

@konto zamknięte 

Miałem na myśli również wycofanie się poprzez "unikanie kontaktu". W takim przypadku również nie uważam że już po pierwszej takiej "akcji" należy zawieszać konto, ale ostrzeżenie/upomnienie od allegro się należy. Dopiero przy np trzeciej ban.

Szczególnie że jeśli przegrałem licytację, (a załóżmy że jestem trzecim klientem co złożył najlepszą ofertą) to mogę się nie spodziewać że wygrałem i zignorować taką wiadomość.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Szczególnie że jeśli przegrałem licytację ...

to co innego, ale wygrany powinien jak nie za pierwszym to za drugim razem ban dostać.

oznacz moderatorów