anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zestawienie operacji do celów księgowych i dla US

MAMY ROZWIĄZANIE!
superczytanie
#9 Pomysłodawca#

Od niedawna jest nowe zestawienie operacji z podziałem na rodzaje wpłat, zwroty itd. ale Allegro w tym zestawieniu sumuje koszyk kupującego. Ja sprzedaję produkty na różnym Vacie i mam około 1500 transakcji miesięcznych więc wszystko muszę rozbijać ręcznie. Księgowa traci na to 10 godzin. Jak Wy sobie z tym radzicie i czy Allegro nie ma obowiązku udostępniać szczegółowego zestawienia z rozbiciem na poszczególne przedmioty? Przecież wcześniej tak było. Zamiast ulepszać to utrudniają życie.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
kostas11
#21 Demiurg#

@superczytanie A kasy fiskalnej nie masz ? Czy jedziesz na fv lub rachunkach to program zainstaluj i Ci policzy 🙂

allegro to platforma a nie program księgowy 😉

za mało informacji podajesz o sposobie rozliczania czy księgowania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
superczytanie
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 nie mam bo nie muszę mieć, nie jadę na FV lub rachunkach bo nie muszę. Rozliczam się z US zgodnie z obowiązującymi przepisami. Allegro ma obowiązek przestawiać rzetelne rozliczenie sprzedaży - a od miesiąca tego nie robi i jest problem. Nie mam czasu na uczenie z przepisów księgowych, szukam kogoś kto ma podobny problem i jak go rozwiązał. Parę osób pisze, że wymusiło przesłanie zestawienia od Allegro ale nie chce mi się co miesiąc boksować z "pomocą" Allegro

 

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

Ja  bym się dokładnie dowiedział, czy nie musisz mieć kasy fiskalnej. Bo według mnie musisz mieć. i wtedy sprawa jest prosta

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@superczytanie @owady  Dokładnie . Przecież sprzedaż płyt CD już od pierwszej transakcji musi być rejestrowana na kasie  . Do tego oferujesz odbiory osobiste a przy zwolnieniu z kasy fiskalnej nie można .

_____________
Kama
oznacz moderatorów
superczytanie
#9 Pomysłodawca#

Nie szukam porad księgowych bo też tam mi się kiedyś wydawało jak piszecie ale jednak jest inaczej.

Na szczęście moją firmę prowadzi od trzech lat jedno z lepszych  biur księgowych w Polsce.

Obecnie muszę płacić ich księgowejza zestawienie, które według nich powinno generować Allegro - dlatego pytam.

 

 

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

@superczytanie 

I to biuro Ci powiedziało, że przy sprzedaży CD i DVD nie potrzebujesz kasy fiskalnej. Z innej beczki, przecież w zakładce zamówienia masz wszystko

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@superczytanie to jest interpretacja biura a pamiętaj że i tak Ty odpowiadasz za to 😞

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących

1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku:

1) dostawy:

l) zapisanych i niezapisanych nośników danych cyfrowych i analogowych,

 

To niech Ci księgowa poda podstawę prawną gdzie allegro ma obowiązek udostępniać takie zestawienie ?

Zainwestuj w prosty program i wprowadzaj sprzedaż na koniec miesiąca będzie gotowe zestawienie 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Rozumiem, że mówisz o zestawieniu "Historia operacji" w "Rozliczenia z Allegro". Ja korzystam z tego ale nie jest to zestawienie pozwalające na ujęcie wszystkiego co powinno trafić do rejestru sprzedaży. 

Drugie "Zestawienie sprzedaży" (nie wiadomo czemu otwiera się w zakładce MOJE ZAKUPY)  też nie zawiera wszystkich danych potrzebnych do ustalenia sprzedaży.

Korzystam przede wszystkim z raportów Menedżera Sprzedaży i uzupełniam raportem zwrotów z Historii Operacji. Ponieważ wszystko mam w jednej stawce VAT to mam łatwiej, ale i tak wygenerowanie raportów do księgowości zajmuje mi kilka godzin.

Nie  sądze, żeby Allegro te problemy interesowały, ale parę drobnych a pożytecznych spraw można by wywalczyć.

oznacz moderatorów
superczytanie
#9 Pomysłodawca#

TEMAT ZAMKNIĘTY - Dostałem właśnie odpowiednie zestawienie od Allegro - dziękuję wszystkim za pomoc

oznacz moderatorów
HillTrade
#9 Pomysłodawca#

Mógłbyś się podzielić tym zestawieniem? Mam podobny problem 

oznacz moderatorów
grab1984
#7 Wielbiciel#

Witam gdzie mam napisać żeby otrzymać takie zestawienie dla US proszę pomóż? 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@grab1984   Nie wiem czy o to Ci chodzi, zajrzyj tutaj :

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

Wskazujesz datę i co tam potrzebujesz i klikasz Wygeneruj zestawienie

_____________
Kama
oznacz moderatorów
grab1984
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo zaraz sprawdzę 

oznacz moderatorów
grab1984
#7 Wielbiciel#

Tak  jest tam dostępne zestawienie ale przelewów, a mi potrzebna całą sprzedaż również pobraniowa

oznacz moderatorów
locoshoesoutlet
#2 Obserwator#

Dzień dobry, mam ten sam problem, potrzebuję szczegółowego zestawienia sprzedaży ( dopiero zaczynam a księgowość już prosi o wzór takiego dokumentu). Również nie będę używał kasy fiskalnej, czy mogę prosić o zestawienie jakie Pan/Pani generuje na potrzeby księgowości?

Pozdrawiam

Andrzej

[edycja]

oznacz moderatorów