anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłaszanie błędów w produkcie - brak działań Allegro

hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

W dniu 28.07.2022 zgłosiliśmy zmiany w katalogu produktów i od tamtej pory cisza. Minął prawie tydzień więc gdzie te maksymalnie 2 dni od zgłoszenia do poprawienia parametrów produktyzacji o których moderatorzy wypowiadali się w jakimś wątku? Skoro przez tyle czasu nie możecie zmienić prostych parametrów to jak ta produktyzacja z wymogiem 100% powiązanych produktów ma niby działać?

Zgłoszenie dotyczyło produktu z oferty o numerze 12348482071

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Methrylis
#13 Ambasador#

Aż sprawdziłam z ciekawości, czy moje zmiany, które wisiały od kilku dni, zostały zaakceptowane. Zostały, a jakże - i to jak:

Methrylis_0-1659524945287.png

 

cudowna jest ta parametryzacja, taka zupełnie bez błędów, bez wątpliwości i bez głupot XD A screen dotyczy torebki papierowej. Ktoś w parametrach wpisał, że głębokość torebki ma 0 cm. Mało prawdopodobne, nie? Więc co zrobili państwo z allegro? Stwierdzili, że nie - moje poprawione 10 cm to na pewno błędna odpowiedź, musi zostać 0 cm. 

XDDD

oznacz moderatorów

hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

@MethrylisU Ciebie allegro przynajmniej wykonało jakiekolwiek działania.
Byle jak ale zadziałali 😂

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@hurtkosmetyki_pl teoretycznie - tak. Praktycznie - nie, bo i tak będę musiała to na nowo zgłaszać, inaczej mi nie połączy tej torebki z katalogiem. A ja ambitna ameba jestem i nie zgadzam się z tym, by tej torebce na swojej aukcji przyklepać tak absurdalny parametr jak 0 cm głębokości.

oznacz moderatorów

hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

@MethrylisProblemem jest to że nawet jak wywalczysz poprawienie tych parametrów na prawidłowe to inny sprzedający może za chwilę również zgłosić błąd i zmienić ponownie na 0.

My tak mamy z produktami których jesteśmy producentem, walczyłem około 2 tygodni aby poprawić wszystkie parametry zgodnie ze stanem faktycznym produktów. Pisanie odwołań, użeranie się z konsultantami allegro i.t.d.

Efekt. Po miesiącu od poprawienia inni sprzedający znów pozmieniali większość parametrów na jakieś bzdury, bo najwidoczniej tak im bardziej pasowało. Nie ważne że wprowadzili jakieś kompletne bzdury, ktoś z allegro to zatwierdził i tyle. Cała moja praca poszła nie powiem gdzie 😉

Nigdy w produktyzacji allegro nie będzie dobrze dopóki każdy sprzedawca może sobie grzebać we wszystkich produktach. Jeżeli producent weryfikuję produkty i ustawia parametry na prawidłowe to nie powinno być możliwości ich późniejszej edycji. No chyba że ponownie przez producenta.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@hurtkosmetyki_pl Jest dokładnie tak jak mówisz i ja nie rozumiem, dlaczego allegro tego nie rozumie. Nie da się połączyć całego allegro z katalogiem, dopóki postronne jednostki będą sobie mogły dowolnie edytować parametry. Bo wtedy jest taki bajzel, jak mówisz: my zmieniamy na X, ktoś inny zaraz na Y. I najpierw jemu się oferta od katalogu odepnie, potem nam. I tak w kółko. Tylko producent powinien mieć możliwość zmiany parametrów, ale allegro jest zbyt rozproszkowane pod tym względem, by to się mogło udać, bo tu każdy już wszystko sprzedaje i wszystko może. A skoro tak, to dlaczego allegro, będąc na samym środku tego bajzlu, postanowiło dalej w to brnąć i robić jeszcze większy bałagan? Pojęcia nie wiem, jak to mawia moja siostra.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Methrylis, czy podasz EAN tego produktu? 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mr_oma już się robi.

5901924471936

5901924471974

Ale widzę, że tu się jakieś cyrki porobiły. Bo raz, że tym torebkom wcięło zdjęcia, a dwa, że wymiar "głębokość" jest taki sam jak "wysokość", co jest oczywiście nieprawdą. Torebki, które zgłaszałam, mają wymiary zgodne z producentem, a dodatkowo były przeze mnie mierzone, ale allegro odrzuciło mi wszystkie [reszty wklepywać nie będę, i tak to od nowa pozgłaszam]. Więc sama już nie wiem, co się tu dzieje.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Methrylis, poprawiliśmy to zgodnie z Twoją sugestią. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@mr_oma o, to wspaniale, dziękuję pięknie! 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@hurtkosmetyki_pl, będę to weryfikowała. Dzięki za zgłoszenie. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@hurtkosmetyki_pl, do weryfikacji potrzebujemy jeszcze ID produktu. Sprawdź, czy znajdziesz go przy swoim zgłoszeniu po kliknięciu w link "zobacz szczegóły produktu". Może być to również EAN. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

@mr_oma 

Numer oferty: 12348482071
EAN: 3616302748747

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@hurtkosmetyki_pl, to błąd po naszej stronie, bardzo Cię za niego przepraszam. 🙂

Najprawdopodobniej nie zgadza się teraz gramatura podkładu (14g zostało połączone z 21g). Poprawimy to. 🙂
   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

@mr_oma 

Temat gramatury jest problemem we wszystkich pudrach Creme Puff, wszystkie nowe partie produkcyjne mają już 14 gram i są na nowych kodach EAN, dłuższych niż pierwotne w wersji 21g.

Problemem jest to że inni sprzedający zamiast założyć nowy produkt o nowym kodzie EAN z gramaturą 14g, zaczęli dodawać ten kod do poprzedniej wersji która zresztą jest w dalszym ciągu w sprzedaży.

W ten sposób mamy taki meksyk w produktyzacji że klient nie wie co kupuję, bo w opisie podajemy gramaturę 14g a w produktyzacji jest cały czas 21g.

Mieliśmy już kilka dyskusji związanych z tym tematem.

oznacz moderatorów

hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

@mr_omaWasza pomoc jest nieoceniona 😐
Proste zgłoszenie, wszystko odrzucone. Czy jesteś w stanie mi wyjaśnić dlaczego skoro są to prawidłowe wartości tego produktu?

Screenshot 2022-08-04 at 08-36-55 Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.png

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@hurtkosmetyki_pl Przeczytaj, co jest w decyzji. Produkt został usunięty.

oznacz moderatorów

hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

@Client:94057046To widzę, pytanie dlaczego jest usunięty. Zamiast poprawiać parametry allegro usuwa produkty?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@hurtkosmetyki_pl Został zapewne usunięty z innego powodu a twoja poprawka została po tym odrzucona, bo nie ma do czego jej wprowadzać. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@hurtkosmetyki_pl, poprawiliśmy produkt zgodnie z Twoimi wcześniejszymi zgłoszeniami. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów