anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiana danych konta ze zmarłego ojca na zarządcy firmę

strefalakiernika
#7 Wielbiciel#

witam, jestem córką zmarłego właściciela oraz notarialne zarządcą sukcesyjnym, w podpunkcie allegro jest , że aby zmienić dane konta akt dziedziczenia lub powołania zarządcy. wysłałam i to i to już 3tyg temu  i sprawa w toku. problem w tym ze na akcie dziedziczenia jets zona i druga córka, natomiast działu spadku na ten moment zrobic nie mozemy bo mamy nie rozliczona zapomoge od Państwa. skoro podpunkt w regulaminie allegro mówi ze akt powołania zarządu wystarczy na zmiane danych do fakturowania to dlaczego ciagle jest rozpatrywane negatywnie? wpływy z allegro mam juz na nowe konto firmowe (moja firme ) a faktury na stara firme.. jest to nawet problem w ksiegowosci, prosze o pomoc bo nikt nie potrafi rozwiazac tej sytuacji.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@strefalakiernika Cześć. Zarząd sukcesyjny to forma tymczasowego kierowania przedsiębiorstwem (przedsiębiorstwem zmarłego), po śmierci przedsiębiorcy.

Jeśli przedsiębiorca zmarł, miał zarządcę, miał konto na allegro, to taki zarządca może kontynuować działalność na tym koncie, ale jedynie kontynuować działalność zmarłego, a nie swojej własnej firmy.

Nie ma możliwości zmiany danych na koncie Allegro na dane swojej firmy i ta możliwość się nie pojawi, dopóki spadek nie zostanie podzielony. Do momentu podziału spadku możesz działać jako zarządca sukcesyjny firmy Twojego ojca, czyli jako firma ojca i kontynuowanie jego działalności. 

Dopiero po podziale spadku możesz zgłosić się z prośbą o zmianę danych na dane Twojej własnej firmy. 

Rozumiem, że obecnie nie możecie podzielić spadku ze względu na zapomogę, jednak z prawnego punktu widzenia nie zmienia to sytuacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów