anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana opłat za przesyłki Allegro Smart!

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Zmiana opłat za przesyłki Allegro Smart!

Obecne koszty przesyłek Allegro Smart! wiążą się z metodą dostawy, którą wybierze kupujący. Od 1 lutego 2022 r. to, ile zapłacisz za dostawę Allegro Smart! będzie zależało od wartości zamówienia kupującego. Będą istniały 4 progi:

  • od 40 do 79,99 zł
  • od 80 do 199,99 zł
  • od 200 do 299,99 zł
  • od 300 zł.

Do 31 stycznia 2022 nie zapłacisz za przesyłki kurierskie Allegro Smart!, jeżeli zamówienie jest w przedziale 40-79,99 zł.

Ile zapłacę za przesyłki Allegro Smart?

Wysokość dopłat do przesyłek Allegro Smart! zależeć będzie od tego, w jaki sposób rozliczasz się z Allegro. Podsumowanie dopłat do zamówień realizowanych metodami Allegro Standard oraz Allegro Mix znajdziesz w tym artykule.

Dopłaty Allegro Standard:

mr_oma_0-1641388185083.png

 

mr_oma_1-1641388204634.png

mr_oma_2-1641388239781.png

Dopłaty Allegro Mix:

mr_oma_3-1641389781620.png

Nowe stawki dopłat za realizację zamówień Allegro Smart! naliczymy w większości od
1 lutego. Jednak w niektórych przypadkach zmiana ta zacznie obowiązywać już w ostatnich dniach stycznia. Moment naliczenia opłaty zależy bowiem od danego przewoźnika (może być to moment wygenerowania etykiety, wysyłki, odbioru przesyłki przez kuriera czy jej dostarczenia).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

energo-dom_pl
#11 Animator#

No i coś jest 😲

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/program-alleprogres-informacje-dla-sprzedajacych-x5r2brVzEUK

Wniosek... Inwestuj może dostaniesz może dowiesz się na koniec miesiąca czy coś dostaniesz 😉 

@mr_oma  Rozumiem więc do końca maja nie będzie żadnego normlanego programu szybkich dostaw ?  Proszę o potwierdzenie, że nie planujecie porównywalnego programu Szybkich dostaw dla osób które nadają tego samego dnia? To ważne aby każdy wiedział czy od lutego powyłączać określone formy dostawy czy modyfikować ceny. 

 

Jeśli ktoś ma odbiory u kuriera o 13:00 to aby móc zwiększyć ów procent musiał by mieć np. o 15 - większość sprzedawców nie ma na to wpływu. Albo nie przesunie nikt godziny granicznej w paczkomacie. 

 

Będzie więc jeszcze jakiś inny program szybkich wysyłek czy nie ? 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@energo-dom_pl, na ten moment nie planujemy uruchomienia alternatywnego programu podobnego do AlleProgres.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

bikefast-pl
#8 Zapaleniec#

Ten program jest bez sensu.
Przykład:
Sprzedawca ma w październiku nadania w terminie bliskie 100% to nie jest w stanie nic zyskać. Generalnie program zrobiony po to żeby mamić Sprzedawców że jest alternatywa, widzę wyraźne inspiracje...
Szkoda prądu na taki program. My potrafimy liczyć. Co raz więcej nam dokładacie i nic nie oferujecie w zamian dodatkowego, reszta to PR.

oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

Ja od 1 lutego wywalam smart, i tak ludzie kupowali w grudniu mimo, że nie miałem smarta , bo się nie załapałem ( czemu to nawet allegro nie chciało mi napisać ).

A i tylko wspomnę, że przez cały czas kiedy była akcja ( zwrot 0,99 zł lub 1,99 zł )  to chyba się nazywa "szybkie dostawy", to ani razu ale to nawet 1 paczka na wysłanych 500-600 nie wpadła mi do tej akcji by został naliczony zwrot 🙂 , można ?  a no można 🙂 

 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Ja już sobie podliczyłem grudzień 2021 - sprzedaż super - niestety to drobnica za kilka-kilkanaście zł.

Efekt - nawet nie chce mi się liczyć strat. 

Wnioski - minimalny "nazrzut " w takich towarach to jest 100%. 

Lub więcej. Przedniot zakupiony za 70gr. trzeba sprzedać za min. 3 zł.

Przedmiot za 5 zł - min. za 10 zł

Żeby nie być "za bardzo w plecy". 

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Przy zwrocie produktu np za 300zl , że rozumie zrobicie korektę kosztu zakupu na zero i oddacie koszt wysyłki? Bo nie rozumiem czemu mam coś płacić skoro nic nie zarobię

oznacz moderatorów

larsson
#9 Pomysłodawca#

zayebista odpowiedz

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

jak to będzie przy zwrocie produktu kupującego z dpd za 300 zł oddacie 6,99zł, bo przecież nie zarobi sklep ani zł, wiec nie można tego w żadną tabele podstawić? bo jak rozumie pobieracie wiecej od zysku ale przy zwrotach  nie ma większego zarobku!!!!!

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Nic nie oddadzą, zachęcają Klientów do zwrotów, Sprzedawców cisną o ceny, wszędzie porównania, do Internetu do **piiip**, niektórym po cichu obniżają cene żeby reszta obniżała. A potem kolejne podwyżki prowizji, ale tego nikt nie odda to nasza dokładka bezzwrotna!

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

W zasadzie za jakiś czas będzie tak że wszystkie koszty wysyłki w 100% będzie ponosił sprzedawca . Kwoty dopłat do paczki będą zwiększane stopniowo aż  allegro dojdzie do tego celu   . Mali sprzedawcy pójdą z torbami , zostaną tylko duzi i ulegli .  

oznacz moderatorów

robo-tech_pl
#8 Zapaleniec#

Warunkiem Smarta jest posiadanie w ofercie kuriera. Więc nawet nie mogę wywalić DPD czy poczty. Jedyna opcja to tylko ceny UP.

oznacz moderatorów

Yoopi3
#10 Popularyzator#

Czy w przypadku zwrotu towaru, koszty za przesyłkę będą zwracane?

oznacz moderatorów

WojCzar_PL
#10 Popularyzator#

Dla mnie oczywiste jest, że allegro nie zwróci nam ani złotówki. Wydaje się że podejrzenia innych o wywalenie drobnych sprzedawców są prawdziwe. Nie ma wsparcia, nie ma pomocy, koszty rosną a marketing nadal idzie w stronę że Allegro "daje". Działania identyczne do obecnych rządów... Trzeba szukać alternatywy...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Yoopi3 a czy przy zwrocie kupujący oddaje Ci za przesyłkę do siebie ?  Nie zgodnie z prawem koszt dostarczenia jest po Twojej stronie więc i tak taniej nie dostać zwrotu dopłaty kilku złotych niż być w plecy pełne koszty dostawy !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mcn7
#9 Pomysłodawca#

Zdaje się, że jak Kupujący kupi z dostawą Smart za którą Sprzedający dopłaca (np. te 4,99 zł), to Kupujący nic nie płaci ani za dostawę ani za zwrot. Ale przy zwrocie Sprzedający jest te 4,99 zł stratny. Więc uwaga @Yoopi3 jest jak najbardziej zasadna.

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Niech mnie ktoś uszczypnie. Sprzedaję cieżkie rzeczy więc 1 przedmiot = 1 przesyłka. Wysyłam DPD. Towar za 79zł. Klient kupuje 4 przedmioty (lub 4 szt. tego samego) a allegro zgarnia 4x 6,99zł. Klient kupuje 4 produkty oddzielnie i opłata wynosi "tylko" 4x 1,99zł. Za dokladnie to samo... Dlaczego tu nie ma klamek?

oznacz moderatorów

autotomcar
#9 Pomysłodawca#

Wydaje mi się że wywale smarta dla ofert powyżej 80zl i dam promocyjna cenę przesyłki kurierskiej np 6zl. Wolę sam dopłacić do przesyłki 6zl niż dać allegro 7zl i jeszcze narażać się na zwrot którego koszt poniosę wraz z przesyłka. Ludzie bardziej się zastanowią przed zakupem jak nie będą mieć opcji darmowego odesłania towaru. 

Obecne podwyżki to już przegięcie. Tego nie da się już zrozumieć w inny sposób jak gnębienie mniejszych firm. 

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

dodaj wysyłkę list ekonomiczny  za 1 zł, i jak ktoś wybierze , nie wysyłaj i tyle, oddasz kasę po tygodniu bo pp zgubił w transporcie np worek cementu 30 kg w liście za 1 zł **piiip**i będą chcieli, jak ktoś normalny wybierze kuriera za np 11zł i zwróci to oddasz 1 zł tylko ustawowo(no chyba że zepsute to bym radził całość oddać)

oznacz moderatorów

toagro_pl
#9 Pomysłodawca#

Mam ten sam problem. Klient zakupił 2 worki po 125 zł sztuka. Przesyłki muszą być oddzielnie wysłane bo inaczej nie da rady. Zamiast pobrać 3,99 zł to jest zabrane 5,99 zł. Allegro jawnie oszukuje sprzedawców takimi chwytami. 

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Czy opcja ustawienia maksylamnej ilości w paczce może to rozwiązać?

oznacz moderatorów