anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana opłat za przesyłki Allegro Smart!

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Zmiana opłat za przesyłki Allegro Smart!

Obecne koszty przesyłek Allegro Smart! wiążą się z metodą dostawy, którą wybierze kupujący. Od 1 lutego 2022 r. to, ile zapłacisz za dostawę Allegro Smart! będzie zależało od wartości zamówienia kupującego. Będą istniały 4 progi:

  • od 40 do 79,99 zł
  • od 80 do 199,99 zł
  • od 200 do 299,99 zł
  • od 300 zł.

Do 31 stycznia 2022 nie zapłacisz za przesyłki kurierskie Allegro Smart!, jeżeli zamówienie jest w przedziale 40-79,99 zł.

Ile zapłacę za przesyłki Allegro Smart?

Wysokość dopłat do przesyłek Allegro Smart! zależeć będzie od tego, w jaki sposób rozliczasz się z Allegro. Podsumowanie dopłat do zamówień realizowanych metodami Allegro Standard oraz Allegro Mix znajdziesz w tym artykule.

Dopłaty Allegro Standard:

mr_oma_0-1641388185083.png

 

mr_oma_1-1641388204634.png

mr_oma_2-1641388239781.png

Dopłaty Allegro Mix:

mr_oma_3-1641389781620.png

Nowe stawki dopłat za realizację zamówień Allegro Smart! naliczymy w większości od
1 lutego. Jednak w niektórych przypadkach zmiana ta zacznie obowiązywać już w ostatnich dniach stycznia. Moment naliczenia opłaty zależy bowiem od danego przewoźnika (może być to moment wygenerowania etykiety, wysyłki, odbioru przesyłki przez kuriera czy jej dostarczenia).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

Dampol24_pl
#10 Popularyzator#

Wszystko pięknie ale zmiany powinny być  od ceny towaru a nie od wartości koszyka bo niestety tworzy to patologie jak ktoś kupi parę produktów i każdy musi zostać wysłany oddzielnie stawki się zmieniają o parę zł i traci tylko sprzedający a niestety marża notorycznie spada opłata tu opłata tam  i zaczynamy balansować na krawędzi

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Allegro to wie, ale póiki kasa się zgadza po ich stronie to nie liczę na zmiany, strzygą nas w biały dzień bez żadnych skrupułów

oznacz moderatorów

mcn7
#9 Pomysłodawca#

Najgorsze jest to, że dopóki Kupujący nie dokona zakupu to nawet nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile tej dopłaty będzie (procentowy udział w sprzedaży). Na przykładzie paczkomatów widać, że nasza dopłata do wysyłki waha się między 1,2% (dopłata 0,99 zł do zakupu za 79,99 zł) a 3,11% (dopłata 2,49 zł przy zakupie za 80 zł) - z całym wachlarzem pomiędzy zakupem za 40 i ponad 300 zł. Praktycznie jedynym sposobem zostaje podniesienie cen o minimum 3% na konto dopłat do Smarta. Szkoda tylko, że nie ma jak Kupującym przekazać informacji, komu zawdzięczają kolejną podwyżkę

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Dokładnie tak. W moim ekstremalnym przykładzie rozstrzał jest od 2,5% do prawie 9%.

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

:moderator, wytłumacz mi :dlaczego mamy więcej dopłacać do sprzedaży w których macie większa prowizje od nas ,bo za 300zł  możecie zarobić  i pewnie 45zł i tu mam jeszcze wam dopłacić 6,99x jakoś za 40 zł gdzie zarabiacie około 4,5 zł maksymalnie to wystarczy wam 1,99 zł.

czyli jawnie pokazujecie że wy zarabiacie 5zł z tej różnicy ,bo nie wierze, że dopłacacie do wysyłki cokolwiek ,wiec jak chcecie dopłaty, to poproszę od was dpd fakture za każdą wysyłkę tyle moją w programie dpd  i chce zobaczyć koszt wasz .,udowodnijcie jak to dopłacacie do sprzedaży za 40 zł - 7 zł na wysyłkę! chce to zobaczyć he, bo jak nie wierze w to,  nie ma takiej szansy, że jesteście stratni,gdyby tak było to opłaty były by odwrotne! prawda ale teraz jedyna odpowiedz to tajemnica służbowa itp i bez odpowiedzi po co ta podwyżka czyli kolejna prowizja udająca wasze wydatki że niby dopłacacie to po co ten smart jest, chcecie kasę to zróbcie limit na ilość zakupów w pakiecie smart  od kupujących, i dlaczego jest pobierana prowizja od całości sprzedaży skoro opłata za wysyłkę pobieracie teraz i 6.99 a jakoś nigdy nie przeliczyliście np 300zł-6.99 i dopiero teraz prowizje powiniecie pobierać jakoś nie widzę że możecie w regulaminie pobierać prowizje od wysyłki smart a jednak pobieracie obchodząć regulamin, 

Tak samo jak paliwo płacimy akcyze i jeszcze wat do niej czyli podatek od podatku! chore

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

U nas DPD wyleciał. Warunkiem smarta jest kurier więc jest POCZTEX a tego wybierają tylko miłośnicy mocnych wrażeń 😉 

Nie ma też już ciśnienia na wysyłaniem jak najwięcej tego samego dnia po wprowadzeniu nowych dopłat z likwidacją programu szybkich wysyłek. 

oznacz moderatorów

uOlusia
#9 Pomysłodawca#

jestem ciekaw, dlaczego jeśli sprzedam dwa przedmioty np za a) 40 zł i b) za 300 i wyśle w jednej paczce ,czemu mam wam dopłącić 6.99 skoro za przedmiot a bierzecie 1,99 z dpd to chyba skoro 1,99 za przedmiot a to już za przedmiot b ja wrzucam do paczki tej i koszt wysyłki to już ja pokrywam przez wiekszy karton i pakowanie czy może ktoś od was mi przyśle karton i pakowacza za to słucham bo nie rozumiem dopłaty dla was

oznacz moderatorów