anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mój produkt został odłączony od katalogu?

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Znów odłączono mi mleczko od katalogu. Bebilon w płynie można sprzedawać na opakowania zbiorcze po 24 butelki a mozna też na butelki pojedyncze.   Opakowanie zbiorcze ma EAN a opakowanie pojedyncze NIE. I producent NIGDY nie nadał EAN pojedynczej butelce i NIE NADA.

A co śmieszniejsze jest karta w katalogu zarówno opakowania biorczego jak i pojedynczej butelki.

Allegro-Bebilon-PF70.jpg

Czyli allegro odłącza PRODUKT KTÓRY SAMO ZAAKCEPTOWAŁO, PARANOJA.

Panie moderatorki, proszę mi to wytumaczyć.

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska Nawet ci co wymyślili i pisali program katalogu nie wiedzą jak on działa.

Cały katalog ty tylko "myślenie życzeniowe".

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska widzę, że Twoje oferty z tym produktem są połączone z katalogiem. Możesz wskazać numer oferty, która została odłączona. 
Są różne karty produktów, ponieważ parametry identyfikujące to EAN, marka oraz liczba sztuk w zestawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Sorki, pomyłka, TO NIE JEST ROZWIĄZANIE, 

Dzisiejszy e-mail

Odłączyliśmy produkty od Twoich ofert
 
8 sie 2022 10:05 (7 godzin temu)
Allegro 
do
mnie
(więcej)
Odpowiedz
 
 
 

 

 

 

Dzień dobry AptekaNatolinska,
część Twoich ofert była połączona z niewłaściwymi produktami z Katalogu Allegro, dlatego je rozłączyliśmy.

Pamiętaj, że odpięcie produktu od oferty zawierającej zestaw produktów wpływa na prezentację zestawu.

Popraw swoje oferty, wybierając odpowiednie produkty z naszego Katalogu.

Oferty połączone z Katalogiem Allegro możesz uzupełniać i zmieniać w dowolnej chwili.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska, możesz podać numery tych ofert? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Czy wy sobie kpiny robicie czy co??????????????????????  kto tu od was tak robi?????????????????????????????

Znów dzis odłączone, wszystkie brzydkie słowa cisna mi się na usta i nie ważne jakie macie poglądy polityczne czy jestescie lewica czy prawica, ale naprawde robicie sobie kpiny.  Nie chcę nikogo obrażać, ale chyba nie da sie inaczej wyrazic własnych pogladow na tych autorow katalogu, opiekunow katalogu i osob aktualnie sie nim zajmujących. Brak kompetencji, brak wiedzy, brak umiej ętności to mało powiedziane.

Znow dzis odłączono.  Aukcje:  11892232223  i 30410945184

Będziemy sie tak bawic w kota i myszkę? Ja przyłączam, wy piszecie, ze przyłączone, za dwa dwi e-mail, że odłączacie i znów od początku..............................................................

11 sie 2022 10:05 (6 minut temu)
Allegro 
do
mnie
(więcej)
Odpowiedz
 
 
 

 

 

 

Dzień dobry AptekaNatolinska,
część Twoich ofert była połączona z niewłaściwymi produktami z Katalogu Allegro, dlatego je rozłączyliśmy.

Pamiętaj, że odpięcie produktu od oferty zawierającej zestaw produktów wpływa na prezentację zestawu.

Popraw swoje oferty, wybierając odpowiednie produkty z naszego Katalogu.

Oferty połączone z Katalogiem Allegro możesz uzupełniać i zmieniać w dowolnej chwili.

PRZEJDŹ DO OFERT

 

Dowiedz się więcej na temat weryfikacji połączeń ofert z Katalogiem.

Jeśli potrzebujesz wyjaśnień skontaktuj się z nami.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska wyjaśniam to, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. Pierwszą ofertę znalazłam, czy mogę poprosić Cię o sprawdzenie czy numer 30410945184 to prawidłowy numer oferty? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

przepraszam błąd, poprawne 11892232223  i  9017158031 . zdarza się 🙂 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska dziękuję za podanie numerów ofert. Skonsultowałam sprawę z zespołem, który zajmuje się katalogiem produktów.
Odłączanie tych ofert następuje automatycznie, ponieważ parametry identyfikujące czyli EAN, marka oraz liczba sztuk w zestawie nie pokrywają się z produktem. Rozumiem, że problem polega na tym, że dla pojedynczego produktu nie ma kodu EAN i dlatego podany jest kod dla całej zgrzewki (24 szt).
Nie możemy jednak zgodzić się, aby kod EAN, który jest przypisany do zestawu 24 szt, był wykorzystywany przy jednej sztuce. W takiej sytuacji, jeżeli producent zgadza się na sprzedaż pojedynczych sztuk produktu, to należy zgłosić się do niego, aby uzyskać kod EAN dla pojedynczej buteleczki.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@la_nika @_HolaOla_ @mr_oma 

Taki sam tekst  otrzymałam kilka miesięcy temu kiedy pierwszy raz odłączono mi mleko. Odpisałam którejś z Was, że PRUDUCENT POZWALA NA SPRZEDAŻ POJEDYNCZYCH BUTELEK Z OPAKOWANIA ZBIORCZEGO, ....... ALE NIE NADAŁ I NIE NADA EANU POJEDYNCZEJ BUTELCE.   Uff wykrzyczałam to, bo napisałam to w pierwszym poście z 08.08 br 11:10, wniosek z tego, że nie czytasz wyraźnie, bądź nie czytasz ze zrozumieniem tego co tu piszę.

Cytuję:  Bebilon w płynie można sprzedawać na opakowania zbiorcze po 24 butelki a mozna też na butelki pojedyncze.   Opakowanie zbiorcze ma EAN a opakowanie pojedyncze NIE. I producent NIGDY nie nadał EAN pojedynczej butelce i NIE NADA.

Trzeci raz wałkuję ten sam problem, cos jest nie tak z waszym katalogiem, skoro nie umie tego rozwiązać, albo nie chce. Zatrudniacie kiepskich fachowców, skoro nie umieją tego problemu rozwiązać. Inne portale sprzedażowe , gdzie sprzedajemy nasze mleczka, nadają swoje unikalne kody EAN z np początkowymi literami nazwy, pisałam już o tym, ale informacja została olana jak zwykle.

Kiedy to rozwiążecie?

A tak na marginesie , czy te słowa "W takiej sytuacji, jeżeli producent zgadza się na sprzedaż pojedynczych sztuk produktu, to należy zgłosić się do niego, aby uzyskać kod EAN dla pojedynczej buteleczki." to jakiś szablon kopiuj-wklej? Bo identycznych słów użyła w poprzedniej odpowiedzi ta, która mi wtedy odpowiadała, nie pamiętam już która.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1 na to : przesuniemy termin prawidłowego działania produktyzacji na 2049 październik".....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@la_nika @_HolaOla_ @mr_oma  

Miłe Panie czekam na odpowiedż na posta    


oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska dopiero dziś otrzymałam odpowiedź z konsultacji. Skoro producent nie nadał EANu na pojedyncze opakowania, a zgadza się na ich sprzedaż, to nie trzeba podawać EANu.
Nie wymagamy go w tej kategorii.
Natomiast parametrem identyfikującym dla tego produktu jest oprócz EANu, liczba sztuk w zestawie i marka. 
Gdy więc wystawiasz ofertę podając EAN dla 24 sztuk, "markę" Nutricia i "Liczba sztuk w zestawie" - inna ( a w produkcie jest 24), to nie będą się zgadzać parametry identyfikujące. 
Dlatego nie podawaj proszę EAN, będziesz mogła utworzyć produkt, w którym będzie jedna buteleczka na sprzedaż. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Ale to nie ja wystawiam  1 szt z EANem dotyczacym 24 szt. To wy macie błąd w katalogu, popatrz sama: 

Na pierwszym zdjęciu mamy 

AptekaNatolinska_0-1660663739571.jpeg

 

BEBILON 1 Pronutra Advance płyn 24x90ml od urodz

Marka: Nutricia

Liczba sztuk w zestawie: 12

Skąd i kto wpisał te 12 , Bóg jeden wie, bo zapewnie ani wy ani tym bardziej ja - nie.

EANu nie ma , chociaż to dobrze.

Zdjecie drugie dotyczy mleka a 200ml i te maja EAN, kazde opakowanie, więc ok. 

Zdjęcie trzecie  czyli w drugim rzędzie BEBILON 1 pronutra 90ml  -ilość sztuk w zestawie 1 i ma EAN odpowiadający opakowaniu a 24 but  czyli 3041094518474. Mnie piszesz, że mam nie wpisywać EANu przy 1 butelce a to przecież samo ciągnie z waszego   błędnego katalogu.

Zdjęcie czwarte opisuje mleko Nutricia 70g 0-6 m-cy EAN  3041094950601   i to jest poprawny EAN dla ilości w zestawie 24 szt.  Ale nazwa jest NIEPOPRAWNA.   Brakuje informacji, że jest to mleko NUTRICIA BEBILON PROFUTURA 70g 0-6 mcy, ilość w zestawie 24 szt.

(to tak jakby nazwać Twojego psa, jesli go masz nazwą gatunkową "pies", a przeciez Twoj pies ma imie np Burek.)

Jesli matka nie zna prawidłowej nazwy to nie wie o jakie mleko tu chodzi. Nieprawdziwe jest również zdjęcie, bo pewnie ściągnięte z Brand's Bank przedstawia buteleczkę ze smoczkiem, podczas gdy w opakowaniu NIE ma śladu smoczka. Niestety moje zgłoszenia błędów były za kazdym razem odrzucane.

REASUMUJĄC:

1/ mleko NUTRICIA BEBILON 1 pronutra  90ml 24 szt w zestawie EAN 3041094518474

2/ mleko NUTRICIA BEBILON 1 pronutra 90ml  1 sztuka  BRAK EANU

3/ mleko NUTRICIA BEBILON profutura 70ml 24 szt w zestawie EAN  3041094950601

4/ mleko NUTRICIA BEBILON PROFUTURA 70ml 1 szt  BRAK EANU 

5/ MLEKO NUTRICIA BEBILON PEPTI 90ml 24 szt w zestawie EAN 3041094518481

6/ mleko NUTRICIA PEPTI 90 ml 1 szt  rzadko sprzedawana, ale bez EANu

7/ mleko NUTRICIA NENATAL PREMIUM 70ml  w zestawie 24 szt EAN  3041091272980

8/ mleko NUTRICIA NENETAL PREMIUM 70 ml 1 szt  brak EANu

 A na zdjęcie swoje popatrzcie same i proszę zgłoście to do uporządkowania, mogę nawet wystawic fakturę za konsultację.

Allegro-mleka.jpg 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@la_nika @_HolaOla_ @mr_oma  

Miłe Panie czekam na odpowiedż na wczorajszego posta   , w koncu żeby sie upomniec, musze odpowiadac w temacie własnej wiadomości. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska przepraszam, że czekasz na odpowiedź. Jeśli wśród tych pięciu produktów nie ma takiego, który pasuje do Twojego to przy wystawianiu oferty utwórz nowy produkt, wtedy sama ustalisz parametry. 

la_nika_0-1660746096030.png

Zgłosiłam błędy w porduktach, ale gramatury lub ilości sztuk są inne, niż w Twojej ofercie, dlatego najlepiej, abyś utworzyła nowy produkt z 1 sztuką, 70g i poprawnym tytułem.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska Zasada działania ktalogu Allegro :

Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Czy to jakaś nowa metoda allegro pozbywania się niewygodnych tytułów postów i zmiana za plecami wysyłającego????

Wysłałam posta o tytule :KATALOG czyli nie wie lewica co robi prawica " skarżąc się na odłączane produktu od katalogu na pozycję, której samo allegro nadało kartę w katalogu. Tymczasem widzę nagle swoją wiadomość pod tytułem  "Dlaczego odłączono mój produkt" i dalej tę sama treść.

To, że został przeniesiony na tablic e "Katalog" to mały pryszcz, ale tytuł był nadany przeze mnie i nie mieliście prawa go zmieniać? Niewygodny był ? Piętnował wasza nieudolność?  Dlaczego go zmieniliście????

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Przenosimy wątki do właściwych kategorii, żeby na Gadane nie panował chaos, a dyskusje dotyczyły tematu forum, na którym się znajdują. Założony przez Ciebie wątek dotyczył katalogu produktów, dlatego też przenieśliśmy go we właściwe miejsce. Jeśli chodzi natomiast o zmianę tytułu, to rozumiem, że chciałaś podkreślić swoje niezadowolenie, ale tytuły są indeksowane przez wyszukiwarki przez które na Gadane trafią inni użytkownicy. Tytuł, który wskazałaś mógł sugerować, że wątek dotyczył lewicy i prawicy, a więc sceny politycznej, a nie katalogu produktów, dlatego też go zmieniliśmy na taki, który odpowiada treści Twojej wypowiedzi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Drodzy moderatorzy, wyjaśnijcie mi proszę i podejrzewam nie tylko mi jedą rzecz.Po co tworzyć i łączyć produkty z katalogiem skoro co jakiś czas otrzymuję maila z informacją "odłączyliśmy produkty od Twoich ofert".Wszystko dzieje się pomimo tego, że parametry są zgodne ze specyfikacją produktu i danymi podanymi przez producenta.

Dotyczy to z reguły ofert które zostały zakończone (sprzedane lub nie).Jaki jest w tym sens?

Przy ponownym wystawianiu, trzeba znowu ten sam produkt w katalogu tworzyć.Skoro produkty do Waszego wymysłu "czytaj katalogu" tworzą sprzedawcy i to za darmo, to przynajmniej uszanujcie ich czas i pracę.

oznacz moderatorów