anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiana wielkości przesyłki allegro inpost już wygenerowanej i opłaconej

MAMY ROZWIĄZANIE!
michal197410
#8 Zapaleniec#

Witam,

Wygenerowałem etykietę allegro inpost z allegrosmart ze sprzedaży. Koszt był 0zł. Nie zmieniłem wielkości przesyłki z A na C. Jak teraz mogę to zmienić? Generując ponownie nową etykietę mogę wybrać gabaryt C ale wyskakuje mi już opłata a nie wysyłka za 0. Jak edytować etykietę już wygenerowaną albo jak anulować i wygenerować nową za 0zł?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
konto zamknięte
Nie dotyczy

@nikl, jak nie jesteś pewny wielkości, ustawiasz zawsze o gabaryt większy 🙂
Lepiej, żeby wydrukować za 12zł, niż płacić karę 50zł za przegabarytowanie w górę.

oznacz moderatorów
nikl
#14 Krzewiciel#

Nie prawda. Gdy tak robiłem Inpost przysyłał kary za niewłaściwy rozmiar. Mają to w regulaminie, że jak wsadzisz małą paczuszkę do skrytki C, to płacisz karę za marnowanie miejsca.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja wysyłam prywtanie, może firmy mają jakieś kary, w sumie to prywatnemu nie nałożą, bo jak 😛

oznacz moderatorów
Aditum
#12 Orędownik#

@konto zamknięteNakładają prywatnemu jak i firmie. Robią Ci saldo w manager paczkomaty na - i sprawa załatwiona 🙂 Dużo przesyłek nadaję z gabarytem większym ale rzadko zdarza się kara.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

No nie wiem, pozatym możesz nadać na paczkomacie i nie ma jak ściągnąć 😛

oznacz moderatorów
Aditum
#12 Orędownik#

No możesz, ja bardziej mówię w aspekcie managera inpostu 😉 Ale czy przy nadaniu w paczkomacie nie mogą cofnąć przesyłki ? 🙂 W dpd zdarzały się takie przypadki, że cofali przesyłkę, która przejechała już ponad 400km i była w magazynie 20km od odbiorcy i cofali przesyłkę do nadawcy bo coś im się nie podobało 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

ooo 😮

oznacz moderatorów
dobra-wasza
#7 Wielbiciel#

Proszę @Allegro o ustosunkowanie się do zarzutu.

oznacz moderatorów
EElektryka_com
#11 Animator#

z tego, co ja zrozumiałem, to nie o to chodzi. Chodzi o to, ze jak wygnerujesz etykietę Allegro Inpost w Smart, to jest ona "darmowa". Ale tylko ta pierwsza, niezależnie czy ją nadasz, czy nie. Więc jak pomylisz gabaryt to drukując następną Allegro skasuje Cię 10.50.
Kiedyś już pytałem Allegro czy da się to obejść - odpowiedzieli, ze nie. W tym przypadku zostaje wysłanie jak jest i zapłata kary bo i tak wyjdzie taniej.
BTW, wysyłanie wszystkich przesyłek Allegro Inpost jako C to jest jakiś pomysł, czy kary w doł też są?

oznacz moderatorów