anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany prowizji Allegro w kwietniu 2020

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Dla tanich produktów, oferowanych w cenach poniżej 20 zł wzrost prowizji może wynieść nawet kilkaset procent. W wielu przypadkach prowizja będzie wynosiła więcej niż wartość sprzedanego produktu. Jak to możliwe?

Prosty przykład. Dla oferty 8748695621 wystawionej w cenie 9,90 zł w kategorii Allegro/Kultura i rozrywka/Muzyka/Gadżety muzyczne/Brelok gdzie prowizja wynosi 10% zapłacimy dziś 0,99 zł prowizji. W przykładowej ofercie udostępnione są koszty dostawy od 7,90 zł do 17 zł. W zależności od wybranej formy dostawy po zmianach zapłacimy łącznie z produktem od 1,78 zł prowizji do 2,69 zł! Oznacza to wzrost prowizji nawet o 172%!

W przypadku oferty 4805445469 wystawionej w cenie 1,99 zł w kategorii Allegro/Dom i Ogród/Wyposażenie/Dekoracje i ozdoby/Ramki do zdjęć jest jeszcze gorzej. Prowizja wynosi 12,5% więc zapłacimy dziś 0,25 zł prowizji. W przykładowej ofercie udostępnione są koszty dostawy od 7,90 zł do 19 zł. W zależności od wybranej formy dostawy po zmianach zapłacimy łącznie z produktem od 1,24 zł prowizji do 2,62 zł! Oznacza to wzrost prowizji nawet o 984%! W tym przypadku wysokość prowizji będzie większa niż wartość sprzedawanego produktu.  

Tak jak 500+ rząd musi z czegoś sfinansować tak samo Allegro musi z czegoś sfinansować program Allegro Smart! 

Jakie kroki powinien podjąć sprzedawca aby w tym przypadku opłacało mu się sprzedawać produkt?

Ciekawy jestem Waszych komentarzy.

oznacz moderatorów
236 ODPOWIEDZI 236

msniezek
Administrator
Administrator
Zawiera komentarz moderatora

@zet_zszedl raczej rzadko się zdarza, żeby ktoś kupował pojedynczy przedmiot za 2 zł, płacąc za wysyłkę 4x więcej niż za sam zakup. Zazwyczaj tego rodzaju asortyment kupowany jest co najmniej po kilka, jeżeli nie kilkanaście-kilkadziesiąt sztuk (wszystkie pakowane do jednej przesyłki). Sytuacja każdego sprzedawcy jest inna, najlepiej ewentualne zmiany do niej dostosować.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#13 Ambasador#

Wcale nie tak rzadko, poza tym sa przedmioty tanie ale szybko pożądane. Np smoczek dla dzieci, pilnie potrzebny, koszt smoczka 1,89 + wysylka kurier 12,99, albo strzykawki insulinowe, taniocha, 4,90 za 10szt + kurier 12,99. Wychodzi na to, że przedtem zarabialismy na sztuce 15 groszy , w tej chwili 1 grosz, praca dla idei nęci mnie coraz mniej.

oznacz moderatorów

mikeza
#18 Luminarz#

niestety allegro postawiło krzyżyk na tych tańszych produktach, w końcu mniejsza cena, mniejsza prowizja. Stwierdzili, że oleją sprzedawców taniego asortymentu zmuszając ich do zrezygnowania z biznesu, albo przerzucenia się na droższe produkty od których prowizja będzie wyższa.

Najlepsze jest to, że serwis w każdej odpowiedzi na nasze zarzuty twierdzi, że robi to tylko i wyłącznie dla dobra klientów i o dziwo naszego. Nie mając zupełnie swojego interesu w całej tej sytuacji. Trąca to trochę śmiesznością, ale widać taką politykę wybrali, udawać głupa i tyle.

TomBanknoter
#13 Ambasador#

"niestety allegro postawiło krzyżyk na tych tańszych produktach, w końcu mniejsza cena, mniejsza prowizja. Stwierdzili, że oleją sprzedawców taniego asortymentu zmuszając ich do zrezygnowania z biznesu, albo przerzucenia się na droższe produkty od których prowizja będzie wyższa" - dokładnie tak to wygląda, i nie widzę sensu kopać się z koniem. Ciekawe tylko, jak się wytłumaczą przed wierchuszką i reklamodawcami dramatycznym spadkiem liczby wystawianych w serwisie ofert. Bo ci sprzedawcy drobnicy generują naprawdę duży ruch, a i obrót nie jest całkiem bez znaczenia.

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

wszystko można a nawet trzeba raportować i zgłaszać bo cały "regulamin " jest tak skonstruowany aby dymać sprzedawców , niby twierdzą,ze jak się nie podoba to można wypisać się ,ale liczą na to ,że nie masz innej opcji ... ot taki monopol ...niestety nie spirytusowy 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#15 Entuzjasta#

raczej rzadko się zdarza, żeby ktoś kupował pojedynczy przedmiot za 2 zł, płacąc za wysyłkę 4x więce..."  Spodziewam się że to stwierdzenie jest poparte analizą obrotów. Nie mam podstaw by twierdzić że tak nie jest, ale jako sprzedawca ze średnią ceną oferowanych towarów na poziomie 8,33 PLN przy prawie tysiącu transakcji miesięcznie mam podstawy by twierdzić, że jest to sytuacja częsta. Dostawa SMART dała jednak kupującym bardzo korzystną opcję, kup 5 szt za 40,- PLN i wybierz SMART. Zwróć 4 szt nie odchodząc od paczkomatu i za trzy dni dostaniesz zwrot 32,- PLN.  Pojawiają się już kupujący, którzy przy zakupie piszą żeby wysłać tylko 1 sztukę a za 4 zwrócić kasę. Rozumiem, że to problem InPost (zwrot jest też darmowy) nie Allegro.

oznacz moderatorów

mikeza
#18 Luminarz#

@annas14-firma  niestety serwis allegro patrzy na wszystko przez jakieś dziwne różowe okulary i chociażby tutaj nie wiem jakie argumenty wytoczyć, to i tak stanowisko i odpowiedź jest jedna, i w kółko ta sama.

annas14-firma
#15 Entuzjasta#

Odpowiedź MP zawsze będzie taka jakie jest oficjalne stanowisko, ale nasze opinie są mogą być analizowane w celu oceny ryzyk związanych z planowanymi zmianami. Czy są? Nie wiem, ale myślę że niektóre zmiany są wynikiem analiz. Wzrost ilości zwrotów (po wprowadzeniu SMART'a) musiał spowodować ruchy z uproszczenie obsługi chargebacków bo to kosztuje. Sprzedający też na tym skorzystali bo mają mniej klikania w oczywistych sytuacjach. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#13 Ambasador#

Transakcji, w których wartość przedmiotu jest niższa od kosztu przesyłki mam kilka-kilkanaście w miesiącu. Z oczywistych względów nie łapią się one na Smart, więc będę ukarany drastycznym wzrostem prowizji od takich zakupów.

Drugi - nie mniej istotny problem - to zachowania kupujących, którzy nie ogarniają "procesu zakupowego" Allegro. Wielu z nich np. wypełnia osobny FOD do każdego zakupu (rekordzista u mnie wypełnił 64 FOD-y do jednej transakcji). Tu również będziemy karani dodatkową prowizją od każdej sztuki - co stawia pod znakiem zapytania ekonomiczny sens takiej sprzedaży.

oznacz moderatorów

kwiaty-Isabell
#8 Zapaleniec#

ogólnie w kategorii rekodzieło prowizja przekracza 20 % na start sprzedałam tiul za 165 zł prowizji 45 ! ani przy tanich paczkach gdzie klient swiadomie płaci za wyysłke 8,99 bez smart ani przy droższych nie ma szans na zarobek żaden

oznacz moderatorów

mwmonety
#20 Guru#

całe lata wyrzeczeń harowania by sprostać coraz to większym wymaganiom regulaminowym portalu ,wchodzenia klientom tam gdzie najciemniej by tylko zachować powymyślane standardy jakości ,poświęcając swój cenny czas ,teraz chcą nam zabrać jeszcze ten ciężko zarobiony kawałek chleba .nie da się sprzedawać bez zarobku tylko dla satysfakcji i jeszcze siedzieć 24 h na dobę przy komputerze i wpatrywać czy ktoś o coś nie pyta (wymagane szybkie odpowiedzi) ,zabawę w sprzedawanie bez zarobku dla przyjemności to przerabialiśmy w przedszkolu .

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Jaki clickbait w tytule 🙂

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#11 Animator#

Kategoria - klocki Lego / pojedyncze elementy - średnia cena aukcji 1,50zł. Minimalna prowizja od 1.03 - 50gr. Mało? 🙂 Doliczcie koszty wysyłki i prowizję Allegro Smart. 

Właśnie przeliczyłam - PODWOJENIE kosztów obsługi sklepu w tej kategorii..... 

Zmiana asortymentu nie, ale zmiana ilości sztuk w ramach jednej oferty - tędy pójdę. 

oznacz moderatorów

NekoNika95
#2 Obserwator#

Prawie wszystkie kategorie od marca podnoszą 0.5%-1% w górę, niektóre 2%. To chyba dość ważna zmiana, a opublikowana informacja raczej słabo upubliczniona.

oznacz moderatorów

MaszynistaU-96
#8 Zapaleniec#

Będzie **piiip** i koniec.

oznacz moderatorów

krejzole
#13 Ambasador#

Wcześniej kupowało się potrzebne drobiazgi o wartości 3zł plus płatna wysyłka paczkomatem, teraz nikt potrzebnych mi przedmiotów już nie sprzedaje. Tylko na kilogramy. Dziesiątki sztuk, dlatego kupuję stacjonarnie.  Jak się człowiek odzwyczai od allegro to również inne przedmioty kupię w zwykłym sklepie. Aktualnie poza allegro jest taniej, w rozumieniu w zwykłym sklepie.

oznacz moderatorów

BenioJ
#8 Zapaleniec#

Allegro nie było i jakoś się żyło - Allegro nie będzie a żyć się nadal będzie" Warto to co niektórym przypominać.

oznacz moderatorów