anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany prowizji Allegro w kwietniu 2020

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Dla tanich produktów, oferowanych w cenach poniżej 20 zł wzrost prowizji może wynieść nawet kilkaset procent. W wielu przypadkach prowizja będzie wynosiła więcej niż wartość sprzedanego produktu. Jak to możliwe?

Prosty przykład. Dla oferty 8748695621 wystawionej w cenie 9,90 zł w kategorii Allegro/Kultura i rozrywka/Muzyka/Gadżety muzyczne/Brelok gdzie prowizja wynosi 10% zapłacimy dziś 0,99 zł prowizji. W przykładowej ofercie udostępnione są koszty dostawy od 7,90 zł do 17 zł. W zależności od wybranej formy dostawy po zmianach zapłacimy łącznie z produktem od 1,78 zł prowizji do 2,69 zł! Oznacza to wzrost prowizji nawet o 172%!

W przypadku oferty 4805445469 wystawionej w cenie 1,99 zł w kategorii Allegro/Dom i Ogród/Wyposażenie/Dekoracje i ozdoby/Ramki do zdjęć jest jeszcze gorzej. Prowizja wynosi 12,5% więc zapłacimy dziś 0,25 zł prowizji. W przykładowej ofercie udostępnione są koszty dostawy od 7,90 zł do 19 zł. W zależności od wybranej formy dostawy po zmianach zapłacimy łącznie z produktem od 1,24 zł prowizji do 2,62 zł! Oznacza to wzrost prowizji nawet o 984%! W tym przypadku wysokość prowizji będzie większa niż wartość sprzedawanego produktu.  

Tak jak 500+ rząd musi z czegoś sfinansować tak samo Allegro musi z czegoś sfinansować program Allegro Smart! 

Jakie kroki powinien podjąć sprzedawca aby w tym przypadku opłacało mu się sprzedawać produkt?

Ciekawy jestem Waszych komentarzy.

oznacz moderatorów
236 ODPOWIEDZI 236

butyledy-pl
#7 Wielbiciel#

Niekoniecznie.

Można oferować kilka sztuk ( zestaw,komplet ) i dotknąć Smartowe 40zł celem darmowej dostawy.

Tego typu rozwiązanie może ale NIE MUSI oznaczać spadek sprzedaży danego produktu.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@butyledy-plJestem zwykłym szarym kupującym. Upatrzyłem sobie na prezent dla kogoś wazonik za 19,99. Po co mi 3szt ( bo Sprzedawca tylko tak oferuje aby spełnic kryteria Smarta)?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

butyledy-pl
#7 Wielbiciel#

Zależy od klienta.

Jeśli w sklepie stacjonarnym przykładowo wazonik kosztuje 37zł a na Allegro dostanie 2 sztuki za 40zł to różnie to może być.

Nie zaszkodzi spróbować sprzedać zestawów.

Można również skorzystać z wielowariantowości.Może do wazonika za 19,99 będzie jeszcze wypadało "coś" dokupić za 20,01zł?

oznacz moderatorów

-YB-
#8 Zapaleniec#

Tak , a wtedy te dwa zwrócisz po prostu.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Mam nadzieję że ktoś na allegro to przeanalizuje, wystarczy aby nie pobierać prowizji od maksymalnych cen ustalonych przez allegro ( czyli przesyłki allegro) proponuję aby tę listę poszerzyć o listy zwykłe . Poczta Polska dociera wszędzie Inpost również a pozostałe firmy kurierskie niech się dogadują z Allegro. Wtedy nikt nie będzie zarabiał na przesyłkach. Jeśli allegro się nie dostosuje to wszyscy którzy sprzedają przedmioty o niskiej wartości odpadną i prowizja w kwocie 12% (w tej kategorii sprzedaję) również przepadnie.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#11 Animator#

Jeżeli kupisz 3szt danej oferty, to ok. Ale jeżeli kupisz 1 komplet skłądający się z 3 sztuk, to Sory Gregory - zwrócić musisz komplet albo nic. Inaczej nie odzyskasz kasy... Takie prawo... 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#11 Animator#

Allegro idzie w kierunku hurtowni. Czasy dla zwykłych szarych klientów kończą się - dla takich szarych nas jest teraz Allegro Lokalnie - tam nas kierują po pojedyncze wazoniki. Czyż nie? 

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

co z tego ze cos bedzie warte 40 zl

i bedzie maialo smart jak klient nie wybierzez smarta to i tak zaplacisz prowizje od sprzedazy

oznacz moderatorów

kupowanie-tanie
#8 Zapaleniec#

Zmiana zasad naliczania prowizji to kolejny dowód na pazerność monopolisty. Jako sprzedawca dużego sprzętu AGD nie mam szans na przystąpienie do programu SMART gwarantującego uniknięcie kolejnych opłat dla operatora platformy. W tym świetle tłumaczenie zmiany interesem konsumentów jest z gruntu fałszywe i podszyte nieuczciwymi intencjami.  Uważam, że taka polityka Allegro powinna się spotkać ze zdecydowanym sprzeciwem sprzedawców. Allegro istnieje i zarabia dzięki żmudnej pracy tysięcy pracowników małych firm ,jednocześnie ignorując potrzeby tych podmiotów. Co więcej nie bacząc na jakiekolwiek konsekwencje Allegro jest zainteresowane głównie maksymalizacją swoich zysków.  Proszę o udostępnienie opcji programu SMART dla przesyłek paletowych lub żądam rezygnacji z dodatkowej ukrytej opłaty dla sprzedawców którzy nie mają możliwości uczestnictwa w programie z winy Allegro. W innym wypadku trudno postrzegać nowe regulacje inaczej niż jako formę kary lub chęć łatwego zarobku .

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Witaj. Ten temat przewija się od początku istnienia tego forum. Co z tego, że masz rację, jeśli All i tak nic z tym nie zrobi, bo nie musi. Mają taki a nie inny pomysł na zarabianie i co poradzisz..? 

kupowanie-tanie
#8 Zapaleniec#

Czasem kamyk poruszy lawinę. Warto wyrazić swoje zdanie kiedy sprawy idą źle, bo milczenie to  niemal jak akceptacja. Monopol nigdy  nie służy nikomu oprócz monopolisty i jeśli nic się nie zmieni to pozycja sprzedawców będzie nadal się pogarszać. 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Możesz mi wierzyć, że z różnymi, czasem o wiele gorszymi pomysłami Allegro, walczyliśmy jeszcze za starego Cafe Allegro. Rzadko się zdarzało, by All wycofało się ze swoich planów. Czasem UOKiK działał, jak sądzę - bo oczywiście All w życiu się nie przyzna do błędu, więc nie wiem na pewno - tak wynikało jednak z obserwacji tematów. Ale najczęściej robią co chcą, a ludzie pokrzyczą i się przyzwyczajają. 

kupowanie-tanie
#8 Zapaleniec#

W tym przypadku to nie błąd tylko zwykła pospolita pazerność. Obawiam się ,że za takimi decyzjami nie stoi nic ponad arkuszami księgowych naciskanych przez zachłannych prezesów chcących wycisnąć z platformy wszytko co się da dopóki nie pojawi się realna konkurencja. A życie uczy ,że upadały już nie takie potęgi. Choć w tej  władcy Ali pewnie pozostają  najpewniej w przekonaniu że "piekła nie ma".

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

popieram, trzeba przedstawiać własne pomysły które uniemożliwią zarabianie na przesyłkach. Koszt pakowania zawsze doliczam do ceny towaru.

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

można tę sytuację jak i masę innych poronionych pomysłów Allegro podsumować jednym zdaniem ... " kto monopoliście zabroni " 🙂  

oznacz moderatorów

agula1153
#9 Pomysłodawca#

Całkowicie się zgadzam, też wysyłam duże gabaryty i też mam z tym problem, bo jeszcze prowizję od kosztów wysyłki pobierają, palety w cenie teraz 200 zł, a smart, to kupują 3 przedmioty, a potem zwroty na to co nie było potrzebne. Ot cały smart i jeszcze zwroty za darmo. Głupota totalna.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Zawiera komentarz moderatora

@GaleriaFlash rozumiem, że taki temat jest chwytliwy, ale wydaje mi się, że nie do końca oddaje rzeczywistość. Z Allegro pamiętam wiele ofert, w których koszty przedmiotu były przerzucane do kosztów wysyłki - najczęściej działo się to swego czasu w biletach, gdzie bilet był sprzedawany za 10 zł, z transportem kurierem np. za 200-300 zł. To nie są realne sytuacje - prawdopodobnie nikt lub prawie nikt, kto kupuje przedmiot za 1,99 zł, nie wybiera wysyłki za 19 zł, jeżeli ma do wyboru tańsze. Nie mówiąc już o tym, że objęcie prowizją całości kwoty, jaką wpłaca kupujący, w serwisach zagranicznych jest de facto rynkowym standardem.

Oczywiście rozumiem, że to spora zmiana i trzeba się do niej dostosować (w szczególności powinni zrobić to ci, którzy operują na niskich marżach), dlatego dajemy na to kilka miesięcy.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@msniezek 

W biletach to są wyjątkowe sytuacje. I dlaczego mamy być karani za takich ludzi?

Kilka miesięcy?

Dajmy na to że sprzedam gniazdo zasilania za 19 PLN i kupujący wybierze paczkomat bądź kuriera? Więc dlaczego mam płacić dodatkową opłatę !!

oznacz moderatorów

ubraniabhp_com
#9 Pomysłodawca#

ile było takich aukcji? 1%? 

TRAGICZNA ZMIANA.

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Temat chwytliwy czy nie, oddaje jednak rzeczywistość. Kalkulacja jest prawdziwa oparta o dostępne dane i trwające w tej chwili oferty. Problem z przerzucaniem części wartości produktu na transport można było rozwiązać na wiele różnych sposobów. Doskonale wiemy, że nie to było przyczyną zapowiadanych zmian. Jestem Waszym Partnerem w biznesie od samego początku istnienia Allegro. Wy oficjalnie także nazywacie mnie Partnerem. Pracuje na nasz wspólny sukces, ale czuję, że jestem dymany.

W oficjalnym komunikacie podano, cyt: "Aby wpłynąć na obniżenie kosztów dostawy w serwisie, od 2 kwietnia 2020 roku prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji - łącznie z kosztem dostawy opłaconym przez kupującego." To dosyć zwodnicze, dlaczego? Jeśli dziś miałbym zawyżone koszty wysyłki by uciec przed prowizją to po wprowadzeniu prowizji na przesyłkę nie ma sensu aby przenosić część ceny z kosztów wysyłki ponownie na cenę produktu. Przecież czy tu czy tam, zapłacę taką samą prowizję, prawda? Będzie mi się nawet opłacało zawyżać koszty wysyłki aby mieć jak najniższą cenę produktu względem konkurencji.

Nie pamiętam aby ktokolwiek próbował doprowadzić do obniżenia cen czegokolwiek podnosząc prowizję? Za każdym razem kiedy podatki, akcyza, prowizje, wynagrodzenia idą do góry to ceny produktów, usług, przesyłek rosną. 

Na tą chwilę nawet przy kosztach wysyłki do których dopłacamy dostajemy 4 lub 3 gwiazdki za koszty wysyłki od wielu kupujących. I to jest największy bat jaki Allegro ukręciło na nas. Wypadnięcie z programu SS przez niskie oceny za koszt dostawy powoduje zmniejszenie sprzedaży nawet o 70%. Przecież doskonale wiecie jak to działa i macie dane analityczne. 

Wprowadzając zmiany o których tu dyskutujemy Allegro naraża się na znaczne zwiększenie cen produktów o niskiej wartości. Te same produkty w e-sklepach będą znacznie tańsze. Oczywiście, czas wszystko zweryfikuje. 

oznacz moderatorów