anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w kat. Kolekcje i sztuka - konieczność potwierdzania oferty w licytacji przez SMS

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Allegro sabotuje licytacje?

Witajcie,

kto wymyśla te bezsensowne zmiany na Allegro? Bo na pewno nikt, kto ma pojęcie o tym, jak działa sprzedaż (o ile tacy jeszcze na Allegro pracują). Już wyjaśniam, w cym rzecz. Otóż w sto pięćdziesiątych szóstych zapowiedziach zmian znalazłem następujący kwiatek:

"Dla kupujących

Kolekcje i sztuka: licytację powyżej 1000 zł potwierdzisz kodem SMS

Od kiedy: 1 września

W dziale Kolekcje i sztuka potwierdzisz licytację kodem SMS. Wyślemy Ci go, jeśli wartość jednego lub łączna wartość kilku licytowanych przedmiotów wyniesie co najmniej 1000 zł. Kod wyślemy na numer z ustawień Twojego konta Allegro"

Każdy, kto sprzedaje w działach kolekcjonerskich wie, że aukcje z licytacją najbardziej atrakcyjnych przedmiotów rozstrzygają się nawet nie w ostatnich minutach, ale w ostatnich sekundach - a wielu kupujących używa w tym celu Snipa czy innych automatów licytujących. Stąd cena w ostatnich sekundach potrafi skoczyć nawet o kilkadziesiąt procent.

W sytuacji, gdy kupujący będzie zmuszony do wklepywania kodu, cały wypracowany przez lata system bierze w łeb. Po prostu nikt nie zdąży wpisać tego kodu, zanim aukcja się skończy. Tym bardziej, że wiele osób ustawia sobie Snipa, i wcale nie siedzi przy licytacji. A ten, co pilnuje licytacji, jest skupiony na ekranie, a nie odbieraniu SMS-ów.

Nietrudno więc zgadnąć, że uzyskiwane ceny będą niższe, co nie tylko przełoży się na niższe wpływy z prowizji, ale zniechęci sprzedawców do wystawiania licytacji - które jeszcze wciąż są solą działów kolekcjonerskich.

Naprawdę, nie idźcie tą drogą...

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

pinsplash
#21 Demiurg#

@TomBanknoter  rozumiem, że masz poczucie humoru i to tylko taki ( średni ) żart? To nie może być prawda....

możesz dać jakiś link??

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

!@#$%^ !!!! yell

😡😡😡

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

I jeszcze na dodatek ocenzurowali mi tytuł... tongue-out

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Dziękuję za Twoje stanowisko, przekazałam je już do właściwego zespołu. Jeśli chodzi o edycję tytułu, to zmieniłam go, aby inny użytkownicy wiedzieli, o czym dyskutujemy w tym wątku. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Dziń Dybry. Ola plizz przekaż to do odpowiedniego działu - to naprawdę zabije licytacje di=o wyższych kwot... Nie wiem może są jakieś szczególnie narażone pod kategorie? inwestycyjne? ale nie wylewajcie dziecka z kąpielą !

ps. Ja będę Cię męczył 🙂 - emotki znowu do poprawy! jak wpisujesz emotę na końcu zdania ( mój post powyżej) to umieszcza ją w linijce pod.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

A ci z zagranicznym numerem telefonu pewnie wcale smsa potwierdzającego nie dostaną. Zimny pot człowieka oblewa jak ma aktualności Allegro otworzyć 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  Faktycznie emotka zwiewa na dół. Może trzeba ją zatwierdzić kodem sms żeby było dobrze 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Kama masz punkta na dobry dzień 😉

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Działam już od samego rana w jednej i drugiej sprawie wink

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Trzymam kciuki ( mocno ) !

ps jak dostanę cukierka to zgłoszę kolejnego bug'a z dzisiaj 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash A bez przekupstwa nie zgłosisz? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Mam niski poziom cukru  😉

Bug: gdy odpowiadasz lub przyznajesz punkt w wątku który ma zmieniony tytuł, przy dzwoneczku pokazuje się stara nazwa wątku - tutaj "Allegro Sabotuje licytacje?" 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Cukier szkodzi zdrowiu, a ja chcę żebyś w dobrej formie dożył przynajmniej 100 lat, więc żadnych łapówek nie będzie. Poza tym, ten "bug" mamy już rozpracowany smile

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Leszeki1
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ Cukier krzepi-Wańkowicz.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Powiem krótko: po wprowadzeniu kretyńskich prowizji od przesyłek zredukowałem ofertę tanich przedmiotów (docelową ją zlikwiduję).

Na innym koncie rozpocząłem systematyczne wystawianie do licytacji nieco lepszych pozycji, w większości mieszczących się przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Zdobyłem odpowiedni towar (choć nie było łatwo w epoce Covid), i nawet nieźle to idzie. W planach miałem wprowadzenie trochę droższych rzeczy (1000-2000 zł).

I okazuje się, że na Allegro nie można nic zaplanować nawet na dwa-trzy miesiące naprzód, bo zawsze znajdzie się jakiś partacz, który przepchnie swój durnowaty pomysł.

Naprawdę chyba dążycie do tego, by była tu tylko przemysłówka na "kup teraz". Już raz wypłoszyliście stąd firmy numizmatyczne. Potem część wróciła, po zrozumieniu przez Allegro błędu, i obniżeniu wywindowanej do absurdu prowizji. Ale teraz odejdą już na zawsze, bo nikt się kolejny raz nie da nabrać na Wasze "dobre zmiany". Amen!

 

oznacz moderatorów

szyc22
#7 Wielbiciel#

W regulaminie serwisu nie ma konkretnych informacji na temat działania weryfikacji sms przy licytacji powyżej 1000 zł. Jak dokładnie działa ten mechanizm?

Czy taka weryfikacja ma określoną ważność, np. dzień, tydzień, miesiąc?
Czy jeżeli wylicytujemy przedmioty za kwotę ponad 1000 zł i zweryfikujemy się smsem, to tego samego dnia kolejne licytacje powyżej 1k też będą wymagały potwierdzenia?
Może jest to jednorazowa weryfikacja tylko dla tej kategorii przedmiotów?
Gdzie można znaleźć szczegóły dotyczące weryfikacji sms?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@szyc22 "Czy taka weryfikacja ma określoną ważność, np. dzień, tydzień, miesiąc?"

"Plan jest taki: po zweryfikowaniu po pierwszym bidzie na kwotę 1000 zł lub większą nie będzie konieczności ponownej weryfikacji przez 30 dni."
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/numizmatyka/jakie-ma-by%C4%87-to-forum/m-p/70715/highlight/true#M1...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Jeden temat https://spolecznosc.allegro.pl/t5/numizmatyka/planowany-sabota%C5%BC-licytacji-zr%C3%B3bcie-co%C5%9B... nie starczył? Czy aż tak się przejąłeś, że na wszelkie wypadek założyłeś dwa?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów