anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w parametrach wyszukiwania - opcje dostawy

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Proszę gorąco o odpowiedź. Dla mnie to bardzo ważna, niesamowicie ważna informacja.  Z  góry dziękuję wszystkim zaangażowanym w odpowiedzi.

Czy ktoś z obecnych orientuje się, kiedy zostały zmienione parametry wyszukiwania  - chodzi o opcje dostawy? Niektórzy z tutaj obecnych śledzą wszystko na bieżąco.

Mianowicie chodzi dokładnie o parametry do wyboru (wyświetlona lista) po lewej stronie, jak pokazane poniżej. Wyodrębnionych jest 5 podstawowych pozycji, w samej czołówce. W tym miejscu,  w tej chwili "Dostawa za granicę" jest jako podstawowa, zamiast odbioru w punkcie.  Dla Kupującego w Polsce, to chyba jak najmniej istotna informacja.  Natomiast odbiór w punkcie spadł poniżej i nie jest już widoczny w podstawowych parametrach. Kupujący zechce lub nie rozwinąć listę " więcej".

Dodatkowe pytanie: Kiedy został wyodrębniony Paczkomat Inpost jako osobna opcja wyboru sposobu dostawy? Jak kojarzę był on w tej samej kategorii : odbiór  w pukncie. Czy ktoś zna ten termin?

Sposoby dostawy

 

  • Allegro One Box1800
  • Allegro One Punkt1800
  • Kurier8189
  • Paczkomaty InPost8143
  • Dostawa za granicę
oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Proszę o informację w sprawie powyższej. Z góry dziekuję.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-GOSI- czy możesz napisać dlaczego jest to dla Ciebie niesamowicie ważna informacja kiedy takie filtry w sposobie dostawy zostały wprowadzone?   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Bardzo wazny jest dla mnie ten moment wprowadzenia takiego, aktualnego wyglądu oraz odłączenia paczkomatów z opcji odbiory w punkcie. Czy moge uzyskać taką informację?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-GOSI- mogę spróbować zdobyć takie informacje, ale na pewno będzie mi znacznie łatwiej jeśli będę wiedziała, dlaczego jest to dla Ciebie tak ważne.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

Proszę zatem gorąco o takie informacje. 

Kiedy Paczkomaty inpost wyszły z kategorii "Odbiory w punkcie" i utworzyła się odrębną pozycja do wyboru sposobu dostawy?

Informacje te są dla mnie bardzo istotne, ponieważ pomogą mi podjąć kolejne kroki w rozwoju mojej działalności na allegro. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie: Czy istnieje możliwość przesunięcia w górę "odbiory w punkcie" na 5 pozycję, zamiast " dostawa za granicę". Kupujących na allegro w Polsce niekoniecznie interesuje dostawa za granicę, a bardziej właśnie odbiory w punkcie.

Dziękuję.

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@-GOSI- 

Zacytuje "Informacje te są dla mnie bardzo istotne, ponieważ pomogą mi podjąć kolejne kroki w rozwoju mojej działalności na allegro."

Weź pod uwagę że szacunkowa, statystyczna ilość klientów korzystających z wersji mobilnej, lub  apki jest na poziomie około 60 %. Tacy klienci nie widzą tych filtrów. Wydaje mi się że za bardzo przeceniasz tą opcję. Pisanie że "jest to dla mnie niesamowicie ważna informacja" jest wg mnie mocnym nadużyciem.

oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

Korzystając z tel. widać dokładnie te opcje sposobów dostawy - w filtrach ( 5 w czołówce wymienionych wyżej)

Prosiłam w swoim zgłoszeniu o czas wprowadzenia tej zmiany, nie ocenę, czy w czyimś odczuciu jest to ważne, czy mniej ważne. W każdym bądź razie i tak dziękuję za wypowiedź.

Interesuje mnie bowiem data wprowadzenia takiej opcji w serwisie i data wyłączenia paczkomatów z opcji spodobu dostawy (odbiór w punkcie). Wczoraj wyszukałam w serwisie allegro  informację z aktualizacją na dzień 11,04,2022, że paczkomaty należą do punktów odbioru, więc zastanawiam się, kiedy i dlaczego zostały wydzielone jako odrębna pozycja w parametrach wyszukiwania.

Nadal bowiem w informacjach allegro z aktualizacją na dzień 11,04,2022 widnieje taki zapis (moje zapytanie było z dn. 12,04,2022)

"Dostępne na Allegro rodzaje metod dostaw:

  • Kurier
  • Odbiór w punkcie
    • automaty paczkowe
    • punkty odbioru
  • Paczki pocztowe i listy"

Jak z niego logicznie wynika, paczkomaty są w jednej grupie metod dostawy: "odbiór w punkcie", a nie odrębnym sposobem dostawy, dodatkowo występującym w czołówce rodzajów sposobów dostawy.

Proszę ponownie o odp. w mojej sprawie  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-GOSI- postaram się tego dowiedzieć i wrócę do Ciebie z informacją, gdy tylko ją otrzymam. Na razie muszę poprosić Cię o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

dziękuję, czekam zatem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-GOSI- mam informację, o które prosiłeś 🙂
Filtr "dostawa za granicę" jest dostępny wśrod pięciu podstawowych od 22 stycznia 2021.
Natomiast filtr "Paczkomaty Inpost" został wydzielony do osobnego filtra już bardzo dawno temu, bo w listopadzie 2017 roku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję serdecznie za podane informacje.

Czy istnieje choć cień szansy przesunąć "odbiory w punkcie" wyżej niż są teraz (pozycja 6, schowana pod przyciskiem" więcej" )? Np .na 5 pozycję dostępną na liście (zamiast dostawy za granicę ), " odbiory" byłyby widoczne bez jakichkolwiek, wymuszonych działań Użytkownika = Kupującego.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-GOSI- ponieważ otwieramy się na zagraniczne rynki to wydaje mi się, że nie zrezygnujemy z opcji dostawa za granicę wśród podstawowych fitrów, ale  przekazałam Twoją sugestię i dziękuję, że do nas o tym napisałeś. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

Na tę chwilę opcja "dostawa za granicę"  wygląda tak:

Polak mieszkający w Polsce chce kupić przedmiot i wyszukuje opcje dostawy: "dostawa za granicę", bo marzy mu się, żeby towar zakupiony w Polsce został dostarczony za granicę, np do Niemiec do kogoś innego niż sam Kupujący.... Taki parametr powinnien być wg mnie widoczny dla osób, które przełączą się na wersję np. niemiecką, czy jakąkolwiek inną niż polska. Polskiego konsumenta nie interesuje bowiem, czy mieszkając w Polsce może on kupić coś z wysyłką  za granicę, dla kogoś np. innego, dla jakiegoś, innego konsumenta?

Dla kupującego ważne jest bowiem, jakie opcje są dla Niego dostepne w kraju zamieszkania i tutaj "odbiór w punkcie" jest bardzo istotny, bardziej  niż dostawa za granicę.

Proszę pomyśleć w dziale technicznym  ten temat. 

Ważne jest to bowiem, żeby nie dyskryminować, podkreślam nie dyskryminować-  Sprzedawców, którzy oferują w swoich ofertach " odbiory w punkcie". A takich ofert jest zdecydowanie więcej niż  ofert z "dostawą za granicę". 

Proszę zatem rozszerzyć opcje sposóbów dostawy do 6 podstawowych, która obejmie tez " odbiór w punkcie".

Fakty mogą być takie, że przez ukrycie tego sposobu dostawy, Sprzedawcy odnotowują wysokie spadki sprzedaży, co przekłada się na mniejsze zyski dla serwisu Allegro. Dwie strony na tym tracą, więc proszę poszerzyć podstawowe sposoby dostawy do 6 z uwzględnieniem opcji " odbiór w punkcie"

Np. w kategorii Dziecko - kurtki - parametr Zapięcie ma aż 7 podstawowych,czy parametr Długość z 6 pozycjami,  więc żadnym problemem nie powinno być włączenie opcji " odbiór w punkcie" do podstawowych.

Zapięcie

 = guziki10562

  • haftka171
  • rzepy133
  • wiązanie4622
  • zamek87725
  • zatrzask5683
  • brak4503

Długość

 

  • do bioder62842
  • do kostek264
  • do połowy łydki843
  • do połowy uda22839
  • przed kolano10329
  • brak informacji
oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

@la_nika Czy mozna po prostu dołożyć do postawowych jako 6 opcję, opcję "odbiór punkcie" ? Będzie widoczny jako podstawowy dla Konsumenta/ Kupującego i nie będzie dyskryminacji Sprzedawców oferujących taką opcję.

Na tę chwilę opcja "dostawa za granicę"  wygląda tak:

Polak mieszkający w Polsce chce kupić przedmiot i wyszukuje opcje dostawy: "dostawa za granicę", bo marzy mu się, żeby towar zakupiony w Polsce został dostarczony za granicę, np do Niemiec do kogoś innego niż sam Kupujący. Taki parametr powinnien być wg mnie widoczny dla osób, które przełączą się na wersję np. niemiecką, czy jakąkolwiek inną niż polska. Polskiego konsumenta nie interesuje bowiem, czy mieszkając w Polsce może on kupić coś z wysyłką  za granicę, z wysyłką do kogoś np. innego, dla jakiegoś, innego konsumenta?

Dla kupującego ważne jest bowiem, jakie opcje są dla Niego dostępne w kraju zamieszkania i tutaj "odbiór w punkcie" jest bardzo istotny, bardziej  niż dostawa za granicę.

Proszę pomyśleć w dziale technicznym  ten temat. 

Ważne jest to bowiem, żeby nie dyskryminować, podkreślam nie dyskryminować-  Sprzedawców, którzy oferują w swoich ofertach " odbiory w punkcie". A takich ofert jest zdecydowanie więcej niż  ofert z "dostawą za granicę". 

Proszę zatem rozszerzyć opcje sposóbów dostawy do 6 podstawowych, która obejmie tez " odbiór w punkcie".

Fakty mogą być takie, że przez ukrycie tego sposobu dostawy, Sprzedawcy odnotowują wysokie spadki sprzedaży, co przekłada się na mniejsze zyski dla serwisu Allegro. Dwie strony na tym tracą, więc proszę poszerzyć podstawowe sposoby dostawy do 6 z uwzględnieniem opcji " odbiór w punkcie"

Np. w kategorii Dziecko - kurtki - parametr Zapięcie ma aż 7 podstawowych,czy parametr Długość jest z 6 pozycjami,  więc żadnym problemem nie powinno być włączenie opcji " odbiór w punkcie" do podstawowych. A nawet śmiem twierdzić, że powinno być to ekspresowym działaniem ze strony serwisu allegro, aby jak najszybciej włączyć "odbiór w punkcie" w ramy 6 podstawowych opcji dla Konsumenta.

Zapięcie

 = guziki10562

  • haftka171
  • rzepy133
  • wiązanie4622
  • zamek87725
  • zatrzask5683
  • brak4503

Długość

 

  • do bioder62842
  • do kostek264
  • do połowy łydki843
  • do połowy uda22839
  • przed kolano10329
  • brak informacji
 
 
 
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-GOSI- dziękuję za Twoją wiadomość i sugestie! Przekazałam to do odpowiedniego zespołu, dam znać, jeżeli otrzymam informację w tej sprawie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Na tę chwilę opcja dostawy " odbiór w punkcie" została schowana  w ramach podstawowych parametrów  na stronie.

Podstawowych sposobów dostawy jest pięć: 1. Allegro One box, 2. Allegro One Punkt, 3. Kurier, 4. Paczkomat Inpost, 5. Dostawa za granicę.

Kolejne są dostępne dopiero po naciśnięciu przycisku "WIĘCEJ". Niby taki drobiazg, ale patrząc na zachowania Kupujących, myślę, że bardzo istotny.

Ukrycie tej opcji przyczynia się do dyskryminowania sporej części Sprzedawców, spadkiem sprzedaży tychże Sprzedawców,  a tym samym utratą przez serwis prowizji od sprzedaży. 

Co zatem stoi na przeszkodzie, aby dodać tę opcję - "odbiór w punkcie"  - do podstawowych? Nie jest to jakiś problem systemowy strony, bo obserwuje się w wielu miejscach, kategoriach większe ilości podstawowych parametrów. Przytoczę przykłady:

Kategoria Moda - Moda- Odzież, Obuwie, Dodatki - Obuwie - Damskie  ma np opcję NOSEK - 6 postawowych do wybrania

Kategoria Allegro - Dziecko - Odzież - Kurtki, płaszcze ma np opcje: ZAPIĘCIE - 7 podstawowych lub DŁUGOŚĆ - 6 podstawowych

Kategoria Allegro -Sport i turystyka -Bieganie - Etui, opaski na ramię ma np opcję CECHY DODATKOWE - 6 podstawowych

Kategoria Allegro - Kultura i rozrywka - Książki i Komiksy -Książki naukowe i popularnonaukowe ma np opcję STAN - 6 podstawowych lub OKŁADKA - 7 podstawowych

Takich sytuacji mogę wymieniać multum, więc proszę o włączenie "ODBIÓR Z PUNKCIE" do podstawowych opcji wyboru sposobu dostawy jako ułatwienie dla Kupujących.

oznacz moderatorów

rezystor0402
#7 Wielbiciel#

Nowy cennik wysyłek zagranicznych i narzuconych cen maksymalnych obowiązuje od 4kwietnia 

oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

rezystor0402 dziękuję za informację.

Interesuje mnie termin wprowadzenia na piatą pozycję " dostawa za granicę", a wyrzucenie " odbiory w punkcie" poniżej, gdzie już trzeba się pofatygować i kliknąć przycisk " więcej", a nie każdemu się oczywiście chce to czynić. Kiedy/ w jakim czasie została schowana opcja " odbiór w punkcie" na niższą pozycję w sposobach dostawy?

Oraz Kiedy zostały wyodrebnione paczkomaty Inpost, jako oddzielna, samodzielna opcja sposobu dostawy?

Na te pytania nikt naprawdę nie jest w stanie odpowiedzieć?

Może wypowie się: LEW433 - Kostas11 - A3dam czy ktokolwiek coś o tym wie?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@-GOSI- 
Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące osi czasu postępującego chaosu na Allegro.
Jak już zauważyłaś, można niejednokrotnie odnieść wrażenie, że pojawiające się znienacka funkcjonalności i dysfunkcje Serwisu - prawdopodobnie są efektem wymykających się spod kontroli wadliwie prowadzonych i fatalnie zarządzanych projektów. 

Takie informacje są niechętnie lub nie są w ogóle upubliczniane przez Serwis, a wpis Moderatorki zdaje się to tylko potwierdzać: "na pewno będzie mi znacznie łatwiej jeśli będę wiedziała, dlaczego jest to dla Ciebie tak ważne".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów