anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwolnienie z kasy fiskalnej, wpłaty przez P24, PayU na allegro

HarpyNex
#9 Pomysłodawca#

Witam

1. Czy do  zwolnienia  z kasy fiskalnej są uznawane wpłaty przez P24 i PayU (allegro) po przekroczeniu 20 tys limitu na allegro? Czy można korzystać ze zwolnienia bez limitu w takiej formie ? Sprzedaż tylko wysyłkowa. Wypłaty zbiorcze na konto bankowe.

2. Dane kupującego ,a inne dane (imię, nazwisko adres) dostawy. Czy kupujący który kupuje dla kogoś innego powoduje u mnie (sprzedającego) zniesienie tego zwolnienia.?   W poradniku dla przedsiębiorcy znalazłem informację że zwolnienie traci moc w sytuacji gdy płatność dokonana jest z innego konta niż odbiorca. Czy ten zapis ma zastosowanie przy takim zakupie?? 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Agent051
#16 Inspirator#

@HarpyNex 

1.Jeżeli prowadzisz sprzedaż tylko wysyłkową i nie przyjmujesz wpłat w gotówce, każde zamówienie jest wysyłane i nie masz odbiorów osobistych, to nie musisz mieć kasy fiskalnej.

2. Każdą sprzedaż musisz udokumentować, jeżeli nie paragonem fiskalnym, to musisz wystawić fakturę imienną. Wystawiasz na dane właściciela konta allegro, a nie odbiorcy. Tak naprawdę nawet nie wiesz kto zapłacił za zamówienie.  

oznacz moderatorów

HarpyNex
#9 Pomysłodawca#

Wszystko rozumiem, tylko własnie jak rozumieć cytat z poradnikprzedsiębiorcy typu:

"Zapłata za transakcję dokonana z konta osoby, która nie jest faktycznym odbiorcą, pozbawia prawa do zwolnienia z kasy fiskalnej przy sprzedaży przez internet."

No i własnie jak taką transakcję dokana osoba na innego odbiorcę co jest podana przy zamówieniu czy taki fakt ma wpływ na takie zwolnie z kasy fiskalnej. Być może źlę odczytuje i nie rozumiem tego zapisu. I pewnie tak jest..

 

oznacz moderatorów

HarpyNex
#9 Pomysłodawca#

A czasem nie jest tak że przy bezrachunkowej sprzedaży nie trzeba wlg dołączać dododu zakupu, tylko na żądanie klienta i obowiązkowo dla firm.?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@HarpyNex dowodu sprzedaży dostarczać nie trzeba, ale księgować trzeba. Informacja z poradnika przedsiębiorców jest nie do końca jasna.  Przyjmując płatności przez pośredników typu PayU i P24 nie wiesz kto zapłacił za zakupy. Może być tak, że właścicielem konta jest ciocia, odbiorcą siostrzeniec, a płaci babcia swoją kartą. Może najlepiej spytaj się swojej księgowej, może jest jakaś podstawa prawna do tego, bo rozumiem że poradnik przedsiębiorcy nie podał źródła tego przepisu.

oznacz moderatorów

HarpyNex
#9 Pomysłodawca#

To znaczy, dla księgowości to oczywiste jest dla mnie że trzeba ewidencjonować np dowodem WEW przez księgowego gdy dostarczam mu taką ewidencję, i sam zakup przez allegro i jego zestawienie wskazuje kupującego i dane dostawy, Poradnik przedsiębiorców oczywiście nie traktuje jako wykładnie prawną, jednak ten konkrtetny wpis trochę mnie zaniepokoił> Dane kto kupił i wpłacił przez P24 i PayU mamy podane po wygenerowaniu zestawienia wpłat na allegro, tym się podpieram. . Na stronie zamówienia od kupujących widoczne są tylko dane Imię i nazwisko, nick oraz dane dostawy. Czasami w danych dostawych widnieje inna osoba niż kupujący, no i to mnie z tropu wybiło i odniosłem się do tego wpisu co w poradniku dla przedsiębiorców pisze że traci się zwolnienie gdy zakup został dokonany z innego konta niż nabywca.. Jestem dość świeży z taką działalnoscią no i nie chciał bym się obudzic z ręką w nocniku po 2 latach beztroskiej sprzedaży bez kasy fiskalnej z powodu takiej bzdury. I własnie dlatego że takie poradniki nie traktuje jako wykładnia to wolę zapytać weteranów sprzedaży. A z drugiej strony mam przeczucie że coś źle zrozumiałem. A moją największą wadą jest własnie że przejmuje się takimi niby nie istotnymi kwestiami.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@HarpyNex to jest tekst z poradnika przedsiębiorcy:

Z rozporządzenia wynika, że zwolnieniu z kasy fiskalnej podlega dostawca towaru, który otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres).”

Nie ma ani słowa o odbiorcy, musisz mieć tylko dane nabywcy.

oznacz moderatorów

HarpyNex
#9 Pomysłodawca#

Z poradnika przedsiębiorców : 

 

Sytuacje pozbawiające prawa do zwolnienia z kasy fiskalnej

W celu zachowania prawa do korzystania ze zwolnienia z posiadania kasy przy sprzedaży przez internet konieczne jest szczegółowe przestrzeganie przepisów rozporządzenia.

Zapłata za transakcję dokonana z konta osoby, która nie jest faktycznym odbiorcą, pozbawia prawa do zwolnienia z kasy fiskalnej przy sprzedaży przez internet.

Jeśli sprzedaż wysyłkowa prowadzona jest za pośrednictwem sklepu internetowego lub portalu aukcyjnego, kupujący zaś dokonuje odbioru towaru w siedzibie sklepu, transakcja ta również nie podlega zwolnieniu. W związku z czym przedsiębiorca musi posiadać kasę fiskalną i wystawić paragon dla odbiorcy. Powodem tego jest fakt, iż w tej sytuacji dostawa towaru nie odbywa się za pośrednictwem poczty czy firmy kurierskiej.

Korzystając ze zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej przy sprzedaży przez internet, podatnik nie może przyjąć zapłaty za transakcję internetowe w postaci gotówki.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-sprzedaz-przez-internet-a-kasa-fiskalna

 

Dokładnie to drugie zdanie tego wpisu z poradnika.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@HarpyNex masz tu link do Rozporządzenia Ministra Finansów, w załączniku na końcu jest tabelka, pozycja 36 mówi o zwolnieniu z rejestracji sprzedaży wysyłkowej na kasie fiskalnej. Jeżeli dla ciebie poradnik przedsiębiorcy jest wyrocznią, to się do niego zastosuj. Kup kasę fiskalną lub zakończ sprzedaż wysyłkową, bo takie sytuacje gdzie inny jest nabywca i inny odbiorca są normą.

http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,4,32,32,6875,,,rozporzadzenie-ministra-finansow-z-dnia-2212202...

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@HarpyNex 

Zapłata za transakcję dokonana z konta osoby, która nie jest faktycznym odbiorcą, pozbawia prawa do zwolnienia z kasy fiskalnej przy sprzedaży przez internet.”

To jest jakaś bzdura, w żaden sposób nie jesteś w stanie kontrolować z czyjego konta albo czyją kartą zapłacę za zakupy u ciebie.

 

 

oznacz moderatorów

HarpyNex
#9 Pomysłodawca#

We wcześniejszym wpisie napisałem że poradnik przedsiębiorców nie jest dla mnie żadną wykładnią. Zwykły artykuł, i dobrze że punktujesz taki temat i podajesz konkretne źródła i ja to cenię. Poruszyłem taki temat bo już nie jedną miałem sytuację absurdalną licząc sytuację taką gdzie urząd pytał się mnie czy Allegro znajduje się w polsce.  Doświadczony tymi absurdami, którymi urząd się raz już podparł w moją stronę, allegro wie bo miałem z nimi rozmowę, wolałem o opinię i cieszę się że punktujesz to i mi wyjaśniłeś bo masz większe doświadczenie. Przeszedłem batalie z kilkoma sprawami . I dlatego zadałem zapytanie na publike, bo pewne sytuacje już miałem oficjalnie na podstawie takich własnie dziwnych odnośników. I bardzo dobrze żeby to nazwać po imieniu. Jak pani w US pyta się mnie czy Allegro jest w polsce i ja musiałem to na kartce dla nich pisać to nic mnie już nie zaskoczy. Naprawde nic. Cieszę się że pomagasz i wyjaśniasz. Konsultanci z allegro jak dostali odemnie zapytanie przez urząd przy rejestracji VAT to ze śmiechu chyba monitor opluli z zażenowania.

oznacz moderatorów