anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot środków pieniężnych za zakup

Dudek9111
#7 Wielbiciel#

23 czerwca kupiłem produkt od sprzedawcy, oczywiście zapłaciłem za niego blikiem, PayU przez allegro. Niestety 24 czerwca sprzedawca napisał do mnie że produkt jednak jest niedostępny, i że o 10-30 odesłał mi pieniądze w ten sam sposób który zapłaciłem, czyli przez PayU w allegro. Niestety, stan konta w allegro finanse jest 0.00 zł. Na e-mailu nie ma żadnego powiadomienia ze sprzedawcą zlecił taką transakcję. Co dalej?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

br.
#21 Demiurg#

@Dudek9111   Na razie nic dalej,  czekać.

Przecież  to  dzisiaj,  zwykły  przelew  między  bankami  idzie  przynajmniej  24 godziny.

oznacz moderatorów

Dudek9111
#7 Wielbiciel#

Raczej chodzi mi o powiadomienie na emaila, że sprzedawca zlecił zwrot kwoty na konto allegro, nie dostaje się takiego powiadomienia. Rozumiem że kwota na konto allegro może przyjść za kilka dni. 

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

@Dudek9111 Jeżeli sprzedający zlecił zwrot, to powinieneś otrzymać maila z tą informacją, że wpłata została zlecona. Sprawdź sobie jeszcze raz maila i w razie czego spam.

Teoretycznie sprzedawca powinien Ci wpłatę zwrócić niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 14 dni. Jeśli sprzedawca faktycznie zleci zwrot, pieniądze te powinny być u Ciebie do ok. 3 dni 🙂 

_______
Kamila
oznacz moderatorów

Dudek9111
#7 Wielbiciel#

Właśnie do tego zmierzam, że nie dostałem żadnego powiadomienia że sprzedający zlecił zwrot pieniędzy, a poinformował mnie kilkoma emailami że to zrobił, podał nawet numer zwrotu z ale niestety nie mam żadnego powiadomienia o tym że to zlecił a i też nie powiększył się stan konta. To że przelew ma prawo iść kilka dni to rozumiem

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Miałem kilka takich sytuacji i w każdym takim przypadku wiadomość o tym od sprzedawcy pojawiła się niemal w tym samym czasie co zwrot kasy na koncie a nadawcą przelewu było ALLEGRO.PL SP. Z O.O.
A informacje o tym dostałem na apke, od banku, na email 🙂

oznacz moderatorów

Dudek9111
#7 Wielbiciel#

Czyli po prostu czekać;))

oznacz moderatorów