anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot kosztów dostawy ciekawostka

_Likos_
#20 Guru#

Najpierw zacytuje wykładnie przepisów odnośnie zwrotów kosztu dostawy:

"Jeśli kupujący wybrał inny sposób dostarczenia towaru niż najtańszy oferowany przez sprzedawcę, to przedsiębiorca zwraca koszty doręczenia mu zamówionego towaru – do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie."

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kto-ponosi-koszty-zwrotu-oraz-wysylki-przesylki

No i teraz wyszło mi tak:

Jesli wszystkie oferty mam oznaczone "SMART" Wiec we wwszystkich ofertach najniższy koszt dostawy jaki klient może wybrac to  0 zł. To czy jesli zwrot robi klient który wybrał płatną metode dostawy to czy powinienem mu zwracac za koszt dostawy czy też nie ????

Jeszcze raz podkreślam wszystkie przedmioty (nawet te po 1-2 zł) mam oznaczone jako - dostawa smart - zero zł wiec najniższym możliwym kosztem oferowanym w cenniku jest 0 zł. To że klient wybiera inna opcje dostawy lub nie robi zakupów za 40 zł zgodnie z prawem nie ma  znaczenia gdyz klient ma udostępnioną mozliwość wysyłki za 0 zł

Co myślicie ???

oznacz moderatorów
77 ODPOWIEDZI 77

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Sorry, ale głupoty wypisujesz, jutro Ci to udowodnię. Celowo pomijasz po raz kolejny słowo "zwykły" w tych swoich cytatach, a w przepisach jest to słowo zawarte i ono jest kluczowe.

Poza tym już chyba czujesz pismo nosem, bo zmieniasz Smart w zero zł, a to nie to samo. Jeśli klient ma do wyboru zwykły sposób dostarczenia za 0 zł bez zakupu usługi Smart, wtedy tak, możesz nie oddać za wysyłkę, ale jeśli najtańszy zwykły sposób dostawy jest wyższy od zera, a klient kupił poza Smart, oddajesz ten najtańszy i nie możesz się powoływać na Smart.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96 nie rób wykładni bo przepis jest jasny

Pisze zero bo taki jest koszt dostawy w cennikach. Ustawa mówi o koszcie dostawy a nie o nazwie cennika czy usługi. Jeśli mam w cenniku koszt zero zł to wynosi on ZERO zł niezależnie od tego jak się nazywa

Co do smarta: jest to usługa którą świadczy allegro na rzecz sprzedającego i jest zawarta kosztach oraz płatna : 0,99 lub 1,99 tak samo płatna jak usługi WSZYSTKICH PRZEWOŹNIKÓW.

Dlatego cenę 0,00 ZERO złotych udostępnia SPRZEDAWCA  a nie allegro ponieważ sprzedawca za tą usługę musi zapłacić

Wszystko zgodnie z ustawą niezależnie od tego jak się nazywa

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@_Likos_ xyz96 ma rację, co jutro pewnie inni potwierdzą.

"zwykły" sposób dostawy to taki powszechny, dostępny dla każdego. Dostawa za 0 zł. na Twoich aukcjach nie jest dostępna np. dla mnie, bo nie mam wykupionego Smarta.

Podobno nawet dostawa paczkomatem nie jest zwykłym sposobem dostarczenia, bo nie każdy ma dostęp do paczkomatu, więc nie jest to najtańsza opcja, z której może skorzystać każdy konsument.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@vonNogay  no własnie smart może mieć każdy klient kupujący na allegro . To że nie ma dostawy SMART to jes wybór klienta. To że np Ty nie masz dostawy smart to Twój wybór a nie ograniczenia ze strony sprzedawcy.

Jeśłi miałbym dostawe za darmo i za 20 zł i miałbys ochote zapłacić te 20 zł to jest kwestia tylko i wyłącznie Twojego wyboru. 

To że ktoś nie chce korzystac z darmowego sposobu dostawy nie znaczy że nie jest on zwykłym i powszechnym.

Co do smarta to nie jest on stosowany wybiórczo i KAŻDY klient allegro ma prawo z niego korzystać . Kwestia tylko czy chce to robić czy też nie

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

@_Likos_ bzdury piszesz, jak nie mam smarta (kupuję coś raz w roku i mi się nie opłaca) płacę za kuriera np 16 ale ty masz paczkomat za 8,99 to przy zwrocie towaru  te 8,99 musisz mi zwrócić. Dlaczego? a to dlatego że kupując na Twoich aukcjach nie mam wysyłki za darmo.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@orbitkownia_pl  ale masz taką możliwość. Smart nie jest ograniczony do wybranej grupy osób. Kazdy użytkownik MA MOŻLIWOŚĆ  darmowej wysyłki ponieważ jest ona udostepniona w cenniku.

To że nie korzystasz ze smarta to TWÓJ WYBÓR  i masz do niego prawo nie moje ograniczenie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Czy do Ciebie nie dociera, że gdyby kupujący chciał kupić przedmiot ze Smart, musi kupić usługę dostaw od Allegro, a potem towar od Ciebie z darmową dostawą Smart, a po zwrocie Ty mu nie oddajesz za wysyłkę, bo kupił ze Smart, a on poniósł koszt zakupu Smart, czyli jednak zapłacił za wysyłkę i nie otrzymał zwrotu? Nie pisz takich bzdur, nie ośmieszaj się.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  nie jestem stroną transakcji miedzy kupujacym a allegro. 

Zgodnie z ustawą udostępniam "najniższy możliwy koszt wysyłki"

Z reguły rzucasz cytatami z przepisów i wykładniami. Jakoś w tym przypadku nie potrafisz. Tylko cąły czas odnosisz sie do mnie.

Ja mam podstawy prawne by tak myśłeć i je przytoczylem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ I znowu bak słowa "zwykły" 😄

Wczoraj już była przeze mnie cytowana podstawa prawna ze słowem "zwykły".

Nie ma innej 😄

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  no i sie zgadzam

Smart to zwykła dostawa dostępna dla wszystkich kupujących którzy moga korzystac lub nie 

Jesli Twierdzisz że smart jast "niezwykłym sposobem dostawy" poprosze o definicje "niezwykłego sposobu dostawy" wraz z podaniem żródła, bo od wczoraj o to prosze a mimo wszystko nie otrzymałem. Wiec po co ta polemika ???? Skoro argumentów brak???

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Jaką definicję, gdzie jest taka definicja? Po co dopytujesz o coś, czego nie ma? O stanowisko w tej sprawie zapytaj sąd, zapytaj UOKiK, będziesz miał definicję. Ale Ty nie zapytasz, bo Ty wiesz lepiej. Zapytaj ustawodawcę, czy tworząc art. 33 ustawy konsumenckiej brał pod uwagę Smart, pisząc "zwykły" sposób. Zwykły sposób to jest na przykład list, paczka, kurier BEZ WARUNKU ZAKUPU USŁUGI OD INNEGO PODMIOTU. BEZ WARUNKU ZAKUPU DOSTĘPU DO WYSYŁKI. Te dodatkowe warunki sprawiają, że nie jest to zwykły sposób dostarczenia.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  to jest definicja tylko wyłacznie według @xyz96  zdaje sie że nie jesteś zadnym żródłem prawa w tym kraju póki co

Dopóki nie znajdziesz jakiejś rozsądnej definicji to szkoda mego czasu

NIGDZIE NIE JEST NAPISANE ża ma to byc dostawa w której inne podmioty nie mogą brac udziału. Jest za to napisane jasno:

NAJNIŻSZY ZWYKŁY SPOSÓB DOSTAWY. Smart jest zwykłym sposobem dostawy ogólnostepnym na allegro z którego KAZDY kupujący MA PRAWO skorzystać (oczywiscie nie musi) i jeśłi jako sprzedawca udostępniam najniższy zwykły koszt dostawy w swoim cenniku - to jest on w pełni zgodny z ustawą

Nie miałbym racji jeżeli: allegro by nie wystawiało mi rachunków za każdą paczke smart - wówczas smart byłaby dostawą allegro a nie moją. Lub jezeli smart byłby dostepny dla wybranej grup[y klientów - ale na szczescie jest dostepny dla wszystkich

Własnie dlatego uważam że mam racje. Ty oczywiscie możesz uważac inaczej lecz póki co to tylko Twoje zdanie nie podparte ŻADNYM meerytorycznym czy prawniczym żródłem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ A na jakiej Ty podstawie piszesz, że to zwykły sposób dostarczenia, choć na pierwszy rzut oka widać, że nie jest zwykły w rozumieniu ustawy? Podaj definicję 😄

Ja Ci moją rację udowodnię, potrzebuję tylko jeszcze trochę czasu.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  napisałem Ci na jekiej podstawie ale jeszcze raz skopiuje:

"Nie miałbym racji jeżeli: allegro by nie wystawiało mi rachunków za każdą paczke smart - wówczas smart byłaby dostawą allegro a nie moją. Lub jezeli smart byłby dostepny dla wybranej grup[y klientów - ale na szczescie jest dostepny dla wszystkich

Własnie dlatego uważam że mam racje. Ty oczywiscie możesz uważac inaczej lecz póki co to tylko Twoje zdanie nie podparte ŻADNYM meerytorycznym czy prawniczym żródłem."

 

Oczywiscie mam czas i chętnie rozsądnych argumentów wysłucham - mam nadzieje że uda Ci sie takie znaleźć. Jak dla mnie to problem bardziej prawniczo teoretyczny niz praktyczny. Oczywiscie brak takiego zwrotu wiązałby sie z negatywnym komentarzem poza tym jednak wole kiedy klienci są zadowoleni 🙂 z czystej ludzkiej uczciwości

Natomiast w teorii byłoby to zgodne z prawem. Aż sam jestem ciekaw co na to prawnicy allegro 🙂

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Natomiast w teorii byłoby to zgodne z prawem.

No i tu się posypałeś. Nie Ty o tym decydujesz, tylko sąd.

Moje zdanie jest poparte ustawą, a Twoje jakimiś dziwnymi wynurzeniami i fantazjami na temat.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  bzdura

 

Znajdz wykładnie / wyrok - podaj żródło i udowodnij

moja teoria JEST W PEŁNI ZGODNA Z USTAWĄ poparcie tego masz w pierwszym moim wpisie.

Cytujeszu stawe zupelnie nie dopasowują do niej faktów. jak dotą nie usłyszałem ŻADNEGO MERYTORYCZNEGO ARGUMENTU Z TWOJEJ STRONY

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Nie ośmieszaj się już. O wyroki i wykładnie pytaj na forach prawniczych, tam zawracaj głowę i polemizuj do upadłego.

Dzień dobry.

Jeśli kupuję towar u sprzedawcy, który oferuje dostawy Smart, ale ja nie mam wykupionej usługi Smart i płacę za wysyłkę na przykład 8.99 zł, a później towar zwracam bez podania przyczyny, to sprzedawca może nie oddać mi kosztu wysyłki do mnie z tego powodu, że oferuje Smart i traktuje to jako najtańszy zwykły sposób dostarczenia rzeczy?

Pytam w kontekście art. 33 ustawy konsumenckiej;

"Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów."

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość, chętnie wyjaśnię.

Kupujący może odstąpić od umowy od momentu zawarcia transakcji, do upływu 14 dni od daty otrzymania towaru.

Jeśli Kupujący złoży oświadczenie o odstąpieniu od umowy w przysługującym mu terminie, to Sprzedający ma obowiązek przyjęcia zwrotu.

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta w przypadku odstąpienia od umowy Kupujący powinien otrzymać zwrot kosztów towaru wraz z kosztem przesyłki w postaci najniższego kosztu, jaki został udostępniony przez Sprzedającego w danej ofercie.

Jeśli Kupujący odstąpi od umowy, to Sprzedający powinien zwrócić mu koszt towaru, wraz z najniższym, zwykłym kosztem przesyłki, jaki był dostępny w danej ofercie.

Zwykłą metodą dostawy jest taka, która jest powszechnie dostępna, a więc np. za pośrednictwem Poczty Polskiej bądź kurierem.

W razie pytań, zapraszam do kontaktu.

Spokojnej nocy 😉

Pozdrawiam
// Adam K
Zespół Allegro

 

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Czy sprzedający może w takiej sytuacji oddać za wysyłkę zero zł tylko dlatego, że ma w ofercie dostawy Smart, a kupujący nie skorzystał ze Smart, ponieważ nie ma wykupionej usługi Smart?

 

Pozdrawiam.

 

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Jeśli kupujący płaci za dostawę, bo zamówienie nie było w pakiecie Smart, to Sprzedający zwraca koszt dostawy. 

Jeśli kupi P…. towar i wybierze P…. najdroższą metodę dostawy. To Sprzedający zwraca zawsze kwotę metody, którą oferuje jako najtańszą w ofercie. 

Jeśli ma P… jeszcze jakieś pytania, proszę o kontakt.

Miłego dnia!

Pozdrawiam
// Paulina S

Zespół Allegro

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Powtarzam, wypisujesz głupoty. Jesteś tak uparty, że nic Cię nie przekona, nawet gdyby tu się sąd wypowiedział. Znowu dzielisz włos na czworo, rozkładasz wszystko na czynniki pierwsze, analizujesz detale, a sprawa jest dziecinnie prosta. Nie możesz nie oddać kosztu wysyłki komuś, kto za nią zapłacił tylko dlatego, że masz dostawy Smart, które nie są zwykłym sposobem dostarczenia rzeczy. Gdyby takim były, konsument nie musiałby kupować od Allegro usługi Smart. Nie rozumiesz podstaw. 

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

kupując do kwoty 39,99 klient może wybrać najtańszy koszt dostawy ale nie darmowy smart może np. paczkomat 8,99zł  i to jest najniższa  kwota jaką sprzedający powinien zwrócić . 

oznacz moderatorów

decomasters
#10 Popularyzator#

xyz96 A ten znów swoje...

SMART niby jaki jest, Pop......ny? 🙂

No trochę jest 🙂

oznacz moderatorów