anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pomyłka

na-obcasach
#11 Animator#

Mam taki nietypowy,a właściwie czytając sugestie przy zakładaniu tematu typowy problem

Jednak u mnie wygląda nieco inaczej

Klient zwrócił mi niewłaściwy produkt,a mój produkt wysłał do innego sprzedającego

Załatwił to (podobno) z allegro i ja,jak również ten drugi sprzedający,dostaliśmy kody zwrotu

Ja odsyłam pomylony zwrot do tamtego sprzedającego,a on do mnie

Nie byłoby w tym nic niepokojącego,ale dopóki mój produkt nie wróci do mnie fizycznie,nie mogę zwrócić kupującemu środków,bo może okazać się że znowu coś pomylone

W systemie jest że zwrot od klienta do mnie dotarł

Czy nie będę miał z tego tytułu jakichś problemów,typu obniżenie jakości sprzedaży i.t.p ,bo przecież środki zwrócę mu po dłuższym okresie,po tym jak mój towar dotrze do mnie

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Sytuacja nietypowa, system tego nie zobaczy ale z pewnością zobaczy brak zwrotu. Moim zdaniem niech moderacja się przyjrzy: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@LEW433  napisał(a):

 Moim zdaniem niech moderacja się przyjrzy: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Na to liczę i proszę modów o zbadanie tego,albo zapisanie w kajecie jakbym miał z tego tytułu nieprzyjemności 😉

Chciałbym tylko dodać,że z kupującym wszystko załatwiliśmy po koleżeńsku

Podaję nr zam. b94c8f01-61c4-11ed-b454-ad149f6f0113

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach oj to ja muszę skierować tę nietypową sytuację do odpowiedniego zespołu 😊 Dam znać, gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Dziękuję.Kontaktowałem się z kupującym i powiedział że poczeka cierpliwie na zwrot środków,aż mój towar do mnie dotrze.Tylko teraz niech allegro to jakoś odfajkuje

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Allegro Cię nie odfajkuje, bo to robią  bezduszne automaty. Kupujący może i poczeka, ale statystki polecą.... Bądź na to gotowa. Z automatami nie da sie dyskutować. 

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

 

 

Konto prywatne mam kilkanaście lat,ale tam przeważnie kupowałem i jakoś to było.Konto firmowe mam niecałe 2 mce i trochę zacząłem czytać allegro gadane.Aż włos się jeży jak czytam niektóre posty.Aż odechciewa się tutaj handlować.

Jak mam zwrócić należność kupującemu,skoro dzisiaj przy próbie nadania paczki do tamtego sprzedającego paczkomat odrzucał mi kod (niepoprawny).

Dopiero po kontakcie z kupującym,który podał mi następny kod zwrotu,paczka poszła.

Skąd mogę mieć pewność,że moja paczka wróci do mnie.

Automaty automatami,ale w takiej sytuacji,po moim zgłoszeniu,powinien to ktoś ogarnąć.

W końcu fizyczne osoby tam też pracują i powinny interweniować

Jak kupujący pomylił się z wysyłką zwrotów do nieodpowiednich sprzedających,to allegro w mig załatwiło mu,domyślam się że nieodpłatnie,kody zwrotów.

Automaty raczej tego nie zrobił

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433  napisał(a):

Sytuacja nietypowa, system tego nie zobaczy ale z pewnością zobaczy brak zwrotu. Moim zdaniem niech moderacja się przyjrzy: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  


Nietypowa? Miewam tak minimum raz w miesiącu i to w przeróżnych konfiguracjach od pomyłki paczek, po wymieszanie przedmiotów z różnych zwrotów. 

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

No dobra,kasę zwróciłem,może nie zbiednieję o te parę stówek.

Z kupującą mam dobry kontakt,także w razie czego będziemy pomiędzy sobą to załatwiać

Tutaj z automatami nie będę wchodził w bój 😉

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

z tymi statystykami to przesadzacie. Jakbyś oddał kilka dni później tą wpłatę, to nie ma to praktycznie żadnego wpływu na Twoje oceny. Nie popadajmy w paranoję, bo o to chodzi allegro, żebyśmy wszystko robili pod ich dyktando.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Parę dni owszem,ale to równie dobrze może trwać tygodniami,bo skąd pewność że towar który wróci teraz do mnie będzie mój.Były tu takie przypadki

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

 to w takim przypadku tym bardziej nie dokonuje się zwrotu. Wolisz oddać pieniądze w ciemno, po to, żeby jakiś punkcik nie spadł w rankingu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@na-obcasach  napisał(a):

Parę dni owszem,ale to równie dobrze może trwać tygodniami,bo skąd pewność że towar który wróci teraz do mnie będzie mój.Były tu takie przypadki


No to pecha ma kupujący bo to on odpowiada za podróż zwrotną towaru do Ciebie. 
Statystyki zwrotów można sobie swobodnie olać. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach będziemy mogli wykluczyć to zamówienie ze statystyk 👍

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Dziękuję,dobrze wiedzieć na przyszłość że da się to jednak załatwić

Obecnie,tak jak napisałem wcześniej,zwrot kasy zrobiłem w ciemno.

Miło patrzyło z oczu kupującej,także liczę że wtopy nie zrobiłem 😉

 

oznacz moderatorów