anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT PROWIZJI I PONOWNE NALICZENIE

ShopBest4You
#8 Zapaleniec#

Allegro zaakceptowało mój wniosek o rabat transakcyjny (zwrot prowizji) do transakcji, która się nie odbyła, po czym go anulowali i naliczyli mi prowizję od nowa. Tym samym nie mam jak odwołać się do nieprzyznania zwrotu prowizji. Co więcej doszło do naruszenia regulaminu i otrzymałem ostrzeżenie (chyba w postaci braku zwrotu prowizji). Wiadomości jakie otrzymałem od pracowników Allegro brzmią:

"W przypadku naruszenia zasad zawartych w Regulaminie Serwisu przyznanie rabatu transakcyjnego (zwrotu prowizji) nie jest przez nas uznawane za uzasadnione" 

Czy w regulaminie istnieje ten właśnie zapis, bo nigdzie nie mogę go znaleźć? Na to pytanie pracownicy Allegro niestety nie znają odpowiedzi, bo za każdym razem powtarzają swoją wypowiedź widoczną powyżej. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz się odwołać od decyzji pracownika, kontaktując się przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt#subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ShopBest4You Z treści korespondencji, do której mam dostęp, wynika, że dokonywałeś zakupów sam u siebie. Konsultanci poinformowali Cię, że złamałeś zasady opisane w artykule 2.10 Regulaminu Allegro:

"(...) Niedopuszczalne jest w szczególności:

(...)

b. licytowanie lub zawieranie umowy sprzedaży Towarów w ramach Ofert własnych, osób bliskich bądź wspólnie zamieszkujących z Użytkownikiem albo innych podmiotów, z którymi Kupujący pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Transakcji, w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami (...)".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ShopBest4You
#8 Zapaleniec#

Jak już wcześniej wspominałem konsultantom to nie ja dokonałem tego zakupu. Zostało to zrobione bez mojej wiedzy, lecz z mojego drugiego konta. Za pierwsze naruszenie regulaminu należy się ostrzeżenie i według Państwa takowe otrzymałem. Ostrzeżenie polega na nałożeniu kary w postaci braku przyznania rabatu transakcyjnego? Ponadto rabat został przyznany a później znów naliczony. Co innego, gdyby rabat transakcyjny został odrzucony i miałbym możliwość odwołania się do niego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Odwołaj się. Skoro Allegro uznało, że kupowałeś sam od siebie, to prowizja nie może być naliczona, gdyż nie doszło do zawarcia umowy. Do umowy są potrzebne co najmniej dwie strony, nie mogłeś zawrzeć umowy sam ze sobą. Ostrzeżenie za takie zakupy zapewne jest słuszne, ale naliczenie prowizji od sprzedaży to już nadużycie ze strony serwisu.

Zgodnie z regulaminem prowizja jest naliczana w chwili zawarcia umowy.

oznacz moderatorów

ShopBest4You
#8 Zapaleniec#

Od 3 dni walczę z konsultantami i próbuję się odwołać do ich decyzji, lecz non stop otrzymuję tę samą odpowiedź typu "doszło do złamania regulaminu i nie możemy nic z tym zrobić"

Oczywiście ostrzeżenie jest jak najbardziej słuszne, lecz prowizja nie - w dodatku wynosi ona około 3000 złotych.

Widać właśnie jak Allegro kosztem ich zmian w regulaminie próbuje zarabiać na takich sytuacjach i klientach. Nie przyjmują do wiadomości żadnych z moich wytłumaczeń co do sytuacji. 

Czy mogę jeszcze w jakimś miejscu się odwołać?

oznacz moderatorów

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Wiem,że od wątku minęły prawie dwa lata. W moim przypadku to kwota ponad 12,000zł. Sprawa jest w sądzie gospodarczym.  Ty zapłaciłeś?

oznacz moderatorów

kwiatq69
#1 Nowicjusz#

witam mam podobną sytuację człowiek czy mogę prosić o pozostawienie kontaktu chciałbym zapytać jak się toczy Pana sprawa. 

oznacz moderatorów

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Kametsa@o2.pl 

oznacz moderatorów