anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot prowizji

lajkonik7405
#8 Zapaleniec#

sprzedałem 4 felgi za 600zł + koszt wysyłki, spakowałem felgi i opłaciłem kuriera. po 20 minutach kupujący napisał że rezygnuje z zakupu a allegro odrzuciło wniosek o przyznanie zwrotu reabatu.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

exoryna
#14 Krzewiciel#

Ok. Dzięki za wiadomość. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

trzeba się odwołać od decyzji odmownej 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

lajkonik7405
#8 Zapaleniec#

Tak tylko to jest chore że kupujący w przypływie fantazji robi jakiś ruch a sprzedający musi trafić czas na reklamacje domowy. Zrobiłem 4 paczki tracąc czas, opłaciłem kuriera, wydrukowałem listy przewozowe, poczym musiałem anulować kuriera i teraz się prosić żeby allegro oddało mi moją prowizje 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

takie są dzisiejsze realia sprzedawców allegro. Ja też to przerabiam praktycznie każdego dnia. z czasem można się do tego przyzwyczaić, ale są momenty, że i mnie coś trafia.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

wyślij normalnie, niech się buja ze zwrotem 😄

oznacz moderatorów

lajkonik7405
#8 Zapaleniec#

Wyśle paczki kupujący nie odbierze ( 4 paczki ) i wrócą z powrotem 120 w jedną i 120 w drugą. Nie jestem pewien czy to dobry pomysł

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

wtedy zwrócisz mu jak za zwrot tych paczek a za transport już nie, w końcu zostało już nadane, a kupujący się spóźnił. nikt ci za transport nie zwróci, więc i ty nie zwracasz 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte ważna rzecz czy to zakup firmowy czy prywatny,

Jak wyśle przy firmie, klient już odstąpił od umowy jak nie odbierze sprzedawca jest w plecy wysyłkę a nawet dwie bo przy pobraniu będzie użerał się o zwrot za odesłanie.

Podobnie z prywatnym, prawnie nie musi przyjmować odstąpienia, ale to jest pobranie więc szkoda felg pokryje dwie wysyłki i tak będzie w plecy 😞

Więc lepiej anulować listy przewozowe i nie nadawać, wystąpić o zwrot prowizji i zapomnieć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ah tak, wujek, masz rację! 😊

oznacz moderatorów

lajkonik7405
#8 Zapaleniec#

Trochę się poboksowałem z allegro i wrócili mi prowizje od sprzedaży którą oni nazywają rabat transakcyjny.  To ciekawe jest bo jak pieniądze są pobierane od sprzedaży przez allegro to nazywa się prowizją od sprzedaży, jeżeli do sprzedaży nie doszło to w drugą stronę ta kwota doliczona do faktury nazywa się rabat transakcyjny.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lajkonik7405 napisz proszę reklamację, zrobisz to w tym miejscu.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud, apropos lajkonika 😄

czy paluszki są wege, czy raczej nie? 😮

oznacz moderatorów