anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru,a zwrot kosztow wysyłki

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Kupująca  zamówiła u mnie towar i jako formę wysyłki  wybrała allegro kurier dpd  pobranie za 16,99. Wczoraj po 3 dniach dostałam informację od dpd  o paczce zwrotnej od tej klientki. Zakładając że w paczce jest jakaś informacja że to zwrot ( nie dostałam żadnego maila, ani nie zgłosiła zwrotu  poprzez allegro)  to jaką kwotę powinnam jej zwrócić? Koszt towaru + 16,99 czy może koszt towaru + najtańsza opcja wysyłek  którą proponuje czyli paczkomat za 8,99?  

Inna sprawa to bardziej od strony księgowosci,bo w sumie to mój pierwszy zwrot. Czy kupująca ma obowiązek do zakupów dołączyć paragon który jej wystawiłam? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

barwyflory_pl jeśli nie odstąpiła od umowy zwracasz tylko za towar , jeśli dokument jest towar + najniższy koszt przesyłki jaki masz w ofercie . Zerkini do śledzenia przesyłki może to jest zwrot po nie podjęciu przesyłki przez odbiorcę , a to już zupełnie inna bajka 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl Jeżeli kupujący odstąpił od umowy bez podania przyczyny (zwrot konsumencki), możesz oddać cenę towaru + koszt najtańszej dostawy określony w tej aukcji. Jeżeli klient zwrócił towar z powodu wad lub niegodności z opisem, musisz mu oddać wszystkie koszty, czyli całą jego wpłatę i ewentualny koszt odesłania.

Kupujący nie ma obowiązku robić zwrotu "przez Allegro", może odstąpić od umowy w inny sposób.

Kupująca nie ma obowiązku dołączać paragonu do zwrotu. Taki wymóg jest klauzulą niedozwoloną z rejestru UOKiK.

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

To w jaki sposób Pan/Pani u siebie dokumentuje zwroty?mi księgowa  dała taką kartę zwrotów w której mam wpisywac każdy zwrot i mówiła że do każdego zwrotu  powinnam mieć oryginał paragonu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

barwyflory_pl jeśli wedłu Twojej księgowej ma TO  tak wyglądać JAK OPISUJESZ ...to mocno sugeruję,,,,,,, ZMIEŃ KSIĘGOWĄ ZANIM WPĘDZI CIĘ W KŁOPOTY ,,,,,,

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl  ja mam tytlko jedno pytanie: 

"po 3 dniach dostałam informację od dpd  o paczce zwrotnej od tej klientki" skoro informacja byla od DPD to czy klientka w ogóle odebrała przesyłke ??? . Czy może po prostu nie odebrała przesyłki pobraniowej ?? Wówczas nie masz co zwracac bo nie masz wpłaty:)

Jesli odebrała i nadała ponownie na swój koszt to możesz zwrócić za towar + najtansza wysyłka (niemni bardzo prawdopododnie ze w zamian otrzymasz negatyw)

Czasem lepiej zwrócić całą kwote dla własnego spokoju przynajmniej ja tak robie

oznacz moderatorów

Sklep-Boma
#9 Pomysłodawca#

Ja mam bardzo podobną sytuację, z tym że klientka kupiła z darmową dostawą dpd i zwrot też mogła mieć darmowy a odesłała przez pocztex i napisała w formularzu zwrotu, że mam zwrócić jej na dostawę. Zaznaczyła w formularzu zwrotu, że towar nie pasuje jej ( czyli nie ma wad ani niezgodności z opisem) Allegro napisało " nie zwracaj kosztów wysyłki - zwrot w ramach allegro smart" nie wiem co robić bo obawiam się, że jeśli zwrócę tylko za produkt to dostanę niesłuszny negatyw 😞  co sugerujecie? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Sklep-Boma wystawić Ci ocenę zawsze może, ale nie może działać niezgodnie z prawem.

oznacz moderatorów

DrukiHD
#11 Animator#

Cześć. Jeśli pisze już z góry o oddaniu całych kosztów to MI się wydaje, że nie jest raczej ugodowo nastwiona. Decyzję musisz podjąć sama. Masz dwie możliwości, jedna to taka jak już pisano, nic za zwrot nie oddawać, bo był możliwy w ramach smarta i czekać, bo możesz dostać negatyw (allegro zazwyczaj tego nie usuwa), wtedy też można z sensownie uzasadnić  (ale wtedy jak będziesz oddawać zwrot, wysłać taką informacje klientce) dlaczego nie oddałaś za wysyłkę i  może coś zrozumie. Druga, to nie ryzykować czyli dopłacić za zwrot i stracić, ale nie mieć negatywu, lepszą opinię i mieć lepsze pozycjonowanie , wtedy można więcej sprzedać i odrobić straty. Ja wybieram zazwyczaj to drugie, bo bardziej się opłaca. Dla mnie taki wybór to jest jak szantaż psychologiczny, ale to jest moje zdanie.  Musisz musi sama ocenić, co bardziej się opłaca i wybrać .

oznacz moderatorów