anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru zakupionego na firmę

fhu-jang
#8 Zapaleniec#

Witam. Kupujący dokonał zakupu 5 takich samych produktów na łączną kwotę ok 2000 zł na fakturę VAT. Nie konsultując się ze mną kupujący dokonał zwrotu wszystkich produktów przy czym jeden z produktów jest rozpakowany i pozbawiony fabrycznego opakowania. Chcę przyjąć zwrot z potrąceniem 30% ceny za rozpakowany produkt gdyż taki produkt nie sprzedam już jako pełnoprawnie nowy.

Wystawię kupującemu fakturę korygującą, którą musi podpisać i odesłać skanem lub listownie. Allegro pobrało ok 240 zł prowizji od transakcji. Chcę poczekać ze zwrotem środków kupującemu do czasu, aż Allegro zwróci pobraną prowizję.

Nasuwa się pytanie czy Allegro dokona zwrotu prowizji bez przedłożenia potwierdzenia zwrotu środków kupującemu? Nie chcę zostać z ręką w nocniku, że zwrócę środki kupującemu, a Allegro nie zwróci prowizji z jakiegoś powodu np twierdząc, że zwrócona kwota jest mniejsza niż zapłacił kupujący. Jak taki zwrot najlepiej przeprowadzić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@fhu-jang jak nie dokonasz zwrotu kasy, allegro nie przyzna Ci zwrotu prowizji 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@fhu-jang Wiesz, że firma nie ma 14dniowego terminu na zwrot bez podania przyczyny? Tylko konsument.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

fhu-jang
#8 Zapaleniec#

Tak, wiem o tym,  że 14-dniowy zwrot nie przysługuje firmom. Mimo to chcę przyjąć zwrot z częściowym potrąceniem ceny za rozpakowany produkt. Otrzymałem od Allegro wiadomość, że jeśli zwrot środków będzie bezpośrednio na konto bankowe to należy przedłożyć potwierdzenie dokonania owego zwrotu aby odzyskać prowizję. Doprecyzowuję tylko co w przypadku jeśli zwracana kwota będzie mniejsza niż wpłacił kupujący, czy Allegro nie będzie robiło problemów ze zwrotem prowizji.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

czy Allegro będzie - czy nie będzie robiło problemów zależy od Allegro, więc należy poprosić o pomoc @nat_not albo @msniezek.

Należy wziąć pod konsyderację fakt iż ew. zwrot o wartość pomniejszoną poprzez użycie (poprzez otwarcie lub używanie) należy udokumentować dla US FV za naprawienie tego co zostało "z pomniejszenia" - soł it is nat dat izi -

Specjalnie napisałem zawile, bo ja tak lubię.

Nie wiem czy aż 30 % jest uzasadnione logicznie i księgowo.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@fhu-jang Jeśli będzie uzasadnienie to zwróci ci prowizję ale to nie jest 100% pewność .

oznacz moderatorów