anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty od kupujących

nchantedpen
#7 Wielbiciel#
  1. Sprzedaję dość tani asortyment. Długopisy za 6,89 i trafiłem na dziwną sytuację. Wiele osób kupuje jedną sztukę i wybiera wysyłkę Allegro przesyłka polecona za 6,99 lub paczkomaty. Czasami ktoś weźmie kuriera za kilkanaście złotych. Sprzedaje od dwóch miesięcy po paroletniej przerwie i pierwszy raz w historii mam zwroty i to od osób, które kupiły jedną sztukę. Sprzedałem dziesiątki tys sztuk i nikt nigdy nie zgłaszał zwrotu. 

Zasatanawia mnie po co ludzie to robią. Skoro zapłacili za długopis 6,99 + paczkomat 9,99 co daje 13,88. Taka osoba po otrzymaniu przesyłki występuje o zwrot. Czyli ja oddaje 6,89zl + najtańsza wysyłka za 6,99, bo tak naprawdę czytałem, że oddaje się najtańszą przesyłkę. Ja na tej sytuacji jestem w plecy przesyłkę zwrotną, a kupujący też jest kilka zł w plecy, bo wysyłkę zwrotną musi pokryć. Generalnie nie rozumiem takiej sytuacji. Nawet klient nie zgłasza problemu. Jedynie ratuje mnie trochę zwrot prowizji, który za jedną sztukę jest dość wysoki, więc jeśli zgodnie z zasadami oddaję najtańszą wysyłkę to jestem stratny może 3zl, ale ogólnie tu 3zl, tam 3zl i się nazbiera. Ponad połowę wartości mojej sprzedaży oddaje do Allegro. Dobrze że to poboczna działalność, bo gdybym miał opłacić z tego ZUS to byłoby kiepsko i totalnie nieopłacalne.

Chciałem jeszcze tylko potwierdzić czy jeśli klient wybrał wysyłkę za droższą niż ta za 6,99 to zwracam mu 6,99 a nie np za paczkomat 9,99 jeśli taki wybrał?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Witamy na Allegro. Rozgość się, rozsiądź. Przytulimy 🐪 😉 

oznacz moderatorów

nchantedpen
#7 Wielbiciel#

Wróciłem tutaj w lutym, ponieważ otworzyłem tym razem firmę stacjonarną i stwierdziłem, że zawsze jakiś grosz wpadnie z asortymentu, który już kiedyś sprzedawałem i zderzyłem się ze ścianą ile się tutaj zmieniło. Normalnie musztra sprzedających. Klient jest najważniejszy, a sprzedawca jest mało ważny. Tyle razy ile musiałem pisać do Allegro na czacie w ciągu niespełna dwóch miesięcy to nigdy przez x lat nie pisałem 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Allegro stało się państwem w państwie, a klienci rozzłoszczonymi dzieciakami w supermarkecie - co to jak mama/tata zabawki nie kupi to rzuci się na ziemię waląc nogami i pięściami... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Realia i czasy się zmieniły, tak wybrał naród, wszystko stanęło na głowie i teraz wszystko to "polityka".☹️

oznacz moderatorów

nchantedpen
#7 Wielbiciel#

Ja i tak uważam, że te kolosalne prowizje i prowizje od wysyłek to wynik giełdy. Wycena spółki to miliardy złotych. Parę lat temu sprzedając ten sam asortyment po 2,49 miałem zdecydowanie większy zysk 🫣

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Moim zdaniem giełda w mniejszym stopniu. W większym polityka prokonsumencka i rozdawnictwo kupujacy plus. Z czego są raty zero? Z czego są darmowe zwroty nawet bez smartów? Z czego są darmowe wysyłki i zwroty dla smart? Z czego jets zwrot kupującym za roszczenia z Allegro protect? 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

niestety, Ameryki nie odkryłeś.

Poczytaj sobie ze 2-3 strony wstecz...

Co do kalkulowania się tego po stronie klienta - (nie)stety jemu się to nadal opłaca: 

W przypadku metody dostawy Allegro InPost, koszt ewentualnego odesłania przedmiotu jest wliczony w cenę tej opcji dostawy. Przesyłkę możesz zwrócić we wskazanych przez InPost Punktach Obsługi Klienta InPost lub za pomocą dowolnego paczkomatu.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@nchantedpen to już zrobiła się normą na Allegro, u Nas wczoraj zapadła decyzja że już nowych aukcji na Allegro nie wrzucamy, a końcem kwietnia zamykamy sprzedaż na Allegro.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ja tez firmę wyprowadziłam całkowicie Allegro z nowym rokiem. 

oznacz moderatorów