anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROTY ze SMARTem. Jak ułatwić życie sprzedającym?

bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

Męczą nas wszystkich zwroty części zakupu gdy kupujący chce dobić do darmowej wysyłki.

Mnie męczą szczególnie, bo sprzedaję rzeczy, które sama wytwarzam. Nie prefabrykowane tylko ręczne wykonane. Jak mi ktoś odeśle część zakupu to może się zdarzyć, że nieprędko sprzedam rzecz zwróconą. 

A gdyby tak wystawić aukcję "Dobij do 40 zł" o wartości usługi 1 zł. 

Kupujący kupuje rzecz za 27 zł i 13 szt. po 1 zł tej "dobitki" Potem zgłasza zwrot tej "dobitki" oddajemy mu pieniądze i niech idzie precz.

Jak to się ma od strony kosztów dla sprzedawcy? Pomóżcie przeanalizować tylko cześć dotyczącą kosztów transportu.

Zakup smart za 40 zł - sprzedawca dopłaca 0,99 zł do tego komfortu kupującego

Zakup za 35 zł + 8,99 przesyłka - sprzedawca płaci 90 gr prowizji od dostawy.

Kosztowo wychodzi prawie na jedno. 

Klient zgłasza zwrot, allegro zwraca prowizję. Zwrot jest wirtualny, nic nie ulega uszkodzeniu. 

Jakie są zagrożenia takiej sprzedaży? Co może pójść nie tak? 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@bizu_teria  

Gorzej będzie jak klient zechce, żebyś mu dobitkę wysłała 😂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

@Kaliope_Brzeg dałabym radę. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@bizu_teria Masz taką zakładkę"Zgłoś swój pomysł" Allegro rozpatrzy twój pomysł.

oznacz moderatorów

bizu_teria
#9 Pomysłodawca#

@LEW433 obawiam się, że Allegro nie byłoby zachwycone takim pomysłem. Ale skoro allegro nie przejmuje się sprzedającymi to dlaczego my mamy się przejmować nimi.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@bizu_teria Rozpatrz pomysł kuba1550, pomysł nie nowy ale może coś pomóc, kupujący chcący zakupić i tak kupią a tacy od Smarta mogą zrezygnować, musisz przeliczyć co Ci się opłaca, nie licz na Allegro.

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Ta opcja zgłoś pomysł to myślę że działa tylko jak taki pomysł dostanie powiedzmy 20 łapek w górę. A bardzo często temat nie dostaje ani jednej łapki. Na gadane zagląda mało osób, a aby ocenić to już w ogóle tragedia. Napiszesz na czacie o pomyśle to konsultant powie że przekaże opinie do właściwego działu co zapewne wiąże się z przeniesieniem zapytania do śmietnika 😀 Ja nie wierzę że pomysł jednej osoby może coś zdziałać. No chyba że ten pomysł wyśle im ze 100 osób to może wtedy coś zrobią. A na allegro lokalnie to już prędzej wygrasz 3 razy z rzędu w lotto niż doczekasz się zmiany 😎

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Męczą nas wszystkich zwroty części zakupu gdy kupujący chce dobić do darmowej wysyłki.

Jest rozwiązanie. Podnieś ceny. Sprzedawaj w kompletach np bransoletki trzy sztuki. Zrób mixy zestawów. Zarabiaj na jednej, a dwie po kosztach aby cena za jedną aukcję nie była niższa niż 40zł.  Jedynie zwracasz koszty wysyłki jak kupi osoba bez smarta ale takich jest bardzo mało. Smarta nawet allegro rozdaje za darmo więc większość już go ma 😎

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

To nie zadziała. Kupujący chcą jedną, konkretną rzecz, a nie zestawy, to się nie sprzedaje, przynajmniej w mojej branży.

Miałem takie przypadki, że kupujący zakupił przedmiot 2,49 + drugi za 59,99 zł, odebrał przesyłkę, zgłosił zwrot tego drugiego za 59,99 zł nawet go nie otwierając i tyle.

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

U Ciebie może nie działa jak znaczki sprzedajesz po 2zł. Ale osoba co założyła temat to sprzedaje biżuterie każda aukcja po 15zł więc trzy sztuki wychodzi 40zł. Niestety jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zwrotów tak jak sprzedawcy artykułów papierniczych. Jak można mieć 1347 pozytywnych komentarzy i bez negatywów ? Chyba zaraz coś zakupię 😀

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Taki super dobry sprzedawca, a na PoGadane nikt nie zagląda jak zniknęła albo się ukryła prawie cała stara  ekipa.☹️

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Na allegro gadane zagląda 0,01% użytkowników allegro 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wszyscy mogą.😁

oznacz moderatorów

-GOSI-
#9 Pomysłodawca#

Temat Smarta to temat rzeka. U Pani jest problem z "dobijaniem" do kwoty 40zł i zwrotami z tytułu " dobijania", ponieważ sprzedaje Pani rzeczy o mniejszej wartości.

U mnie zaś problem pojawia się taki - sprzedaż przedmiotów powyżej 40zł - gdzie Kupujący zakupują po kilka sztuk do wyboru - rozmiaru, wzoru. Towar blokowany - niejednokrotnie są to pojedyncze sztuki - na okres prawie 30 dni, bo Kupujący nawet jak weźmie do wyboru, to nie raczy odesłać niezwłocznie to, co nie pasuje, tylko trzyma u siebie, do maksymalnego możliwego czasu.

Płacę jako Sprzedawca większe koszty (wartość zamówienia z najwyższych progów), gdzie finalnie może się okazac, że nic nie pozostanie ( co jest nawet regułą w ostatnich czasach). 

Cwaniactwo szerzy się nasamowicie na allegro. Kiedyś - bez darmowej wysyłki/darmowego zwrotu - Kupujący umiał dopasowac rozmiar, a teraz przy darmowej wysyłce i darmowych zwrotach okazuje się, ze nic nie umie...Przykre to...Stąd zwrotów będzie jeszcze więcej i więcej, dopóki serwis nie otworzy oczu na ten temat. Pracy Sprzedawcy nawet nie liczę, bo tego jest multum, przy wzroście wskażnika zwrotów o 200%, a nawet 300%.

Co najlepsze jest także to, że wypożyczają sobie niektórzy towar na prawie 30dni, ponoszą i zwracają..

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

U mnie zaś problem pojawia się taki - sprzedaż przedmiotów powyżej 40zł - gdzie Kupujący zakupują po kilka sztuk do wyboru - rozmiaru, wzoru.

Nie wiem czy to chodzi o ciuchy czy o coś innego. Ale jak o ciuchy to bardzo dobrze że jest zwrot. Te wszystkie pomiary na aukcjach nie są super dokładne więc nie ma innej możliwości jak zamawiania po kilka rozmiarów. Jak klient idzie do sklepu stacjonarnego to też nie bierze butów z półki i wychodzi. Także mierzy kilka rozmiarów w przymierzalniach albo siedząc i mierząc buty. Teraz jak się chce ładnie wyglądać to trzeba się męczyć z zamawianiem i odsyłaniem. Sam ostatnio zamawiałem kamizelkę na rower to zamówiłem cztery rozmiary aby idealnie przylegała 😎

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@kuba1550 ja Cię nie atakuję, co Ci do tego, co sprzedaję i za ile? Piszę z własnego doświadczenia i jak zaznaczyłem wcześniej, jest to moje doświadczenie z mojej branży, że się nie przyjmie.

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Sprzedajesz drobnicę więc się nie przyjmie w twojej branży. Niestety nie wszyscy handlują kartami graficznymi po 5000zł 😀

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie wszyscy w Polsce, Małopolsce.😁

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Niestety w niektórych działach od 1zł jest prowizja minimalna 0,5zl, czyli od 14szt było by 7zl prowizji. Obstawiam, że Allegro by tego nie oddało przy nagminnym wykorzystaniu.

oznacz moderatorów