anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne ocenienie sprzedającego po miesiącu

Kategorie
kupujący
kupujący 910
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
108
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Automatyczne ocenienie sprzedającego po miesiącu

jacek_pomo16
#8 Zapaleniec#

Często uzyskanie 5 komentarzy pozytywnych dla osób które sprzedają małą ilość rzeczy jest bardzo ciężka z czym wiąże się brak opcji smart, powodem jest brak czasu, lub po prostu się nie chce, za to jak kupujący jest nie zadowolony to jest pewne że wystawi komentarz zazwyczaj negatywny dlatego też proponuję zautomatyzowanie systemu oceniania aby sprzedający był oceniany automatycznie przez kupującego gdy sam nie wystawi komentarza po miesiącu lub innym odstępie czasu  pozytywnie , co wpłynie pozytywnie dla sprzedających jak i kupujących. 

61 Komentarze
mdrogeria
#21 Demiurg#

ta.... tylko na jakiej podstawie automat w imieniu klienta ma oceniać POZYTYWNIE  sprzedawcę .

Opcja NEUTRALNA / nie licząca się do statystyk / może byłaby rozwiązaniem ... tylko czego rozwiązaniem.🤔

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

@jacek_pomo16 dziękuję za Twój pomysł, ale tak jak wspomniał @mdrogeria, czy w takim przypadku automatyczna ocena miałaby być domyślnie pozytywna? Jeśli tak, to dlaczego? 

jacek_pomo16
#8 Zapaleniec#

@HOLA925 Jako sprzedający zauważyłem że mało osób wystawia oceny, mimo wiadomości od allegro sam nie wystawiam często oceny pozytywnej sprzedającemu bo po co ? nie chce mi się tego robić zazwyczaj,  ocene wystawiam tylko wtedy gdy coś mi nie pasuje, chciał bym aby to uległo zmianie bo w ten sposób często ciężko uzyskać rzetelną opinie o sprzedawcy, dlatego też proponuję aby dodać coś takiego jak automatyczny komentarz po upływie określonego czasu i ewentualnie powiadamiać kupujących że jeśli nie wystawią komentarza automatycznie zostanie wystawiony pozytywny komentarz a nie tak jak to jest teraz że kupujący są powiadamiani o możliwości wystawienia komentarza a i tak tego nie robią.

_Likos_
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  moim zdaniem kupujący nie chce mieć dodatkowych obowiązków zwiazanych z transakcją. W tym momencie prócz samego zakupu jeszcze jest proszony o opinie: transakcji, produktu dodatkowo czasem jakaś ankieta, codziennie powiadomienia o nowościach, promocjach itp.

Kiedy kupujący kupowali przez allegro sporadycznie mieli na to wiecej czasu i ochoty. Jeśli w tym momencie ktos kupuje dużo to po prostu nie chce wykonywać dodatkowych czynnnosci jak oceny.

Klient kupując kilkanascie małych  produktów jest proszony o : komentarz do transakcji oraz o KILKANASCIE ocen produktu. ( a to tylko jeden z Jego zakupów)

Nic wiec dziwnego że klient który jest zadowolony z transakcji po prostu nie wystawia ocen. Bo jest ich zbyt dużo. A klient kupił i otrzymał towar i dokladnie o to Mu chodzilo.

Moim zdaniem wyjscia są dwa:

1) likwidacja komentarzy do transakcji i ocena sprzedających na podstawie dostepnych allegro danych - szybkośc wysyłkiu, ilość dyskusji, czas odpowiedzi na pytania i wszystkich pozostałych z panelu jakośc sprzedaży

lub

2) POkazywanie odsetek negatywów w stosunku do ilości transakcji. Mogło by to wygląac jako komunikat od allegro przy każdym negatywie : w ciagu osatniego roku sprzedawca otrzymał X negatywnych ocen na XXX zawartch transakcji). Oczywiście opisowe komentarze negatywne mogłyby być widoczne tak aby inni kupujacy wiedzieli gdzie był problemy. Kluczowym jednak byłaby ilość negatywnych ocen w relacji z ilością zamówien

Ja osobiści innego wyjscia nie widze a i oceny także coraz rzadziej wystawiam

jacek_pomo16
#8 Zapaleniec#

Można by też takie komentarze oznaczyć że zostały wystawione automatycznie. Jeśli ten pomysł jest nie do przyjęcia to myślałem też nad wynagradzaniem kupujących za komentarz  w formie punktów / zniżek w danym sklepie tylko z tym wiąże się kwestia finansowa ale myślę że gdyby dodać taką opcje do formularza przy wystawianiu oferty dużo sprzedających by ją wybrało.

jacek_pomo16
#8 Zapaleniec#

@_Likos_  masz racje nikomu się nie chce wystawiać komentarzy bo trwa to zbyt długo

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  _Likos_ @jacek_pomo16 Najlepszym wyjściem z sytuacji / tak po mojemu / byłoby zaniechanie przez allegro liczenia do statystyk ocen od klientów . W ostatnim roku ilość wystawianych ocen spadła o POŁOWĘ i to NA DODATEK tą WIĘKSZĄ POŁOWĘ  😁przy podobnej ilości zamówień  .

Oceny niech se tam będą ,ale nie brane pod uwagę w statystykach jakości , w końcu nie są do końca miarodajne .

jacek_pomo16
#8 Zapaleniec#

@mdrogeriaRacja to jest najlepsze wyjście pytanie co na to allegro.

cookie000
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria 

A statystyki jakości są miarodajne ? ;]

@_Likos_ 

Punkt drugi kiedyś sam podpowiadałem, ale teraz już za niczym nie optuję w zgłaszanych pomysłach. Nie decyduje tutaj sensowność rozwiązania, ale interes z jego wprowadzenia. Dla allegro, oczywiście.

mdrogeria
#21 Demiurg#

cookie000 na statystyki masz wpływ natomiast na ilość wystawionych ocen w stosunku do zamówień niestety żadnego .

oznacz moderatorów