anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada wielokrotnych zakupów pomyłkowych.

Kategorie
Kupujący
Kupujący 264
Inne
Inne 71
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
11
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
88
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
54
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
238
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
164

Blokada wielokrotnych zakupów pomyłkowych.

nikl
#12 Orędownik#

Należy zablokować możliwość ponownego zakupu tego samego przedmiotu w odstępie kilku minut. Przykro mi, ale to jedyne wyjście. Allegro nie potrafi zrobić zrozumiałego interfejsu, i nie potrafi skutecznie informować kupującego, że już kupił dany przedmiot przed chwilą. Ponowny zakup tylko za zgodą Sprzedawcy, po opłaceniu pierwotnego zakupu, albo po rozwiązaniu trudnego testu upewniającego się trzykrotnie, że użytkownik wie co robi.

14 Komentarze
glenmoranghie
#13 Ambasador#

@nikl  "Wg mnie powinno sie edukować klientów.I to nie jest tylko problem płatności.Obsługa SMARTa również sprawia problemy klientom."

W przypadku obsługi smarta problem nie leży w edukacji kupujących, tylko w tym że to jest zrobione po prostu kretyńsko, a allegro nie chce z tym nic zrobić. Łączenie zakupów w smarcie z licytacji z tymi z kup teraz wymaga od kupującego debilnych akrobacji. Nic dziwnego że niektórzy kupujący nie potrafią tego zrobić.

nikl
#12 Orędownik#

Też jestem przekonany, że Allegro celowo robi bałagan i celowo nie informuje Kupujących, że już dany przedmiot kupili. Stąd codziennie niby pomyłki. Nie wiem po co taki sabotaż. Rozwiązania problemu są ekstremalnie proste do wdrożenia, więc jeśli nie chcą tego zastosować, to znaczy że Allegro ma w tym jakiś pokrętny interes, aby to nie działało jak należy. Innego wyjaśnienia nie ma.

Może ktoś z użytkowników napisałby taki skrypt, który każdego Kupującego po zakupie wrzuci na godzinkę na czarną listę, żeby nie dał rady zrobić kolejnych zakupów tego samego przedmiotu. Ma to swoje wady, ale ja mam tak serdecznie dość tego całego bałaganu, że biorę na klatę skutki uboczne. Takie szczepienie przed wirusem powielania niechcianych zakupów.

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

@nikl Po tym jak Kupujący zakupi przedmiot, dostaje powiadomienie na skrzynkę mailową, a zamówienie wraz z aktualnym statusem jest widoczne w zakładce Kupione. intensywnie pracujemy nad zmianami w funkcjonowaniu tej zakładki, ponieważ chcemy, aby to miejsce było bardziej intuicyjne i uporządkowane. Chcemy w ten sposób ułatwić użytkownikom zarządzanie zakupami oraz stworzyć miejsce, gdzie Kupujący będzie mógł łatwo znaleźć wszystkie niezbędne informacje o swoich transakcjach, np. o statusie płatności, wybranej metodzie dostawy, statusie przesyłki czy anulowanych zakupach.

Pengano
#11 Animator#

Pracujecie intensywnie nie nad tym co jest potrzebne. Nawet to wyjaśnienie świadczy o całkowitym nie zrozumieniu problemu. Kupujący w ferworze walki o dokonanie płatności za zakup, nie zagląda do maili, ani zakładek, tylko nawala seryjnie kolejne Kup Teraz. Nie jest skutecznie informowany o konsekwencjach. To jest niezgodne z prawami konsumenckimi. To w tym miejscu jest błąd programistów Allegro.

Jeśli zdarzy się kolejna próba ponownego kupienia już kupionego przed chwilą przedmiotu, to potrzebny jest totalny alarm, wielki czerwony napis "Już kupiłeś ten przedmiot, wystarczy zapłacić". Ja bym dał całkowitą blokadę kolejnego zakupu, przed opłaceniem poprzedniego, jeśli jest to ten sam przedmiot. W najgorszym przypadku należy umożliwić kolejne KupTeraz dopiero po odpowiedzi na kilka pytań potwierdzających zrozumienie konsekwencji tego co robi Kupujący. Musi mieć pełne przekonanie i świadomość, że zawiera kolejną umowę kupna sprzedaży na ten sam przedmiot i będzie zobowiązany kupić taką ilość jaką wyklikał.

Proszę zatem zmienić status z Odrzucony na Rozpatrywany, bo kompletnie nie zrozumieliście w czym jest problem. Czy mam to jeszcze dokładniej wyjaśnić?

oznacz moderatorów