anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

CZY ISTNIEJE KATEGORIA SPRZEDAŻY/SPRZEDAWCÓW LESS WASTE?

Kategorie
Kupujący
Kupujący 413
Inne
Inne 80
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
151
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
76
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
99
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
58
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
285
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
179

CZY ISTNIEJE KATEGORIA SPRZEDAŻY/SPRZEDAWCÓW LESS WASTE?

Robię często zakupy na allegro, otrzymuję paczkę i mam problem. Oprócz tego, że dostaję produkt zamówiony otrzymuję tonę folii, opakowań, wypełniaczy. Rozpakowany produkt czasem zajmuje mniej miejsca niż śmieci, które z nim do mnie docierają. A ja ograniczam liczbę śmieci które generuję. Nie chcę plastiku w przesyłkach. Nie chcę zaśmiecać dalej planety. Od tego momentu chciałabym, by wyraźnie, np. zielonym listkiem przy sprzedającym, widniało oznaczenie, że paczka którą odbieram, nie będzie zawierała takich "prezentów". Może wypchać mi karton gazetami, owinąć w stary papier, wrzucić inne małe kartony do wnętrza paczki. Bezpieczeństwo przesyłki jest ważne, ale aspekt tego co wraz z przesyłką otrzymuje również jest dla mnie jednym z priorytetów. Polecam wątek: #nobeautyinplastic

P.S. Dziękuję za narzędzie wyszukania wielu produktów u jednego sprzedawcy. Cieszę się, że Wam to zaproponowałam.

45 Komentarze
_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Zaakceptowany

@Client:59004550 Bardzo dziękuję za ten pomysł i wszystkie głosy w dyskusji na ten temat. Aktualnie taka kategoria ani filtr nie istnieje, ale ekologia i zrównoważnony rozwój jest dla nas niezwykle istotny, dlatego planujemy wprowadzenie takiego oznaczenia. 

Naszym celem jest, aby wszystkie przedmioty wysyłane przez Oficjalny Sklep Allegro były pakowane z wykorzystaniem ekologicznych kartonów, papierowych wypełniaczy i taśm. Chcemy, aby w całym Allegro do końca 2022 roku co najmniej 2,5 miliona przesyłek miesięcznie było wysyłane w opakowaniach, które można łatwo poddać recyklingowi. Dlatego jako serwis będziemy prowadzić działania edukacyjne, aby zwiększyć świadomość ekologiczną naszych Sprzedających.

Agent051
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ Zdecydowanie proekologicznym rozwiązaniem będzie ograniczenie darmowego zwrotu. Natomiast nie widzę różnicy kto wywali do śmieci starą folie, sprzedawca czy kupujący. 

aragil
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ kiedy będzie ograniczenie darmowego zwrotu?

maxr01
#16 Inspirator#

Client:59004550 - nawet nie czytam tego wątku do końca - nie mam czasu, zbyt dużo odpowiedzi. Sytuacja jest bardzo prosta.

Duże sklepy internetowe, sprzedające również na Allegro, wysyłają towar szybko - naklejka idzie na opakowanie towaru - czajnik, blender, robot, mikrofala, telewizor, smartfon za 2tys. wrzucony do 5 razy większego pudełka bez zabezpieczeń  itp. i to idzie do klienta. Potem po jego stronie leży sprawdzenie towaru i składanie reklamacji. Mniejsze i solidniejsze firmy zabezpieczają towar jak mogą. 

Folie, opakowania, tektury - to standard wypełnień. 

Oczywiście można kupować folię bąbelkową w niesamowitych ilościach i inne profesjonalne wypełniacze - jak ma się to do ekologii?

Ja jestem wdzięczny sprzedającemu za to, że starannie zapakuje przesyłkę. 

Można sobie kupić maszynkę do przeróbki tektury na wypełniacze - raptem tylko 6 tys. pln.

Jak sobie wyobrażasz sobie sprzedawcę, który wysyła kilka-kilkanaście tys. przesyłek miesięcznie i drze gazety mnąc je w kulki na wypełnienia?

Totalny absurd:

"A ja ograniczam liczbę śmieci które generuję. Nie chcę plastiku w przesyłkach. Nie chcę zaśmiecać dalej planety. "

Mylisz się kompletnie. To nie kupujący generują śmieci, lecz producenci. To oni zaśmiecają planetę. Powiedz mi, jakie znaczenie dla planety ma to, że te wypełniacze oddasz do utylizacji Ty , a nie sprzedawca?

Podpowiem Ci - żadne. To nie Ty ani sprzedający nie zaśmieca tej planety. To są producenci, ich opakowania, niskiej jakości towary, które po awarii nadają się jedynie do wyrzucenia. To producenci elektrośmieci, opakowań nie przyjmowanych w punktach sprzedaży do dalszego użytkowania itp. 

Państwo zwala całkowitą winę na konsumentów, jako "generujących" śmieci, natomiast sytuacja jest wręcz odwrotna - to producenci są odpowiedzialni za produkcję śmieci i zaśmiecanie planety. 

Nie wiem ile Ty masz lat, ale kiedyś wszystkie szklane "opakowania" można było sprzedać. Towary spożywcze były pakowane w papier, gdyż były dobrej jakości i nie wypływała z nich woda. Czy zmiana na plastiki to wina sprzedawców czy producentów i polityki rządu?

Sorry, ale nie mam czasu na dalsze wynurzenia, idę spać.

 

 

adamv2
#7 Wielbiciel#

Proponuję wprowadzić dodatkowy filtr dla produktów w wybranych kategoriach w stylu "Materiały EKO" z opcjami np. "Biodegradowalne", "Przetworzone/odzyskane", "Naturalne" itp.

Filtr, niezależnie od zgłaszanych tu wcześniej pomysłów eko-opakowań, ma dotyczyć produktów i materiałów, z jakich oferowany przedmiot jest wykonany.

Przykładowo, szukamy przedmiotów o nazwie "kosz". W tej chwili przy nieograniczonym wyszukiwaniu wyświetla się cała masa plastikowych produktów i jeżeli poszukujemy kosza wykonanego z naturalnych materiałów, musimy przeglądać oferty z kilkudziesięciu stron.

Ta mała zmiana, wprowadzona zarówno dla sprzedających jak i kupujących nie tylko ułatwi wybór osobom, którym nie jest obojętne, czy przykłądają się do dbania o środowisko, ale dając możliwość takiego oznaczania i filtrowania produktów także zachęci obie strony do zrewidowania i stosowania nowego podejścia.

Taka mała cegiełka od Allegro a eko świadomość wzrośnie.

Zaznaczam kategorię Sprzedający, ale dodatkowy filtr dotyczy również sprzedających, żeby miało to sens.

oznacz moderatorów