anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusje z kupującymi - propozycja modyfikacji

Kategorie
Kupujący
Kupujący 239
Inne
Inne 47
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
241
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
42
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
30
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
34
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
81
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
91

Dyskusje z kupującymi - propozycja modyfikacji

LEDTECHNIKA_PL
#7 Wielbiciel#

Czy w planach rozwoju są jakieś modyfikacje modułu "dyskusje"? Obecnie klienci mogą zakładać dyskusje z błahych powodów jak również kompletnie nie na temat. Przykładowo: Klient twierdzi że nie dostał FV chociaż otrzymał i wówczas zakłada dyskusje o nazwie "mam problem ze zwrotem zamówienia". My jako sprzedający musimy szybko odpowiedzieć co nie zawsze jest możliwe. Więc pytanie z początku wiadomości brzmi, czy są planowane jakieś usprawnienia w tym zakresie? Może coś na zasadzie żeby sprzedawcy mogli do allegro zgłosić przyciskiem niewłaściwe oznaczenie dyskusji. Obecnie klienci nagminnie wykorzystują dyskusje do załatwiania rożnych spraw kompletnie niezwiązanych z wybranym tematem, czasem wręcz kuriozum sięga zenitu.

4 Komentarze
Client:44459415
#8 Zapaleniec#

W ostatnim miesiącu to mam wrażenie, że stało się modne zakładanie dyskusji sprzedającemu bez jakiejkolwiek przyczyny.

Kupujący mają jakieś gratyfikacje z tego powodu?

Przykład z dzisiaj, trzy założone dyskusje wszystkie "mam problem z odesłaniem/ rezygnacją", a tam pierwsza dyskusja założona minutę po odstąpieniu od umowy "Dzień dobry. Odstępuję od umowy".

Druga dyskusja założona 2 godziny po odstąpieniu od umowy "Dzień dobry, dzisiaj nadam zwrot w paczkomacie"

Trzecia dyskusja założona 6 godzin od odstąpienia "Dzień doby. dzisiaj odesłałem przedmiot i nie mam jeszcze pieniędzy na koncie".

O dyskusjach w stylu "towar niezgodny z opisem", bo otrzymałam towar, który nie pasuje, a taki ładny / jest za mały / za duży / itp, to już mi się nie chce pisać.

Ale zauważyłam jeszcze jeden trend. Klienci zakładają dyskusje często w ciągu ok godziny od odebrania przesyłki zwrotnej, oczywiście status "mam problem z odstąpieniem od umowy/rezygnacją.

Dzień dobry otrzymała Pani już przesyłkę ze zwrotem i: dlaczego nie mam jeszcze środków na konice, albo proszę o zwrot pieniędzy, albo kiedy otrzymam zwrot.

Ostatnio mam więcej dyskusji niż "pytań do sprzedającego".

Może warto dodać w zakładce moje zakupy/ szczegóły zamówienia/ między częścią, gdzie klient może ocenić zakup, a częścią gdzie może założyć dyskusję dodatkowy panel Masz pytanie do sprzedającego zadaj go tu (link)

i dodatkowo w części

Problem z zakupem Otwórz dyskusję ze sprzedawcą

dodatkowy opis w stylu "Przed założeniem dyskusji najpierw skontaktuj się ze sprzedającym poprzez Zadaj pytanie sprzedającemu (tu link), większość sprzedających szybko reaguje na zgłoszenia kupujących, a jeżeli  nie uda się rozwiązać problemu otwórz dyskusję ze sprzedawcą. Jeżeli masz pytanie do sprzedającego skorzystaj opcji "Zadaj pytanie sprzedającemu", z opcji "Otwórz dyskusję ze sprzedającym skorzystaj, jeżeli występuje realny problem z zakupem.

uEdka
#21 Demiurg#

@LEDTECHNIKA_PL z tego co widzę, to Allegro raczej lansuje dyskusję jako najszybszy kontakt ze sprzedającym. Radzę przygotować się na jeszcze więcej takich bezzasadnych dyskusji. 😏

LEDTECHNIKA_PL
#7 Wielbiciel#

@Client:44459415

Skąd my to znamy, dokładnie mamy takie same sytuacje, kupujący paczkę dopiero umieścił w paczkomacie i zakłada od razu dyskusje żeby mu kasę zwrócić.

Od allegro w wiadomości mailowej otrzymałem informację, że moje zgłoszenie zostało przekazane jako sugestia zmian w serwisie. Zobaczymy może w przyszłości coś zostanie pchnięte do przodu w tym temacie, bo jest coraz gorzej. Niedługo sprzedawcy nie będą robili nic innego jak odpowiadali na dyskusje.

domkar04
#12 Orędownik#

jak tyś zrobił że tu nie ma oznaczenia kategorii pomysłu

oznacz moderatorów