anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

EKO -PAKOWANIE

Kategorie
Kupujący
Kupujący 303
Inne
Inne 77
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
38
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
71
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
95
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
57
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
268
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
174

EKO -PAKOWANIE

mdrogeria
#21 Demiurg#

Proponuję , aby w narzędziu ,, usługi dodatkowe ,, wprowadzić  opcje  ,,EKO-PAKOWANIE ,,

 

23 Komentarze
_Likos_
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria  tylko że folie i tak już są wyprodukowane. A na nowy karton trzeba ściąć drzewa.

A z tym powtórnym przerobem....  duży odsetek klientów po prostu wrzuci do pieca i tyle bedzie przerobu

Sam miałem kilka pytan o kartony po produktach które miały służyc jako opał. Ja póki co praktycznie wszystko staram sie wykorzystać powtórnie ( o ile sie oczywiscie nadaje ). 

Własnie dlatego mam tak duże wątpliwości co do tego eko pakowania. Bo to może byc wiecej szkody dla środowiska niż pożytku a robic tylko za chwyt marketingowy.

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ zgadzam się Tobą , sam w nawet do 70% wykorzystuję wtórnie kartony i to od sprzedawcy ma być uzależnione czego użyje do eko=pakowania . Z braku czasu sporo zamawiam przez internet i czasem mnie trafia jak w paczce mam przysłowiową cegłę owiniętą w kilogram bąbelków . Pytam PO CO ? , są produkty wrażliwe na wilgoć i w tym przypadku szczególnie w okresie jesienno - zimowym bez strechu się nie obejdzie , ale to sprzedający zdecyduje czy może zapakować Eko czy nie .

pulkownik66
#19 Nestor#

Ja, jako wypełniacza biodegradowalnego do rzeczy wrażliwych na wilgoć używam czerstwego pieczywa, a tak normalnie to obierki z ziemniaków. To w 100% jest bio🤣. W porze jesiennej zbieram liście i potem używam jako wypełniacz. I to jest bio, a nie tam jakieś papiry czy szmaty.

uEdka
#21 Demiurg#

@pulkownik66 rozumiem, że to czerstwe pieczywo jest ekologiczne, takie prawdziwe na zakwasie upieczone, bo każde inne z ekologią nie ma nic wspólnego. 😂

LvLUPtest
#8 Zapaleniec#

myślę, ze raczej chodzi o np. karton 100% z recyklingu, wypełniacz w kartonie 100% do przetworzenia itp. 🙂

nikl
#12 Orędownik#

Są dwie grupy ekologów, więc powinny być dwa oznaczenia takiego pakowania:

1. Prawdziwie ekologiczne pakowanie, czyli wyłącznie brzydkie stare kartony i wypełnienie starymi śmieciami.

2. Pseudo ekologiczne rozwiązania, czyli rozwiązania modne, eleganckie, jak jadalne kartony z kukurydzy i wypełnienie z pachnących płatków śniadaniowych.

Pierwsze rozwiązanie jest ekologiczne w 100%, drugie w 10%, albo też wcale nieekologiczne. To często tylko mydlenie oczu i marketing pseudo ekologiczny. Jeśli zamiast śmieci użyjemy świeżej produkcji, to nie jest prawdziwa ekologia.

To taka sama marna ekologia jak samochody elektryczne. W polskich warunkach kopcą one bardziej niż benzynowe, tylko nie z rury, a z komina w Bełchatowie. Nie wspominając o odpadach akumulatorowych i kosztach ekologicznych ich wytworzenia i wyrzucenia starego auta.

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Zrealizowany

Dziękujemy za tę propozycję @mdrogeria 🌍 Już wcześniej zapowiadaliśmy, że mamy w planach takie opakowania i wczoraj, w Światowy Dzień Ziemi zaprezentowaliśmy Wam aż 9 różnych propozycji, które polecają się do wysyłek! Nasze kartony zostały stworzone w 100% z materiałów z recyklingu - zobaczcie sami na.allegro.pl/ECOopakowania.

 

miae
#2 Obserwator#

W ofertach powinien pojawić się parametr, w którym sprzedawca deklaruje użycie ekologicznego opakowania.
Obecnie, gdy dostanę zakupy zapakowane rażąco nieekologicznie, nigdy nie kupuję ponownie u takiego sprzedawcy. Jednak dobrze byłoby wiedzieć wcześniej, jak produkt zostanie przesłany.
Zdaję sobie sprawę, że jest to trudne, bowiem trudno jednoznacznie określić co jest ekologiczne a co nie. Obecnie też nie wszystko da się tak zapakować.
Inspiracją tego pomysłu były zakupy (kilka butelek kleju wikol), w których sprzedawca każdą nakrętkę butelki owinął, uwaga 2 metrami foliowej taśmy samoprzylepnej i dodatkowo każdą butelkę z osobna owinął folią stretch o długości około 3,5 metra. Serio. Gdybym to wiedział wcześniej nigdy bym takiego sprzedawcy nie wybrał. (Butelki z klejem są fabrycznie zamknięte i w ogóle nie ma potrzeby ich oklejania taśmą czy folią).

uEdka
#21 Demiurg#

@miae juz wszyscy wiemy, ze Allegro sprzedaje ekologiczne opakowania.

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jak nasz (nie) rząd, do 2040 roku mamy czas.😂

oznacz moderatorów