anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
×

Grupa doradcza dla Allegro

Kategorie
Kupujący
Kupujący 151
Inne
Inne 49
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
266
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
12
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
9
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
22
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
35
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
36

Grupa doradcza dla Allegro

TOPe-commerce
#12 Orędownik#

Skoro Allegro chce być przyjemne w użytkowaniu dla sprzedawców i kupujących, proponuję otworzyć np. cotygodniowy cykl spotkań Allegro z grupą sprzedawców i lub bez kupujących (ponieważ większość sprzedawców mówi również w imieniu kupujących). 

 

Zaprowadźmy w końcu porządek i dojdźmy do wspólnego konsensusu.

 

Na takich spotkaniach wszyscy będą mogli osobiście poruszyć tematy i pomysły na rozwój portalu gdyż jesteśmy największym społeczeństwem e-commerce w Polsce !!!

 

O ile obroty allegro rosną to poprzez niektóre działania wiele traci gdyż duża grupa dobrych sprzedawców odchodzi a w ich miejsce wchodzi sprzedaż "śmietnikowa" (określenie branżowe) np. setki tysięcy ofert z kosmosu przypisanych do niewłaściwych kategorii czy też z opisami tłumaczonymi przez 500 języków. Tak mam na to rozwiązanie. Kody EAN, koszty podwyżek, takie tematy trzeba rozwiązać bo konkurencja siedzi już za plecami a wy się nie obracacie.

 

Osobiście mogę się zadeklarować jako osoba prowadząca wielu klientów przez świat allegro że z miłą chęcią wezmę udział w tego typu rozmowach i podzielę się swoimi obserwacjami, sugestiami i pomysłami aby choć trochę zejść z tej nadchodzącej ścieżki wojennej Allegro z sprzedawcami.

15 Komentarze
fonex_pl
#10 Popularyzator#

Pomysł bardzo dobry. Może i mi udałoby się zarezerwować trochę czasu na merytoryczne dyskusje 😉

TOPe-commerce
#12 Orędownik#

@kostas11 spokojnie sam reprezentuję kilkunastu z top5 😉 nie ma problemu aby się dołączyli osobiście 

Vryko
#18 Luminarz#

I o czym chcesz z nimi rozmawiac? O "rozwoju platformy"? Co to niby oznacza..? Bo jak widzę, dla Allegro rozwój wiąże się z ciągłymi podwyżkami i wycinaniem mniejszych podmiotów. Tutaj to jedynie system opłat, prowizji, prowizji od prowizji i reszty rozwija się świetnie. Od lat. Przecież nie będziesz z nimi gadać o prowadzeniu ich biznesu - to mają opanowane, jak widać. O obniżkach zapewne też nie, bo po pierwsze sprzedawca z top 5 nadrobi obrotem, a po drugie i tak All ma to w zadzie. O pomysłach, usprawniających Allegro? Nie da się. Oni od zawsze wiedzą lepiej, co mają "poparte licznymi badaniami". Rynku, reakcji klientów etc. A jak sobie chcesz pogadać tak całkiem niezobowiązująco, polecam FB. Bo tutaj to serio - sens jakby średni. 

Chyba, że jesteś z tych optymistów, którzy jeszcze uważają, że mają/mogą mieć tu na cokolwiek wpływ. To pogratulować optymizmu. 

Reasumując - Jest mi bardzo wszystko jedno. 

 

PS, po edycie - I tak niedługo Chińczycy dojadą wszystkich, w tym tych największych. 

ZibiK30
#12 Orędownik#

Za mało was "narzekających" tu żeby coś wskórać, wysłuchają przy większej ilości i owszem, ale rynek się ciągle rozwija a na wasze miejsce wchodzi 10 nowych. Kasa taka sama (trochę czasu minie zanim zaczną narzekać), więc do póki jest wzrost akcji, bo hmm.. ekonomicznie mało kto próbuje coś zmieniać jak jest dobrze 😉 Życzę wam powodzenia oczywiście, jednak uważam że sami bez pomocy Allegro jesteście sporo w stanie zmienić uporczywością. Są fajne pomysły, ale brak zaangażowania innych. Więc traktowane z góry jeśli Al nie ma z tego dodatkowego zarobku a tylko więcej pracy. Ale zbierzcie ekipę, ludzi (firmy), które będą gotowe działać w różnych kontrowersyjnych sprawach (np podróbki) razem. Wystarczy zgłaszać do UOKiK, prokuratury takie i podobne sprawy grupowo a Al nie chcąc kar i strat samo zacznie lepiej w tych dziedzinach działać 😉

TOPe-commerce
#12 Orędownik#

Moi drodzy chciałem poinformować że wiele firm zgłosiło się do mnie prywatnie w tej kwestii z ogromną nadzieją że allegro będzie chciało podjąć próbę współpracy z sprzedawcami. Grupa ta cały czas rośnie więc czekamy na odpowiedź allegro czy będą chcieli przystąpić do takiej pomocy/współpracy