anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość sprzedaży, dyskusje.

Kategorie
kupujący
kupujący 656
inne
inne 140
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
40
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
68
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
188
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
649
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Jakość sprzedaży, dyskusje.

bumper3
#9 Pomysłodawca#

Brak dyskusji (0) = 5pkt,

założona dyskusja przez kupującego ale z terminową odpowiedzią = 50 pkt ?

tylko ja nie widzę tu sensu? Skoro brak dyskusji to 0 zastrzeżeń to chyba powinno być lepiej lub tak samo ocenione (wg. mnie 50pkt niezależnie od ilości zamówień)

13 Komentarze
nikl
#13 Ambasador#

Nie zrozumiał Pan aluzji do kierowców. Odbieranie punktów jakości za małe obroty bez dyskusji, to tak jakby ukarać mandatem kogoś prewencyjnie. Tak, jesteś doświadczonym kierowcom, jeździsz 21 lat za kółkiem, ale w ostatnim miesiącu przejechałeś tylko 50km. Zatem damy karę, odbierając 50 punktów z 60 możliwych, bo stosujemy domniemanie winy. Sądzimy, że gdybyś przejechał 500km popełnił byś wykroczenie. Dlatego zostaniesz ukarany prewencyjnie odebraniem punktów, choć nic złego nie zrobiłeś.

A przecież można by było liczyć statystyki nie z miesiąca, tylko z 1000 transakcji. Proste, sprawiedliwe, dla każdego równe zasady. Dlaczego kombinujecie jak koń pod górę, próbując uzasadnić kompletne absurdy?

Zupełnie nie odniósł się Pan do problemu dyskryminacji małych firm aż w trzech kategoriach oceny jakości pracy Sprzedawcy. Mały sprzedawca jest karany za małe obroty, za małą ilość sprzedanych przedmiotów, oraz pośrednio także za ilość sprzedanych przedmiotów po raz drugi w kategorii Dyskusje. Co więcej, mały Sprzedawca jest bardziej narażony na przypadkowe kary związanie z nieuzasadnionym otwarciem Dyskusji, podczas gdy u wielkich sprzedawców to statystycznie małe ryzyko.

Moim zdaniem Allegro dąży do wyrzucenia małych Sprzedawców za burtę i nie chce żeby mogli rozwijać się na Allegro. Inne serwisy nie stosują tak niesprawiedliwych zasad.

bumper3
#9 Pomysłodawca#

@msniezek 

"A tu już wydaje się całkiem logiczne, że kierowca, który przejechał bez mandatu tylko 10 kilometrów, powinien otrzymać mniej punktów niż kierowca, któremu udało się zachować czyste konto po przejechaniu 1000 kilometrów. Nie dlatego, że jest gorszy, tylko dlatego, że brak mandatu po 10 kilometrach niczego nam o nim nie mówi (nie wiemy, czy rzeczywiście jest dobry, czy po prostu miał szczęście)."

 

Szkoda, że ja "prowadzę to auto" już od 14 lat bez przerwy a według  waszego systemu "zdałem prawo jazy" 30 dni temu.

msniezek
Administrator
Administrator

@bumper3 rozumiem, że to może się nie podobać - natomiast ma też swoje dobre strony: nie bierzemy pod uwagę żadnych Twoich mandatów starszych niż 30-dniowe.

oznacz moderatorów