anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty wysyłki a oceny

Kategorie
Kupujący
Kupujący 265
Inne
Inne 71
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
14
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
87
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
54
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
239
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
165

Koszty wysyłki a oceny

blacka75
#8 Zapaleniec#

Kiedy wyłączycie opcję ocen za koszty wysyłki? Nie wszystko da się wysłać chociażby pocztą... każdy ze sprzedawców sprzedaję produkty o różnej wartości... gdybym sprzedawał produkty po 500, 700 czy 1000 zł o niewielkich gabarytach to moglbym sobie pozwolić na darmową wysyłkę, ale przy sprzedaży produktów za 15, 20 czy 30 zl to jest niemożliwe... nie rozumiem polityki Allegro przerzucającej cały ciężar kosztów na sprzedających ....majlepiej żeby wszyscy sprzedawali tylko cegły, bo zespół allegro ma chyba problem z odmienna specyfikacją produktów i wszystko wrzuca do jednego wora... takie same zasady dla tych co sprzedają kanapy i dla tych co sprzadają rośliny... 

3 Komentarze
kolekcjoner608
#16 Inspirator#

Bo allegro dobrze wie że najwięcej jest sprzedawanych przedmiotów w cenach do kilkudziesięciu złotych i tu szuka swoich zysków na dopłatach do wysyłek.

ko_alka
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Weryfikowany

@blacka75 Cześć! Dziękuję za ten pomysł. Pracujemy nad udoskonaleniem systemu oceniania na Allegro. Twoja sugestia zostanie wzięta pod uwagę. Jeśli dowiem się czegoś więcej, wrócę tu z informacją.

majstruj_pl
#8 Zapaleniec#

@ko_alka nie ma znaczenia czy sprzedany przedmiot jest za 10 czy za 1000zł. To Wy (przewoźnicy z Wami) ustalają koszt przesyłki. Ogromna większość te ceny zastosowało w cennikach dostawy narzuconych przez WAS (pomijam koszty opakowania, pakowania i ewentualnego dostarczenia paczki do kuriera) a mimo wszystko, klient może - a często z tego korzysta - obniża "gwiazdki" za koszt dostawy, to jakieś piramidalne nieporozumienie. Ja rozumiem sytuację, gdzie sprzedający ustala sobie stawkę za przesyłkę według swojego widzimisię (kurier 50zł za paczkę 1kg) - ma do tego prawo, i nie mam żadnych zastrzeżeń do uwag klientów, ale w przypadku narzuconych cen (dostawa Allegro) powinno być identycznie jak w przypadku dostawy smart - klient domyślnie ma ustawiony poziom 5 gwiazdek za dostawę i nie może jej obniżyć. 

oznacz moderatorów