anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Likwidacja CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH - nieskutecznego, bezprawnego i szkodliwego reliktu komunizmu.

Kategorie
Kupujący
Kupujący 265
Inne
Inne 71
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
14
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
87
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
54
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
239
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
165

Likwidacja CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH - nieskutecznego, bezprawnego i szkodliwego reliktu komunizmu.

Client:79179573
#16 Inspirator#

1. Dlaczego nieskutecznego? Bo żeby ominąć to "ograniczenie" wystarczy założyć sobie nowe konto albo zrobić zakupy bez rejestracji. Całkowicie legalnie i zgodnie z regulaminem Allegro.

 

2. Dlaczego bezprawnego? No cóż, Allegro samo dostrzega niezgodność tego rozwiązania z art. 135 Kodeksu wykroczeń. To prawda, że istnieją przypadki, w których można odmówić sprzedaży (alkoholu i papierosów nieletnim, leków wydawanych na receptę nieposiadającym recepty, alkoholu nietrzeźwym, broni palnej nieposiadającym pozwolenia, etc.), ale żaden z tych przypadków nie ma i nie może mieć miejsca na Allegro. I w żadnym przypadku nie można uznać czyichś wpisów na FB i AG za uzasadnioną przyczynę umieszczenia kogokolwiek na CL, jak to się często teraz dzieje.

 

3. Dlaczego szkodliwego? Bo oprócz zmniejszania wolumenu sprzedaży (i prowizji 😉) utrwala u sprzedawców złą praktykę dopisywania do CL w zemście za wytknięcie nieprawidłowości zamiast poprawienia obsługi i doprowadzenia swoich ofert do zgodności z prawem i regulaminem Allegro.

 

Oczywiście można sobie wyobrazić działania, które doprowadziłyby CL do jako takiej zgodności z prawem i zdrowym rozsądkiem. Można by sprawdzać, czy dany klient kiedykolwiek kupił coś od danego sprzedawcy i nie dopuszczać do wpisywania na CL przypadkowych osób. Można by co roku "czyścić" czarne listy na tej samej zasadzie, na której karty komentarzy u niesolidnych sprzedawców co roku są "czyszczone" z negatywów.

 

Tylko że likwidacja czarnej listy kupujących jest rozwiązaniem wielekroć prostszym i lepszym. Zróbcie to, Allegro. Najwyższy czas.

94 Komentarze
serwis-texas
#12 Orędownik#

Jestem na nie!!!

www_vocase_pl
#8 Zapaleniec#

Zabierzmy sprzedającym w ogóle prawa do czegokolwiek i będzie pięknie.

starocerkiewny
#10 Popularyzator#

@www_vocase_pl dorośnij, klient jest chroniony, a sprzedawca gdy sobie nie radzi z przestrzeganiem kodeksu wykroczeń niech zmieni zawód. No chyba, że chciałbyś żyć w czasach cenzury i manipulować opiniami... no to cóż, zmień prawo.

aragil
#15 Entuzjasta#
 

 

starocerkiewny  

😄😄😄 Matko,widzę jak ty dorosłeś🙄, licytujesz dla zabawy i psujesz sprzedawcom oferty, twoje miejsce jest na Czarnej Liście, na zawsze.

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/wo%C5%9Bp-kupuj%C4%85cy/dlaczego-allegro-%C5%BC%C4%85da-weryfikacj...

www_vocase_pl
#8 Zapaleniec#

@starocerkiewny 

Strasznie cie emocje ponoszą, próbowałeś coś z tym robić? Rozmawiamy o czarnej liście - jeżeli jest ci to niepotrzebne i niezasadne to nie używaj. Allegro może mieć lub ma najlepszych prawników w kraju, gdyby to było niezgodne z prawem po prostu by to wyłączyli.

Knowhere
#21 Demiurg#

@starocerkiewny "No chyba, że chciałbyś żyć w czasach cenzury i manipulować opiniami" - jesteś tu niecały tydzień, więc nie mogłeś wiedzieć, że właśnie opisałeś jeden z mechanizmów stosowanych na tym forum (sam się domyśl przez kogo)😏
Zgadzam się z przedmówcą, czyli @www_vocase_pl, w kwestii ponoszenia przez emocje. Trafiłeś na jednego cwaniaka i teraz będziesz wrzucał wszystkich sprzedających do jednego wora i walczył z nimi tak zaciekle, jak niektóre wojujące feministki z facetami?🤔

GaabyGSM
#9 Pomysłodawca#

Jak najbardziej potrzebne narzędzie. Ludzie uważają że sa bezkarni i wolno im wszystko.

Knowhere
#21 Demiurg#

Jestem za... ale pod warunkiem, że kupujący którzy nie wywiązali się z obowiązku zapłaty za kupiony przedmiot, wskutek czego allegro zwróciło sprzedającemu prowizję, będą mieli doliczane do saldo allegro koszty promowania/wyróżnienia takiej oferty (jeśli były) oraz będą mieli blokowaną możliwość wystawienia komentarza do takiej transakcji - jakaś kara dla komediantów musi być, skoro nie ma już ostrzeżeń systemowych😏

mdrogeria
#21 Demiurg#

starocerkiewny na czarnej liście nikt nie znalazł się bez powodu . Po mojemu jest to zwrocenie uwagi kupującemu , że transakcja z tym sprzedawcą nie przypadła do gustu kupującemu . Jesli mimo tego dalej chcesz tu kupić skontaktuj się rozwiążemy problem .

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Client:79179573  "utrwala u sprzedawców złą praktykę dopisywania do CL w zemście za wytknięcie nieprawidłowości"

Może i tacy są którzy dają na CL za wytknięcie nieprawidłowości, ale nie rozumiem dlaczego chcesz dyskryminować tych sprzedawców, którzy nie mieli w danej transakcji żadnej nieprawidłowości, a zostali ukarani przez klienta niesprawiedliwą oceną która wynikała z błędnego postrzegania, nieznajomości tematu lub zemsty? 😏 I nie mam na myśli sytuacji, gdzie sprzedawca chce tuszować swoje błędy. Chodzi o sytuację gdzie obiektywnie klient nie ma racji.

oznacz moderatorów