anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Likwidacja CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH - nieskutecznego, bezprawnego i szkodliwego reliktu komunizmu.

Kategorie
Kupujący
Kupujący 261
Inne
Inne 71
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
12
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
87
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
54
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
234
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
163

Likwidacja CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH - nieskutecznego, bezprawnego i szkodliwego reliktu komunizmu.

Client:79179573
#16 Inspirator#

1. Dlaczego nieskutecznego? Bo żeby ominąć to "ograniczenie" wystarczy założyć sobie nowe konto albo zrobić zakupy bez rejestracji. Całkowicie legalnie i zgodnie z regulaminem Allegro.

 

2. Dlaczego bezprawnego? No cóż, Allegro samo dostrzega niezgodność tego rozwiązania z art. 135 Kodeksu wykroczeń. To prawda, że istnieją przypadki, w których można odmówić sprzedaży (alkoholu i papierosów nieletnim, leków wydawanych na receptę nieposiadającym recepty, alkoholu nietrzeźwym, broni palnej nieposiadającym pozwolenia, etc.), ale żaden z tych przypadków nie ma i nie może mieć miejsca na Allegro. I w żadnym przypadku nie można uznać czyichś wpisów na FB i AG za uzasadnioną przyczynę umieszczenia kogokolwiek na CL, jak to się często teraz dzieje.

 

3. Dlaczego szkodliwego? Bo oprócz zmniejszania wolumenu sprzedaży (i prowizji 😉) utrwala u sprzedawców złą praktykę dopisywania do CL w zemście za wytknięcie nieprawidłowości zamiast poprawienia obsługi i doprowadzenia swoich ofert do zgodności z prawem i regulaminem Allegro.

 

Oczywiście można sobie wyobrazić działania, które doprowadziłyby CL do jako takiej zgodności z prawem i zdrowym rozsądkiem. Można by sprawdzać, czy dany klient kiedykolwiek kupił coś od danego sprzedawcy i nie dopuszczać do wpisywania na CL przypadkowych osób. Można by co roku "czyścić" czarne listy na tej samej zasadzie, na której karty komentarzy u niesolidnych sprzedawców co roku są "czyszczone" z negatywów.

 

Tylko że likwidacja czarnej listy kupujących jest rozwiązaniem wielekroć prostszym i lepszym. Zróbcie to, Allegro. Najwyższy czas.

94 Komentarze
szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@ewik48_2007 

Za takie coś nikt normalny do czarnego lasu Cię raczej nie wyśle.

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Weryfikowany

@Client:79179573 bardzo dziękuję za ten pomysł i wszystkie głosy w tej gorącej dyskusji. Zweryfikuję, czy w najbliższym czasie planujemy jakiekolwiek zmiany lub całkowitą likwidację czarnej listy i wrócę do Was z odpowiedzią, gdy tylko otrzymam powierdzone informacje. 

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

No to ( cytując klasyka)

"Będzie, będzie zabawa, będzie się działo..." 😎

Client:49020435
#8 Zapaleniec#

Jestem za likwidacją czarnej listy dla sprzedających, albo dodanie czarnej listy również dla kupujących. Skończy się wtedy bezczelność niektórych (zaznaczam: niektórych) sprzedających.

piimaa
#12 Orędownik#

Szczerze mówiąc, to ... co to jest czarna lista kupujących?

Przyznam że pierwszy raz słyszę...

Za co trafia się na taką listę, hehhe??

Szczerze pytam...

 

Ja rozumiem czarna lista sprzedających to by się przydała od wczoraj, np. w każdym koncie allegro dla każdego powinna być czarna lista nicków w zakładkach i opcjach i wtedy gdy dodam tam sama kogoś to ten ktoś z automatu nie będzie wyświetlał się w wynikach wyszukiwania produktów. Takie coś to byłby dla mnie bajer, wielu sprzedawców elektroniki to kanalie i niestety trzeba wzrokowo (klikając fotki, patrząc na nicki) ich pamiętać i omijać a to ciężkie jest. Wpisałoby się na listę na koncie zestaw cwaniaczków i od tej pory system po zalogowaniu omijałby takowych gdy szukam produktów...

 

no ale... kupujący na czarnej liście?

A za co?

Za kupowanie i nie płacenie?

 

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@piimaa 

no ale... kupujący na czarnej liście?

A za co?

Za kupowanie i nie płacenie?

Między innymi.

aragil
#15 Entuzjasta#

@piimaa Zacznij sprzedawać 😄,zobaczysz do czego są zdolni  niektóre "kupujący".

piimaa
#12 Orędownik#

Nigdy w życiu nikomu niczego przez internet nie sprzedam, znajomi wiecznie wydymani byli, uczciwie coś wysłali a w zwrotach dostawali fajans. Wysłał ktoś dobrego laptopa to bebechy podmieniali i odsyłali pod pretekstem że nie działa, że nie to zamawiali i tak dalej. Ja tylko raz w życiu coś wysłałam przez żullixa i koniec, nigdy więcej. Wysłałam sprawny dysk a dostałam identyczny ale z masą bad sectorów i o innych numerach seryjnych.

Ten przepis że ma się ileś dni na zwrot bez podania przyczyny też jest poje...

ktoś kupuje, coś się nie podoba i zwraca a sprzedawca w plecy. Nie, nie, handelek przez neta nie w Polsce, nigdy.

 

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@piimaa 

I dalej nie kumasz po co jest CL?

Client:49020435
#8 Zapaleniec#

Widzę ataki sprzedających na kupujących, więc opiszę przypadek który znalazłem dzisiaj. Videorejeststor viofo, jeden za ok 1150zl drugi za ok. 150 zł. Ta sama ocena, ta sama liczba opinii, te same opinie. Tak atakujecie kupujących, a może porządki należałoby zacząć od siebie. Przecież to oszustwo! Allegro to toleruje? 

oznacz moderatorów