anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lista zakupów

Kategorie
kupujący
kupujący 594
inne
inne 121
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
36
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
72
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
161
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
81
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
561
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
318

Lista zakupów

Kewals_K
#8 Zapaleniec#

Witam. 

Jestem aktywnym kupującym na Allegro i wielokrotnie zdarzyło mi się przeszukiwać oferty w poszukiwaniu jednego sprzedawcy, który oferowałby wszystkie lub przynajmniej część z potrzebnych mi rzeczy. Robię sobie listę zakupów, np. "chemia domowa" i wpisując w wyszukiwarkę nazwy produktów typu mydło do rąk 5L, płyn do prania dla dzieci, dezodorant, wkład do mopa itd. szukam po ofertach, co zajmuje dużo czasu. Pewnie też często nie wybieram najkorzystniej, bo nie mam pojęcia, że ktoś może mieć to wszystko albo większość w atrakcyjnej cenie. Przeszukiwanie ręczne każdego sklepu w poszukiwaniu rzeczy z listy jest na dłuższą metę irytujące i po jakimś czasie człowiek macha ręką na opłacalność i kupuje gdzie taniej, ale wszystko osobno. Potem do odbioru jest 17 paczek z drobiazgami... 

Wydaje mi się że fajną opcją mogłaby być funkcja wyszukiwania, która znając moją listę zakupów, znajdowałaby sprzedawców, którzy posiadają rzeczy z mojej listy. Taki "algorytm" mógłby układać oferty w postaci "ten sprzedawca ma wszystkie produkty, których szukasz, a ten ma 4, a jeszcze inny 3" i obok podane ceny takich pakietów wraz z opcją wyboru kosztów i rodzaju wysyłki.

 Co myślicie? 

4 Komentarze
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

@Kewals_K Cześć 🙂 Dziękuję za wiadomość. Na Allegro funkcjonuje już możliwość wyszukiwania wielu przedmiotów u jednego Sprzedającego. Wystarczy, że klikniesz w przycisk [szukaj wielu], który znajduje się w polu wyszukiwarki:

ko_alka_0-1651140419315.png

Następnie wpisz każdy szukany przedmiot w osobne pole tekstowe. 

ko_alka_1-1651140490829.png

Wynikiem takiego wyszukiwania będzie jeden lub więcej zestawów, pogrupowanych według różnych sprzedających, którzy mają w swojej ofercie wszystkie przedmioty, których szukasz:

ko_alka_2-1651140571715.png

Myślę, że taka możliwość znacznie ułatwi zakupy z dłuższej listy 🙂 

Kewals_K
#8 Zapaleniec#

Dziękuję @ko_alka za informację, to cenna wskazówka, ale wydaje mi się, że dotyczy wersji Allegro na komputer. Niestety w aplikacji na smartfonie (Android) nie znalazłem tej opcji, przynajmniej w dwóch warstwach w głąb widocznych w aplikacji opcji.

Jeśli taka opcja jest dostępna w aplikacji na androida, to poprosiłbym o wskazówki, jak do niej dotrzeć.

To, co opisujesz, to funkcjonalność, którą miałem na myśli i cieszę się, że jest już opracowana. Jeśli nie ma jej w aplikacji to chciałbym ją tam zobaczyć, bo będzie dużym ułatwieniem. Z Allegro na komputerze korzystam sporadycznie. Moim komputerem stał się na codzień smartfon. 

Pozdrawiam serdecznie! 

 

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kewals_K W aplikacji taka możliwość również się pojawi, ale jeszcze nie jestem w stanie podać Ci konkretnej daty, prace już trwają. Jeśli będziesz potrzebował skorzystać z opcji "Szukaj wielu" na swoim telefonie, to możesz skorzystać z wersji przeglądarkowej Allegro. 🙂 

Kewals_K
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za podpowiedź.

To rozwiązanie również nie pomaga do końca, bo przeglądarka właściwie od razu przełącza mnie automatycznie na aplikację. Musiałbym zmieniać ustawienia przeglądarki i dłubać do skutku, a nie mam na to czasu. Trochę się to kółko zamyka. Niby tracę czas na wyszukiwaniu produktów ręcznie, ale z drugiej strony szkoda mi go na dłubanie w opcjach. Nie chcę też odinstalowywać aplikacji.

Cieszę się, że prace trwają. Jakoś się pewnie przemęczę do momentu wprowadzenia tej opcji do aplikacji.

Pozdrawiam serdecznie! 

oznacz moderatorów