anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadawanie "Allegro Punkty" w Żabkach, zamiast Urzędów Pocztowych

Kategorie
Kupujący
Kupujący 246
Inne
Inne 60
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
58
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
53
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
68
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
49
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
200
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
154

Nadawanie "Allegro Punkty" w Żabkach, zamiast Urzędów Pocztowych

nikl
#12 Orędownik#

Urzędy Pocztowe w covidzie to porażka. Zamiast pracować na zmiany do północy, tworzą gigantyczne kolejki. Tłumy ludzi zarażają się. A tymczasem punkty takie jak Żabka mogłyby przyjmować paczki pocztowe, bo są czynne długo, jest ich dużo, nie ma kolejek i można nadać przy okazji, kupując chleb.

8 Komentarze
mdrogeria
#21 Demiurg#

Nadanie w UP kilkunastu czy więcej paczek trwa u mnie kilkanaście sekund , z czym masz problem .................demonizujesz .

kostas11
#21 Demiurg#

@nikl ale ten pomysł to do poczty polskiej nie allegro 🙂 podpisz umowę nadawaj przez EN i bez kolejki zostawiając paczki na poczcie mi też zajmuje to kilkanaście sekund 🙂

nikl
#12 Orędownik#

U mnie nie przyjmują bez kolejki, a same kolejki są mocno agresywne. Jak 50 osób stroi 2-3 godziny, to nawet na chwilę nie chcą nikogo wpuścić poza kolejnością. W małych miejscowościach to może działa, ale nie w dużych. Ja od Poczty dostałem pismo, że muszę do okienka podawać paczki w odpowiedniej kolejności, bo taki mają system. Jest cyrk na kółkach. Urzędniczka prosi o podanie paczki adresowanej np. do Jana. A ja: do jakiego Jana, bo mam trzech. "Nie mogę powiedzieć bo RODO". I tak dalej.

Poczta to każdego oleje. Pomysł musi wyjść ze strony Allegro. Tobie chyba nie przeszkadza, że ja będę mógł nadać w Żabce zamiast w tych okropnych Urzędach. A Ty sobie nadasz bez kolejki, jeśli tak możesz. Ja nienawidzę Urzędów Pocztowych, bo tracę tam pół życia. Obsługiwały 4 panie i były godzinne kolejki. Teraz obsługuje jedna, a reszta maluje paznokcie. Tłumaczyłem im 10 razy, że w covidzie muszą pracować na zmiany po 4 godziny każda, od 8:00 do 24:00. Ale nie pojmują tego i tworzą kolejki. Żabki są rozwiązaniem problemu.

nikl
#12 Orędownik#

Jeszcze jedno: W moim urzędzie są takie Panie, że nadanie jednej paczki z EN trwa średnio ponad minutę. Znacznie dłużej niż paczki wypisanej ręcznie. Może mają tak powolne komputery, albo tak beznadziejny system.

nikl
#12 Orędownik#

Proponuję aby przesyłki z nazwą Allegro można było nadać w całkowicie dowolny sposób. Włożyć do paczkomatu, oddać dowolnemu kurierowi, zanieść do Żabki, nadać na Poczcie. Po prostu jak komu wygodniej. Obecnie mamy plerdylion sposobów nadania i robi się wieża Babel. Konsultant Allegro: "Jak najbardziej można nadać wysyłkę w sklepie Żabka, bez konieczności stania w kolejce na Poczcie Polskiej.". Idę z paczkę do Żabki, super bez kolejki, pani skanuje i nie przyjmuje. Nikt nie wie dlaczego. Mówi że pocztowe przyjmuję, ale nie tą z Allegro. Znowu będzie godzina stania albo dwie w zarażalni Pocztowej. A potem zdziwienie, że jakiś lockdown mamy.

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

@nikl dziękuję za Twoją opinię, ale to gdzie dany przewoźnik przyjmuje nadawanie przesyłek nie zaleźy od Allegro, tylko od danej firmy kurierskiej. 

nikl
#12 Orędownik#

1. Podpiszcie umowę z Żabką. Podpiszcie umowę z DHL. To zależy od Allegro

2. Allegro Pocztex Kurier 48 nie jest w praktyce przesyłką kurierską i nie powinien tak być nazywany. Jeśli nadawca musi codziennie godzinę odstać i zarazić się covidem, to nie jest kurier. Powinno to być całkowicie skasowane z wysyłek.

_Likos_
#16 Inspirator#

ehh ja nie ma problemów z poczta. W wiekszej placówce są osobne rampy dla klientów z umowami a w małej po prostu mówie że ja nie do okienka. Panie mnie znają bo jestem tam codziennie wiec poprostu zostawiam paczki i wychodze  a pani sobie zczytuje w wolnej chwili moje paczki. Paczki mam zawsze nadane a jednoczesnie nie zaburzam pracy poczty i nikt krzywo nie patrzy bo na poczcie spedzam minute 🙂

oznacz moderatorów