anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena przewoźnika

Kategorie
Kupujący
Kupujący 245
Inne
Inne 61
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
46
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
53
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
70
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
50
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
210
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
155

Ocena przewoźnika

mdrogeria
#21 Demiurg#

 Jeden z dzisiejszych postów podsunął mi pewną myśl

W systemie ocen allegro powinno wprowadzić okienko podobne do ,, oceń produkt ,, z nazwą ,,oceń przewoźnika ,, .  Sprzedający odpowiada za załokształt doręczenia , ale taki ranking mógłby mieć zdecydowany wpływ na wybór formy dostawy i dalej idącą porpawę jakości usługi dostawy . 

17 Komentarze
m.zmuda
#1 Nowicjusz#

Ostatnio spotkałem się z bardzo sprawnym Sprzedawcą, którego chciałbym ocenić bdb ale z mega nieprofesjonalną, a wręcz groteskową dostawą moich przedmiotów.

Chciałbym mieć możliwość oceny Sprzedawcy i osobno Dostawcy - aby zweryfikować i oddzielić te dwie oceny od siebie, inaczej Sprzedawca będzie niżej oceniony nie ze swojej winy, bo problemy z dostawą nie zależą przecież od niego.

artur8225-a1
#11 Animator#

Dostawca będzie miał w 4 literach twoją ocenę Piszesz że sprzedawca wszystko zrobił dobrze to czemu chcesz mu dać niższą ocenę ? Twój post zaprzecza sam sobie 🙂 Ja to odbieram w ten sposób SPRZEDAWCA OK ALE DAM MU NIŻSZĄ OCENĘ ZA BŁĄD DOSTAWCY równie dobrze możesz powiedzieć SPRZEDAWCA OK ALE OBNIŻĘ MU OCENĘ BO ŻONA NIE POWIEDZIAŁA ŻE ODEBRAŁA PRZESYŁKĘ 

m.zmuda
#1 Nowicjusz#

Rozumiem więc że Allegro nie wybiera dostawców przez pryzmat tego jak świadczą swoje usługi, czy też ma to w 4 literach?

m.zmuda
#1 Nowicjusz#

O tym właśnie jest mój post - nie da się ocenić Sprzedawcy osobno od Dostawcy, bo jest tam sekcja Dostawa

artur8225-a1
#11 Animator#

Nie to sprzedawca wybiera dostawców , ja nadaję tylko przez inpost dla tego że sprzedaję mało i mogę nadać paczkę w paczkomacie bez dodatkowych opłat 

No nie da się , ale jak sprzedawca wywiązał się z umowy to czemu mam mu obniżać oceny za błędy innych ? to jest nie sprawiedliwe w stosunku do niego 

m.zmuda
#1 Nowicjusz#

Ale ja właśnie nie chce tego robić 🙂 Dlatego zgłosiłem swój pomysł

artur8225-a1
#11 Animator#

artur8225-a1_0-1604329595277.png

Napisałeś że będzie niżej oceniony to myślałem że chcesz go niżej ocenić za dostawce 🙂 

Spoko 

 

 

sebek8199
#8 Zapaleniec#

Świetny pomysł. Od kliku tygodni produkty wysyłane ode mnie przez paczkomat dochodzą zgniecione lub  sprasowane. Może jakby ludzi zaczęli oceniać przewoźników to i ich jakość by się polepszyła (w końcu). Jestem na tak, chodź pewnie i tak to nie przejdzie bo współpraca Allegro Smart vs. przewoźnik mogła by ucierpieć 😄 Allegro zawsze stawia nam warunki jako sprzedawcom a przewoźnikom nie... Hmmm

MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria  tak to byłby dobry pomysł ale tylko wtedy, jeżeliby ocena ta nie miałaby wpływu na jakość sprzedaży oraz nie byłaby jednym z wyznaczników bycia super sprzedawcą.

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak , mogłoby to wyglądać podobnie do oceny produktu . Podczas wyboru przewoźnika kupujący widziałby gwiazdki oraz przycisk do podglądu wypowiedzi klientów .

oznacz moderatorów