anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena transakcji

Kategorie
Kupujący
Kupujący 261
Inne
Inne 71
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
13
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
63
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
87
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
54
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
234
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
163

Ocena transakcji

Bardzo zależy mi na ekologii oraz przemyślanym pakownaiu towarów.

Dlatego z przyjemnością oceniłabym transakcje pod kątem opakowania zastosowanego przez Sprzedawcę. Dodatkowo lubię, gdy przesyłki są po prostu estetyczne.

 

Moim zdaniem niedopuszczalne jest, aby Sprzedawcy wrzucali do przesyłki jakieś kawałki plastiku, który nawet dobrze nie zabiezpiecza produktu w transporcie.

73 Komentarze
Must_Ela
#9 Pomysłodawca#

To ja jeszcze tylko dodam dla wszystkich maruderów, którzy piszą,  że za drogo i że się nie da, że właśnie otrzymałam cudownie zapakowana przesyłkę z MintiShop. Zero plastiku. Sam papier włącznie z taśmą. 

konto zamknięte
Nie dotyczy

Mi się zdarzyło (i to nie raz), że klient (czy klientka) w uwagach w formularzu pisali, aby z uwagi na troskę o ekologię, nie stosować żadnych plastikowych wypełnień. Problem w tym, że tego typu teksty trafiały się nawet w zakupach dotyczących żarówek czy innych delikatnych przedmiotów. I teraz co? Ktoś mi da 1 gwiazdkę za ekologię bo mu dałem folię bąbelkową? Albo da negatywa jak mu żarówki dojdą potłuczone? Pomysł nietrafiony. Nie przy obecnej złośliwości kupujących, którzy by tylko mieli kolejny pretekst do wojenek ze sprzedawcami.

BobyX82
#7 Wielbiciel#

Myślę że pomysł powinien być zatytułowanu "ocena opakowania".

Część sprzedawców bardzo niedbale pakuje produkty, szczególnie uciążliwy jest nadmiar taśmy i klejenie papieru do folii co uniemożliwia prawidłową segregację odpadów.

Allegro mogłoby wyznaczyć tu standardy przynajmnie dla Super Sprzedawców, ale pewnie wystarczy dać kupującym możliwość oceny opakowania -- sama możliwość oceny wpłynie znacząco na podejście sprzedawców.

Ocena opakowania mogła by zastąpić ocenę kosztów wysyłki -- ma ona niewiele sensu kiedy w praktycznie każdym przypadku cena przesyłki jest znana z góry.

 

aragil
#15 Entuzjasta#

BobyX82 " uciążliwy jest nadmiar taśmy".

Rozumiem ze Jak karton rozpadnie się podczas transportu a produkt zostanie uszkodzony jako osoba "ekologiczna" nie będziesz zgłaszała żadnych roszczeń do "ekologicznie" pakującego sprzedawcy?

 

BobyX82
#7 Wielbiciel#

@aragil jedno z drugim nie ma nic wspólnego: można zrobić to estetycznie (i ekologicznie) i prawidłowo zabezpieczyć towar.
Nie raz dostawałem opakowanie złożone ze strzępów tektury sklejone kilometrem taśmy, co ani nie zabezpiecza towaru ani nie wygląda estetycznie.
Proponuję zamówić coś z A.. dla odmiany -- ich opakowanie to dla mnie punkt odniesienia. Na polskim rynku też są nieliczne wyjątki, np sklep 8a.pl -- ich paczki otwiera się z przyjemnością.

Co do uszkodzeń w transporcie, firmy kurierskie mają swoje wytyczne co do opakowania i biorą odpowiedzialność za uszkodzenia przez nich spowodowane, więc nie ma powodu żeby konekwencjami niedbalstwa dostawcy czy przewoźnika obciążać klienta.

Must_Ela
#9 Pomysłodawca#

Otrzymałam ostatnio kilka paczek od różnych sprzedawców,  w których nie było folii, a taśma była papierowa! Da się?  Da. Dodam,  że zamawiałam produkty w butelkach i słoikach 😉 

aragil
#15 Entuzjasta#

BobyX82 "Co do uszkodzeń w transporcie, firmy kurierskie mają swoje wytyczne co do opakowania i biorą odpowiedzialność za uszkodzenia przez nich spowodowane".

Widzę ze twój poziom wiedzy o transporcie kurierskim jest taki samy jak o opakowaniach, czyli zerowy.

 

uEdka
#21 Demiurg#

@Must_Ela , @BobyX82 temat powraca jak bumerang, Allegro niby popiera, ale nie zmienia nic. Wiecie dlaczego. Dlatego, że Allegro obciąża sprzedających dopłatami do smarta, żeby nie podnosić jego ceny dla kupujących, a jak kupujący płaci za przesyłkę, to Allegro pobiera od tego prowizję od sprzedającego, chociaż sprzedający na tym nie zarabia. Narzucenie nam jeszcze ekologicznego pakowania mogłoby być problematyczne w tej sytuacji. Wprowadzenie kupującym dopłat do takich opakowań pokazałoby skalę zapotrzebowania na taką opcję.

Must_Ela
#9 Pomysłodawca#

@uEdka i dlatego bardziej doceniam sprzedających,  którzy dbają o eko opakowanie z własnej woli. 

domkar04
#12 Orędownik#

Kurczę, dodajcie możliwość ocenienia zapakowania paczki! Jeżeli sprzedający źle zabezpieczył paczkę lub wrzucił do niej śmieci, mam prawo to ocenić. W obecnym systemie oceniania tak się nie da. Za co ja mam uciąć gwiazdki, za obsługę (mimo nawet braku próby kontaktu ze sprzedawcą) czy za zgodność z opisem (jak wszystko się z opisem zgadza)?! A może mam wystawić komplet 5 gwiazdek, mimo że mam zastrzeżenia do transakcji, ale nie mam jak tego odpowiednio wyrazić?

 

Dzięki takim ocenom sprzedający pakujący paczki odpowiednio i/lub ekologicznie mogliby zostać pochwaleni i docenieni, a sprzedawców pakujących każdy przedmiot niczym lustro oraz wrzucających zalegające im śmieci do paczki niczym do kubła na makulaturę paręnaście obniżonych gwiazdek by czegoś może nauczyło.

 

Obecnie prawie wcale nie oceniam sprzedawców, bo nie mam jak tej oceny wystawić - zgodnie z Regulaminem ocena transakcji powinna być zgodna z prawdą, której nie da rzeczowo w komentarzu zawrzeć! Ocen neutralnych też nie ma! Później sprzedający się dziwią, że 3/4 klientów nie wystawia ocen do transakcji!!!!!!!

 

Wiem, że mogę na upartego obniżyć ocenę za obsługę, ale dla mnie obsługa i jakość zapakowania paczki to jednak nie do końca to samo. Są też sytuacje, kiedy sprzedawca źle zapakuje paczkę i towar się zniszczy, ale bez problemu zwróci nam za niego wpłatę bądź wyśle nową sztukę. Nie widzę tu podstaw, by oceniać negatywnie jakość obsługi, która zasługuje wręcz na pochwalenie. Mam jednak prawo obniżyć ocenę za zapakowanie paczki i wyrazić swoje zastrzeżenie co do transakcji.

oznacz moderatorów