anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ocena za zapakowanie paczki

Kategorie
Kupujący
Kupujący 259
Inne
Inne 57
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
197
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
56
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
46
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
43
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
123
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
115

ocena za zapakowanie paczki

domkar04
#12 Orędownik#

Kurczę, dodajcie możliwość ocenienia zapakowania paczki! Jeżeli sprzedający źle zabezpieczył paczkę lub wrzucił do niej śmieci, mam prawo to ocenić. W obecnym systemie oceniania tak się nie da. Za co ja mam uciąć gwiazdki, za obsługę (mimo nawet braku próby kontaktu ze sprzedawcą) czy za zgodność z opisem (jak wszystko się z opisem zgadza)?! A może mam wystawić komplet 5 gwiazdek, mimo że mam zastrzeżenia do transakcji, ale nie mam jak tego odpowiednio wyrazić?

 

Dzięki takim ocenom sprzedający pakujący paczki odpowiednio i/lub ekologicznie mogliby zostać pochwaleni i docenieni, a sprzedawców pakujących każdy przedmiot niczym lustro oraz wrzucających zalegające im śmieci do paczki niczym do kubła na makulaturę paręnaście obniżonych gwiazdek by czegoś może nauczyło.

 

Obecnie prawie wcale nie oceniam sprzedawców, bo nie mam jak tej oceny wystawić - zgodnie z Regulaminem ocena transakcji powinna być zgodna z prawdą, której nie da rzeczowo w komentarzu zawrzeć! Ocen neutralnych też nie ma! Później sprzedający się dziwią, że 3/4 klientów nie wystawia ocen do transakcji!!!!!!!

 

Wiem, że mogę na upartego obniżyć ocenę za obsługę, ale dla mnie obsługa i jakość zapakowania paczki to jednak nie do końca to samo. Są też sytuacje, kiedy sprzedawca źle zapakuje paczkę i towar się zniszczy, ale bez problemu zwróci nam za niego wpłatę bądź wyśle nową sztukę. Nie widzę tu podstaw, by oceniać negatywnie jakość obsługi, która zasługuje wręcz na pochwalenie. Mam jednak prawo obniżyć ocenę za zapakowanie paczki i wyrazić swoje zastrzeżenie co do transakcji.

8 Komentarze
mikeza
#17 Koryfeusz#

@domkar04 pytanie co traktować jako śmieci ? ja staram się wszystko wykorzystać do pakowania. Stare opakowania, gazety, foldery reklamowe. to co do mnie przychodzi w towarze, nie wyrzucam, tylko odsyłam klientom w paczkach, czyli folia strecz, styropian, pocięta tektura. Ktoś może potraktować to jako śmieci, chociaż ja uważam, że to ekologiczne, bo nie kupuję wypełniaczy, tylko wykorzystuję to co otrzymuję od dostawców.

aragil
#14 Krzewiciel#

Nie masz w życiu innych zmartwień i zagadnień niż ocena za zapakowanie paczki?

Client:80340374
#13 Ambasador#

Bardzo mnie ciekawi jakie "śmieci" otrzymują kupujący którzy wyskakują tutaj z takimi pomysłami

Ja np kupowałem raz duży halogen samochodowy i jako wypełnienie miałem puste plastikowe butelki które ładnie amortyzowały, część dotarła do mnie cała i zdrowa.Butelki wyrzucilem do żółtego worka.Czy to był problem ? Nie.

Dostałem "śmieć" który był bardziej ekologiczny niż np nowe kilka metrów folii bąbelkowej czy jakaś tektura falista czy inne ładne, nowe, czyste i pachnące wypełnienie.

Nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma.

Jakby ktoś dostał coś zapakowane w starą kołdre czy zużyte pieluchy to i tak odpowiednio oceni nie zważając na to czy oceniamy sposób zapakowania.

 

_Likos_
#16 Inspirator#

@domkar04  widzisz tylko np: karton jako wypełniacz dle jednego klienta bedzie eko a dla drugiego bedzie papierowym ścinkiem - czyli smieciem. Jak to pogodzić???

Mysle że już wtym momecie klient niezadowolony ze sposobu pakowania moze to ująć w komentarzu opisowym. Nie ma potrzeby dodatkowego systemu gwiazdkowego.

Kilkukrtonie zdarzyło mi sie że klient napisał że towar dobrze zabezpieczony. To budujące dla sprzedawcy , lecz pewnie sa także klienci którzy uważają że zabezpieczanie płynów torebkami foliowymi i taśma to produkcja śmieci.

maxr01
#14 Krzewiciel#

@domkar04 - co masz na myśli pisząc, że jako wypełniacz otrzymałeś śmieci?

Sporo kupuję - paczki są wypełnione i zabezpieczane różnymi rzeczami - tektura, folia stretch z opakowań, inne opakowania foliowe, wypełniacze tekturowe, pudelka do wysyłki "z odzysku".

Sam też tak pakuję paczki przy wysyłkach. Wypełniacze to: folia z odzysku, tektury z odzysku, otrzymane w zamówieniach różne wypełniacze. Opakowania - głównie z odzysku, czasem kupuję nowe, gdy jest dużo zamówień, a nie mam opakowań.

Teraz warto zastanowić się nad tematem: czym jest ekologia?

- Czy ekologiczne jest wyrzucanie wszystkiego, co otrzymam do śmieci i zakup nowych materiałów do zapakowania przesyłki? - Przecież wiąże się to z generowaniem odpadów przez sprzedającego, dodatkowym zużyciem nowych materiałów do zapakowania przesyłki (między innymi wiąże się to także z podwyżką ceny sprzedawanego towaru)

- Czy też bardziej ekologiczne jest ponowne wykorzystanie materiałów do kolejnego celu, jakim jest zabezpieczenie wysyłki? - Wiąże się z tym zmniejszenie ilości odpadów, brak wzrostu ceny sprzedawanego przedmiotu, ograniczenie zużycia zasobów naturalnych, dbanie o środowisko.

W takich przypadkach materiały są poddawane recyklingowi - a to jest przecież bardzo ważne - powtórne wykorzystanie tych samych materiałów, które powoduje zmniejszenie zagrożenia dla środowiska.

Kupuję towary od dużych firm/sklepów internetowych - tam jest najgorsza sytuacja. Oczywiście towar zapakowany ekologicznie - pudełko ze smartfonem za 1500 zł jest wrzucone do opakowania 3x większego i turla się po całym pudełku. Dla mnie jest to sytuacja nie do zaakceptowania. Mogli wrzucić chociaż "kawałek" szmaty, żeby to było unieruchomione. Następny przykład z tych dużych sklepów - naklejka z listem przewozowym naklejona bezpośrednio na opakowanie towaru - i wysyłka idzie. Opakowanie ekologiczne - po prostu go brak, idzie tak, jak zapakował producent. A jak otrzymasz uszkodzony towar, to się bujaj...

uEdka
#21 Demiurg#

@domkar04 wrzucałam już ten artykuł na Gadane, ale myślę że jeszcze raz nie zaszkodzi. 🙂

 

Lepiej, żeby plastik, który jest w obiegu, był wielokrotnie używany. W hierarchii priorytetów postępowania z odpadami wprowadzonej przez jedną z dyrektyw Parlamentu Europejskiego najpierw mamy ograniczenie zużycia, ale zaraz potem ponowne użycie, a dopiero na końcu recykling (ang. Reduce, Reuse, Recycle).”

 

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177330,27006562,ekoopakowanie-to-takie-ktorego-nie-ma.html

krejzole
#11 Animator#

Ja używam ponownie swoich pudełek które odsyłają mi klienci. Dobierają towar do smarta następnie zostawiają sobie jedną rzecz a resztę zwracają. Takim to sposobem mam pudełko z powrotem.

Pengano
#10 Popularyzator#

Kupujący mają skrajnie różne oczekiwania, co do pakowania.

1. Prawdziwi ekolodzy hardcorowi uwielbiają śmieci i stare kartony jako wypełniacze, bo to prawdziwa stuprocentowa ekologia. Nie trzeba było niczego wyprodukować, a każda produkcja, nawet ekologiczna zaśmieca środowisko. Do tej grupy zaliczymy też zwolenników taniości, dla których obojętne jest topnienie lodowców, a jednocześnie nie mają specjalnych oczekiwań jakościowych ani zmysłu estetycznego.

2. Ekolodzy z wyższych sfer uwielbiają kosztowne eleganckie rozwiązania ekologiczne w postaci modnych form z kukurydzy i płatków owsianych, które uważają za bardziej ekologiczne od kartonów i styropianu, choć faktycznie nie ma pewności jak bardzo środowisko ucierpiało na wyprodukowaniu tych wypasionych i kosztownych rzeczy.

3. Kupujący nieekologiczni, którzy cieszą się niską ceną opakowania i wysyłki, choćby miało to zabić niedźwiedzia polarnego, a jednocześnie nie bardzo tolerują śmieci. Wolą eleganckie styropiany i nowe kartony. To typowi esteci, ale nie czuli na podnoszenie poziomów mórz i żywot koralowców.

Tak więc aby oceniać pakowanie, Kupujący musiałby najpierw określić swoje preferencje, lub określić do której z trzech grup należy.

oznacz moderatorów