anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja - proszę o uwolnienie kategorii!

Kategorie
kupujący
kupujący 651
inne
inne 138
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
35
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
67
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
186
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
77
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
645
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
370

Produktyzacja - proszę o uwolnienie kategorii!

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Piszę o książkach, ale innych kategorii też to pewnie dotyczy.

Zmuszanie sprzedawcy do akceptowania kategorii, w której produkt został stworzony, to totalny bezsens. Kategoria może być błędna - albo gorzej, błędna i kosztowna, jeśli twórca produktu wrzucił go w "pozostałe".

Uwolniliście rok wydania książek, za co cześć wam i chwała😊 Pora na kolejny krok. Uwierzcie sprzedawcom - żaden nie wystawi 32-gigowego pendrive'a w kategorii "Zdrowa żywność".

Nie wystawi... chyba, że go zmusicie. Mnie system próbował zmusić do wystawienia albumu o zwierzętach morskich w kategorii "Naukowe - Geografia", mimo że są przynajmniej DWIE pasujące kategorie, a ta nie pasuje ani trochę.

Niektóre produkty pasują do kilku kategorii - na przykład książka obyczajowa o wielkiej miłości. Bardziej obyczajowa, czy bardziej romans? To sprzedawca powinien zdecydować.

Inne pasują do kategorii w zależności od wydania: kryminał powinien trafić do kryminałów, ale jeśli wydano go w serii "Arcydzieła literatury XX wieku", to "Literatura piękna zagraniczna" będzie pasować bardziej. Znów warto pozostawić decyzję sprzedającemu.

Istnieje sposób obejścia tego absurdu, niestety czaso- i pracochłonny. Gdybym PO powiązaniu oferty z produktem mogła zmienić kategorię bez likwidacji tego powiązania, byłoby naprawdę fajnie.

3 Komentarze
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@Kasiulki2 To jest ciekawa propozycja, za którą bardzo Ci dziękuję, ale spójrzmy na ten temat i podane przez Ciebie przykłady z innej strony. Gdybyśmy rzeczywiście zdecydowali się na dowoloność w przypadku wyboru kategorii to co się wydarzy w sytuacji gdy 10 Sprzedających oferujących książkę obyczajową o wielkiej miłości wybierze kat. literatura piękna, 15 innych zdecyduje, że lepsza będzie tutaj literatura obyczajowa, a 5 pozostałych wybierze książkę historyczną? Powstanie nieład i zamieszanie, w którym jedna pozycja będzie dostępna w 3 różnych podkategoriach. 

 

Jeśli chodzi o rozwiązanie problemu błędnych kategorii, to najlepszym i znacznie łatwiejszym sposobem jest po prostu zgłoszenie błędu w produktcie. Od niedawna dostępna jest specjalna zakładka, w której możecie śledzić status swoich zgłoszeń na bieżąco. 

 

vonNogay
#15 Entuzjasta#

@_HolaOla_ "w którym jedna pozycja będzie dostępna w 3 różnych podkategoriach"

No i prawidłowo, kupujący szukający książki w kategorii z historycznymi (któremu nie przyjdzie do głowy, aby szukać w obyczajowych) znajdzie poszukiwaną pozycję i dokona zakupu.

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ A co w tym dziwnego że jedna pozycja może być 2 lub 3 kategoriach? Bardzo dobrze - bo kupujacy na pewno będą jej szukać w różnych miejscach ( w zależności jak kojarzą).

I tu się pojawia pomysł poruszany od wieków...wystaw w 2 kategoriach....

oznacz moderatorów