anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja sens i możliwości

Kategorie
Kupujący
Kupujący 222
Inne
Inne 39
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
230
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
38
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
23
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
29
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
75
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
83

Produktyzacja sens i możliwości

_Likos_
#15 Entuzjasta#

Tak sobie myśle o produktyzacji i kodach EAN i wyszło mi tak:

Przy takiej ilości aukcji jakie są dziennie wystawiane oraz przy takiej ilości sprzedawców TO SIE NIE MOŻE UDAC. Bo zawsze albo ktos zrobi bład albo komus sie nie bedzie chcialo i wpisze cokolwiek.

Wczoraj sprawdzałem sobie jeden z moich produktów zupełnie przypadkiem i znalazłem tam odnośniki do przynajmnie 4 różnych produktów.Zatem bezsensowne jest sugerowanie klientowi "dany produkt w najniższej cenie" jeśłi tak naprawde to jest inny produkt. TO WPROWADZANIE KLIENTÓW W BŁAD PRZEZ SERWIS.

Według mnie JEDYNĄ MOŻLIWOŚCIĄ poprawnej produktyzacji jest : pobranie kodów oraz parametrów produktów przez allegro bezpośrednio od producentów i nie pozwalanie wszystkim na grzebanie w nich. Wówczas wpisując EAN sprzedawca otrzymuje gotowy  i prawidłowy opis produktu dodaje tylk cene i wysyłke i zrobione wówczas sprzedawca nie wystawiałby opakowania 50g z EANem opakowania 250g ponieważ nie mógłby zmienic gramatury w aukcji

Przy produktach do których allegro nie stworzy bazy danych póki co należałoby to zostawić tak jak jest bez produktyzacji

Inaczej zrobi sie tylko jeden ogromny bałagan

16 Komentarze
uEdka
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Allegro nie interesują zmiany jakie wywiera rynek, Allegro tworzy ten rynek, i wszyscy prędzej czy później dostosują się do każdej bzdury, którą Allegro wymyśli.   

ares_
#12 Orędownik#

Dziś przeglądając nowe oferty w kategoriach w których sprzedaje natrafiłem na ciekawe zjawisko. Nowy sprzedawca (mniej niż 1 miesiąc na Allegro) wystawił lampę LED (prawdopodobnie jakaś swoja marka bez nazwy i producenta) sprzedane kilka sztuk ale opinii o produkcie kilkadziesiąt. Wszedłem w opinie a tam....opinie o głośniku, opinie o lampach LED i opinie o jakiejś innej elektronice. Do tego wystawione w sumie ok 10 ofert na ten sam przedmiot z różnych kont (ten sam sprzedawca) w różnych cenach i jedna oferta w najniższej cenie z oznaczeniem Super Cena. 

Zawsze znajdą się tacy którzy wykorzystają wadliwy system dla swoich celów. 

ZibiK30
#12 Orędownik#

@DarkStoorM Producent ma te różne dane jakie wskazujesz "producent nie wpisał jakie jest maksymalne ciśnienie pary w Barach przy mopie parowym" Nie podają wielu parametrów opinii publicznej aby ograniczyć możliwości przyczyn reklamacji i innych związanych z tym kłopotów. Takie parametry zwykle mają zakres (od - do) który przy wprowadzeniu towaru na rynek aby otrzymać certyfikaty i zgodności musi być podany. Więc wystarczy oficjalne pismo do producenta o podanie takich danych. Producent jedynie może odmówić ujawnienia technologii produkcji oraz niektórych rozwiązań technicznych lub elektronicznych chronionych patentami i umowami między producentami.

@ares_ Sporo tu takich można znaleźć perełek podczepionych pod inny produkt 😉

RED
#17 Koryfeusz#

Ja wam mówię, że produktyzacja na allegro nie utrzyma sie w dłuższym czasie na allegro

i przejdzie ponownie dużą zmianę wywracając wszystko do góry nogami

z racji, że wcinanie się serwisu w opisy sprzedawców i zmienianie bez jego wiedzy treści i wyglądu oferty

jest zgodnie z polskim prawem i ustawą konsumencką nielegalne

 

widzę dwie drogi, którymi pójdzie serwis

- ograniczy sprzedaż innych użytkowników na allegro np: do wyboru towarów tylko z własnej listy eanów

- zlikwiduje to dziadostwo łamiące prawa konsumenta - gdyż zmusza Sprzedawców niejednokrotnie do umieszczania towarów w kategoriach w których nie powinny być umieszczone sugerując że towary są czymś innym niż w rzeczywistości

domkar04
#12 Orędownik#

Ja się nie dziwię, że ludzie wpisują byle co w tych EANach i później się burdel robi. Też mnie szlag trafia, jak prywatnie chcę wystawić lekko używane piórniki, a tutaj mi krzyczy, że nie mogę wystawić produktu, bo nie mam EANu.

majster_man
#11 Animator#

Niech zostanie tak jak jest, my się dostosujemy.