anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program Szybkich Wysyłek - de facto nie zadziała dla Wszystkich - prośba o ewaluację czasu wysyłki

Kategorie
Kupujący
Kupujący 306
Inne
Inne 77
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
46
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
71
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
95
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
57
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
268
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
174

Program Szybkich Wysyłek - de facto nie zadziała dla Wszystkich - prośba o ewaluację czasu wysyłki

blooming12
#8 Zapaleniec#

Właśnie odbyłam rozmowę z konsultantem Allegro Panem Marcinem który jednoznacznie potwierdził mi, że Program Szybkich Wysyłek nie daje równych szans dla Wszystkich Sprzedających. 
>  Otrzymałam mail od Allegro informujący, iż powraca opłata dla Sprzedających 1,99 zł oraz 3,99 zł za przesyłki Smart, ale można temu zaradzić otrzymując opust dzięki nowemu Programowi Szybkich Wysyłek - TYLKO CZY PROGRAM JEST TOŻSAMY I RÓWNOPRAWNY DLA WSZYSKICH SRZEDAJĄCYCH?
>  Jeśli ktoś sprzedaje długopisy, papier, toner, .... , to jego grupa Kupujących dokonuje zamówień przeważnie rano, wczesnym popołudniem, robiąc to w godzinach pracy. I Sprzedający posiadający taki towar mają szansę na skorzystanie z Prgogramu Szybkich Wysyłek, bo istnieje szansa, że dostarczą przesyłki do 20:00 do Poczty Polskiej, do 16:00 do paczkomatów, punktów odbioru DPD, lub kurier popołudniowy odbierze je od nich. 
>  Natomiast osoby sprzedające produkty Wellness, Ubrania, Buty, Wyposażenie Wnętrz, ...,  będą mieli nikłe szanse na skorzystanie z Programu Szybkich Wysyłek, ponieważ ich grupa docelowa przeważnie dokononuje zakupów późnym wieczorem lub nocą. Matka siada do wyszukiwania ubranek dla noworodka lub nowej nakładki do karmienia jak położy malutkie dziecko spać, facet wyszukuje ciekawe oferty z zegarkami, butami, nową rakietą do tenisa, czy bezprzewodowymi słuchawkami jak położy się na kanapie przed telewizorem po 22:00, kobieta przeszukuje oferty z nowymi szortami, balsamem rozświetlającymi podczas nocnego przeglądania influenserek na Instagramie (to tylko przykłady - bo równie dobrze ojciec może w nocy po położeniu noworodka szukać bardziej chlonnych pieluszek, a dziewczyna ogladając w nocy Monster Garage szukać nowej przekładni łańcuchowej do swojego motocykla) .  
>  Dla zamówień złożonych np. o 21:30 lub 23:23 nie ma szans na skorzystanie z Programu Szybkich Wysyłek, co potwierdził mi podczas rozmowy Konsultant Marcin Wiktorski. Kiedy spytałam go o to, jak nadać przesyłkę opłaconą o 23:23 dnia 18.08.2021 na Pocztex48 na Poczcie i aby byłą oznaczona jako w drodze o godzinie 04.00 dnia 19.08.2021, odpowiedział, że nie ma na to szans. Ale to również dotyczy w zasadzie każdej przesyłki opłąconej po 16:00...
>  Aby Program Szybkich Wysylek nie był fikcją i nie dyskryminował pewnych grup Sprzedających, faworyzując tym samym inne grupy Sprzedających (każdy może sprawdzić przeważające godziny w jakich dokonywane są zamówienia jego produktów i będzie wiedział w jakiej grupie się znajduje) chciałam wnieść o ewaluację sposobu naliczania czasu wysyłki. Może niech algorytm odlicza konkretną ilość godzin od de facto opłaconego zamówienia - np. 24h? 

8 Komentarze
ko_alka
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

@blooming12 Cześć, dzięki za wiadomość. Jednym z warunków skorzystania z rabatu nowego Programu Szybkich Wysyłek jest nadanie przesyłki w dniu, w którym klient złoży i opłaci zamówienie (lub złoży zamówienie metodą pobraniową). Rozumiem Twój punkt widzenia, ale zależy nam na tym, aby jak największa liczba zamówień była wysłana w dniu złożenia i opłacenia zamówienia. To bardzo słuszne obserwacje, dziękuję. Przekazałam je już do odpowiedniego zespołu. 

blooming12
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dziękuję, że przekazałaś moje sugestie dalej. Rozumiem, że "nadanie przesyłki w dniu jej złożenia" wygląda dobrze marketingowo 🙂 ale dla przesyłek złożonych po 15:00 jest nierealne. Moi klienci składają zamówienia głównie wieczorem i zgodnie z zasadami jakie wprowadziliście dla Programu Szybkich Wysyłek znajduję się w Grupie Wykluczenia, jak i wielu innych Sprzedających. 

maxr01
#15 Entuzjasta#

W poniedziałki kurier InPost jest u mnie czasem nawet o godz. 9:30. Przeważnie przed 10:00. Przesyłki InPost to u mnie 90% przesyłek. W pozostałe dni godziny odbioru to 10:30 - 11:30. Już nie mowie tutaj o "szybkich wysyłkach", lecz o wyrobieniu się w terminie 24h.

Program "szybkich wysyłek" lub wysyłek 24h wprowadzony przez Allegro uważam jako dyskryminujący pewną część sprzedających - nie każdy ma sklep w dużym mieście. Dlaczego niejako "programowo" Allegro wyklucza z tego programu część sprzedających? Bo wychodzi na to, że ze względu na miejsce zamieszkania (prowadzenia działalności). A to jest już dyskryminacja.

Poczta Polska - mogę zawieźć paczki na pocztę o 10:00 lub o 14:00. I tak ich przyjmą ok. 14:30. a auto zabierze przesyłki o 16:00.

Czy ktoś z Allegro układający te zasady i regulaminy miał jakiekolwiek pojęcie o logistyce? Myślę, że chyba nie. Więc nasuwa się tylko jeden logiczny wniosek - promocja dużych firm i firm z dużych miast.

konselo
#10 Popularyzator#

Powtórka z programu szybkich dostaw - te same błędy i znów tłumaczenie że informatycy tego nie przewidzieli

(podpowiem im 

IF  data nadania = data oczekiwanego nadania  + 1 || 00.00 <=godzina nadania <= 6.00 to data nadania = data oczekiwanego nadania

 

 

ALE WTEDY ZŁOCISZE BY NIE WPADAŁY ZA DOSTAWY

blooming12
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Do mojej pierwotnej uwagi/sugestii na temat programu Szybkich Wysyłek dodam jeszcze, że Allegro nie ma kompletnie kontroli nad tym co robią Firmy Kurierskie / Poczta, a od ich działań uzależnia uczestnictwo w programie lub/i wypłaty za sprostanie wymaganiom. 
Aby sprostać wymaganiom regulaminu Programu poprosiłam InPost o podanie godziny odbioru ostatnich przesyłek w konkretnym Punkcie - otrzymała takową informację  - kurier odbiera ostatnie przesyłki o 16:00 lub po 16:00. Przesyłki dostarczyłam do Paczkomatu przed 16:00 (co mam zapisane w Managerze InPost, bo system zapisuje włożnie do paczkomatu), ale kurier nie przyjechał odebrać przesyłek tego dnia, tylko pojawił się o 9:30 dnia następnego. 
I taka sytuacja miała już miejsce 3 razy....
InPost odpowiada, iż udzieli reprymendy kurierowi i na tym się kończy - pieniędzy za nadanie zgodne z regulaminem Programu Szybkich Wysyłek nie ma na moim koncie, Kurier i tak zrobi tak jak będzie mu wygodnie lub się wyrobi, bo wie (a udało mi się go spotkać przy paczkomacie), że InPost nie ma wyboru, bo jak go zwolni to nie ma nikogo na jego miejsce, on jest z Ukrainy i pracuje za takie pieniądze, za które Polacy nie chcą przyjść do tej pracy... 
Czyli do Dyskryminacji Sprzedających, których klienci kupują późnym wieczorem lub w nocy, dochodzi jeszcze Dyskryminacja Sprzedających z mniejszych miast i wsi (gdzie nie mają wpływu na to czy kurier w ogóle tego dnia lub w wyznaczonej godzinie odbierze przesyłkę) oraz Dyskryminacja Mniejszych Sprzedających, bo Duże firmy zmuszą InPost, DPD, UPC do przysyłania kuriera późnym popołudniem, bo mają większy obrót....

 

ko_alka
Moderator
Moderator

@blooming12 Cześć. Bardzo dziękuję Ci za te spostrzeżenia. Zapraszam Cię serdecznie do cyklu Zapytaj Eksperta. Jakub Kosmider, Product Manager w Allegro, odpowie na pytania dotyczące Programu Szybkich Wysyłek - jest to również świetna okazja do podzielenia się uwagami dotyczącymi Programu. 

Luxxp
#10 Popularyzator#

Mam takie same przemyślenia i podobne uwagi. Jednak po dłuższym zastanowieniu uznałem, że allegro ma w tym jakiś ukryty cel długofalowy. Oczywiście w krótki okresie czasu to jest po prostu dodatkowa kasa dla allegro, ale w dłuższej perspektywie pewnie wyskoczą z jakimś nowym "super, hiper" programem, pozornie korzystnym dla sprzedawców, ale pewnie tylko bardziej cementującego pozycję allegro na naszym rynku. Może to jest preludium do wciskania wszystkim usługi fullfilmet. Powiedzą, że skoro my nie dajemy rady to oni będą wysyłać 24H na dobę za nas, więc albo wysyłasz nam towar, albo bulisz na allegro, albo z niego wypadasz.

Wszystko co robi allegro, robi dla siebie i dla kasy, bo to korpo nastawione na wieczny wzrost zysku. Potem są klienci, a na samym szarym końcu, gdzieś pomiędzy kurzem a podłogą, sprzedawcy. Monopol niestety tak się kończy zawsze. 

Mac20ek00
#11 Animator#
W punkt Luxxp
oznacz moderatorów