anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zmieniła się cena oferty, którą obserwujesz"

Kategorie
kupujący
kupujący 873
inne
inne 171
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
30
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

"Zmieniła się cena oferty, którą obserwujesz"

Mav_
#8 Zapaleniec#

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu w mailach zatytułowanych "Zmieniła się cena oferty, którą obserwujesz" przestaliście podawać cenę która obowiązywała przed zmianą. Który geniusz to wymyślił? Skąd teraz potencjalny kupujący ma wiedzieć czy cena zmieniła się na lepsze czy na gorsze? A może sprzedający tylko podwyższył ją na chwilę aby za moment znów obniżyć, tylko po to żeby automat wysłał maila z powiadomieniem? Bo takich geniuszy zbrodni jest sporo.

 

Wnioskuję abyście znowu zaczęli podawać starą cenę, albo zupełnie przestali wysyłać te maile, bo obecnie stały się one zupełnie bezużyteczne i niepotrzebnie zaśmiecają skrzynkę.

15 Komentarze
bartgee
#7 Wielbiciel#

Wcześniej powiadomienia mailowe dotyczące obserwowanych ofert były bardzo wartościowe, bo maile zawierały informację czy dany produkt staniał czy zdrożał. Była podana poprzednia i nowa cena. Teraz maile zawierają tylko informację, że sprzedający zmienił cenę. Taki email nie ma żadnej wartości, jeśli mam w obserwowanych wiele produktów nie ma szans, żebym pamiętał poprzednią cenę. Zauważyłem ostatnio, że niektórzy sprzedający manipulują ceną o grosze, bo wtedy mail o zmianie ceny zostanie wysłany do obserwujących daną ofertę. Nie ma możliwości śledzenia i czekania na dobrą okazję cenową. Bardzo proszę, przywróćcie poprzedni format tych maili.

aplauz
#9 Pomysłodawca#

To pewnie nie rozwiązanie, ale obejście problemu (bo Allegro jest drętwe na to, co tu piszemy w tej sprawie):

 

Nie kasujcie maili o tym, że zmieniła się cena. W mailu jest podana "aktualna" cena, więc jeśli macie wszystkie maile z Allegro o zmianie ceny, to choć w ten sposób jesteście w stanie prześledzić jej zmianę, od pierwszej zmiany po dodaniu do ulubionych.

 

bartgee
#7 Wielbiciel#

Ja trzymam te wszystkie maile, ale jak już ktoś poprzednio napisał, też mam w ulubionych (też bez sensu zmiana nazwy z obserwowanych) bardzo dużo ofert i teraz prześledzenie tego w mailach (nawet po filtrowaniu) to duże utrudnienie. Nie rozumieją, że da się dostosować treść tych maili do tej dyrektywy unijnej i dale wrzucać info o poprzedniej cenie. Teraz te maile są bez sensu a porady typu, że możemy sobie wyłączyć te powiadomienia, są o kant tyłka ;-).

vib
#8 Zapaleniec#

Popieram w pełnej rozciągłości wniosek twórcy wątku.
Jak już informujecie o "zmianie ceny" (co to ma wspólnego z Omnibusem, to ja naprawdę nie wiem, bo to funkcjonalność serwisu), to bądźcie konsekwentni i podajcie właśnie najniższą cenę z ostatniego np. miesiąca, albo chociaż normalnie, jak to wypada, napiszcie "z jakiej na jaką" się ta cena zmieniła.

Wszelkie inne próby tłumaczenia tego komunikatu po prostu nie trzymają się kupy.

assasin_zlotow
#10 Popularyzator#

kiedyś te maile przychodziły prawidłowo, była widoczna cena przed i po zmianie

"sprzedający zmienił cenę w Twojej ulubionej ofercie. Kup teraz za 240,00 zł"

teraz tylko po zmianie, więc nie wiadomo czy podrożało czy potaniało

jeden sprzedawca prostowników zrobił sobie z tego

ekstra powiadomienie dla kupujących prawie codziennie zmienia cenę

 

oznacz moderatorów