anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sortowanie po cena od najniższej za 1kg/1sztuka

Kategorie
Kupujący
Kupujący 261
Inne
Inne 71
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
12
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
63
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
87
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
54
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
234
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
163

Sortowanie po cena od najniższej za 1kg/1sztuka

Wszędzie w kategoriach gdzie kupuje się produkty kupowane w gramach/kg np sucha karma dla kota 800g Purina One. Są różne oferty 1x 800g, 2 sztuki 800g 3, 4 itd, są też opakowania po 1,5kg a także np 3x1,5kg. Samym sortowaniem cena od najniższej najwyżej są ci co sprzedają jedno opakowanie, a jak się kupi wielopak lub większe opakowanie to może wyjść taniej w przeliczeniu na kilogram, więc cena od najniższej nie jest miarodajna. Klienci (którzy chcą jak najtaniej w tej samej jakości) tracą czas wyszukując i obliczając cena/kilogram, a wystarczyło by wprowadzić sortowanie po cenie za kilogram. Tak samo w kategoriach gdzie sprzedawane są sztuki/wielopaki też by mogło być cena od najniższej za sztukę.

15 Komentarze
aggi-de
#7 Wielbiciel#

Super 🙂 

dawal50
#14 Krzewiciel#

To super że pomysł przeszedł do kolejnego etapu. To jest skok milowy w szybkości zakupów dla oszczędnych. Jak coś to jestem chętny na etat w Allegro 🤣 W karmach chyba pomysłu wprowadzonego jeszcze nie ma, czekam także na cena za jednostkę w doładowaniach do telefonu. Żeby to miało sens uzupełnienie parametrów musi być obowiązkowe (bez opcji "nie dotyczy" itp). Czekamy na realizację 😊

mani00tek
#7 Wielbiciel#

Świetny pomysł. Właśnie miałem go dodawać ale widzę, że ktoś mnie uprzedził a co najlepsze, że pomysł jest już wdrażany! To dobra wiadomość.

Ja np. kupowałem kiedyś maseczki i też jest wiele różnych aukcji z różnymi ilościami. Okazało się, że nie przeliczyłem i kupiłem od razu 1000sztuk jako 1 sztuka na aukcji (taki zestaw) a gdybym kupił wielokrotność aukcji z zestawem 50sztuk od tego samego sprzedawcy w tym samym czasie to wyszło by mnie taniej. Tak samo jak kupuje np. chusteczki nawilżające to przeliczam za każdym razem ile mnie kosztuje jedna sztuka i wybieram tą ofertę z najbardziej korzystną ceną. Jest też tak z mlekiem dla dziecka i wszystkim co kupuje w większych ilościach lub właśnie na wagę.

aggi-de
#7 Wielbiciel#

Widzę że funkcjonalność cena za kg (itp) jest ale chyba nie działa najlepiej. Ale niekiedy źle się przelicza no: Zobacz ofertę: Niejodowana SÓL KAMIENNA KŁODAWSKA 11kg spożywcza https://allegro.pl/oferta/niejodowana-sol-kamienna-klodawska-11kg-spozywcza-10582846238

być może to sprzedawca źle wprowadza wartości ale jeśli tak to może warto poracować nad definicją aby była lepiej zrozumiała. Strzelam niewiem jak wygląda panel sprzedawcy 

latus92
#1 Nowicjusz#

Proponuję pokazywanie cen przeliczonych na bazowe ilości produktu w liście ofert oraz możliwość sortowania po tych cenach. W zależności od rodzaju produktów ceny mogłyby być przeliczone na 1szt, 1kg, 1l.

Podam przykład: Chcę zakupić kapsułki do prania, które są pakowane w różnych ilościach. Chciałbym mieć możliwość posortowania ofert według ceny za 1szt. Mogłoby to wyglądać tak, że obok ceny całkowitej jest cena bazowa: 85,00zł (0,85zł/1szt).

oznacz moderatorów