anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż przedmiotu drugiemu licytującemu

Kategorie
Kupujący
Kupujący 265
Inne
Inne 71
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
14
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
87
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
54
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
239
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
165

Sprzedaż przedmiotu drugiemu licytującemu

OutKast
#8 Zapaleniec#

W sytuacji, w której wygrywający aukcję nie ma zamiaru płacić lub nawet nie odzywa się (co mi się zdarzyło parokrotnie, a więc musi być częste, bo nie sprzedają dużo), powinien przy zamówieniu pojawiać się przycisk dający możliwość złożenia zapytania drugiemu w kolejności, czy nadal jest zainteresowany przedmiotem i ewentualnie akceptuje kupno.

Ponadto czas oczekiwania na płatność - 7 dni - powinien zostać skrócony. Jeśli ktoś nie zapłacił przez 3, 4 dni na 99% nie zapłaci ani po 7, ani nawet po 30 dniach.

4 Komentarze
Client:79179573
#16 Inspirator#

W sytuacji, w której sprzedający nie ma zamiaru wysłać towaru lub nawet się nie odzywa (bo sobie pojechał na ferie z dziećmi i "nie miał dostępu do internetu") powinien przy zamówieniu pojawiać się przycisk dający możliwość natychmiastowego zwrotu pieniędzy kupującemu. Najlepiej by było, gdyby naciśnięcie przycisku obciążało kartę kredytową sprzedawcy obowiązkowo podpinaną do konta przed wystawieniem oferty sprzedaży rzeczy.

OutKast
#8 Zapaleniec#

I po co ta złośliwość? Lepiej się czujesz po tym?

Opóźnienie wysyłki towaru (a nie brak wysyłki i całkowity brak kontaktu) i przeoczenie terminu wprowadzenia informacji o urlopie (bo trzeba to zrobić na Allegro z wyprzedzeniem to sytuacja kompletnie nieporównywalna do celowego zalicytowania wygrywającej oferty i zarzucenia jakiegokolwiek kontaktu. Także ten...

Knowhere
#21 Demiurg#
_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

Bardzo dziękuję za Twoją sugestię i propozycję @OutKast, ale tak już wspominałam na Allegro Gadane  kilkukrotnie, nie planujemy żadnych zamian w formie i zasadach działania licytacji. Takie formy zakupów co prawda działają i w najbliższym czasie będą u nas funkcjonować, ale na pewno nie będziemy ich rozwijać czy modyfikować i usprawniać. 

oznacz moderatorów